GONE. Faza trzecia: Kłamstwa

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2010-10-20
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7686-021-3
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: Tala_1986

Ocena: 4.74 (23 głosów)

Minęło siedem miesięcy od dnia, w którym skończył się świat. Od dnia, w którym wszyscy dorośli zniknęli. Ale Apokalipsa dopiero się rozkręca. Sam i Astrid już wiedzą – z każdym dniem będzie tylko gorzej. Wszechobecny, niekończący się głód, uderzający do głów alkohol i dostęp do broni stanowią piorunującą mieszankę. Ale to nie wszystko. Jedna noc zmienia wszystko w Perdido Beach. Umarli wstają z grobów. Gdy z zaświatów powraca znienawidzony przez wszystkich Drake, gdy Astrid toczy nierówną walkę z samozwańczą władzą, gdy Perdido Beach płonie, a „normalni” ruszają na „mutantów”, pojawia się ktoś, kto niesie nadzieję. Prorokini Orsay mówi, że nadzieją na ucieczkę z tego piekła jest śmierć, że tylko ona pozwala przekroczyć granicę ETAPu... Przerażone dzieciaki zrobią wszystko, by uciec z Perdido Beach. Gdy desperacja przybiera na sile, hamulce są coraz mniejsze. Jak wiele czasu upłynie, nim w mieście dojdzie do zbiorowego samobójstwa?

Kup książkę GONE. Faza trzecia: Kłamstwa

Polecana recenzja

W świecie dziecięcego horroru  Michael Grant jest amerykańskim pisarzem, który wychował się w rodzinie wojskowego i doskonale znane jest mu ciągłe życie "na walizkach". Nawyk niezmiennych przeprowadzek pozostał mu do dziś. Z tego właśnie powodu został pisarzem, bo zmiana miejsca zamieszkania nie przeszkadza w pracy twórczej. Autor ma na swoim koncie wiele powieści, w tym także serię o „Animorfach” napisaną wraz ze swoją żoną, K. A. Applegate, oraz serię „Sweet Valley High”. Obecnie pracuje nad kolejnymi tomami swego nowego cyklu.  „Faza trzecia: Kłamstwa” jest, już jak sam tytuł wskazuje, trzecim tomem serii „Gone. Zniknęli”. Akcja książki rozgrywa się siedem miesięcy po wydarzeniach, które zostały przedstawione w poprzedniej części. Zagrożenie głodu zostało zażegnane, ale zaczynają pojawiać się kolejne problemy, z których rozwiązaniem dzieci nie dają sobie rady. Coraz bardziej zaczyna narastać konflikt pomiędzy „odmieńcami” i „normalnymi”. Jakby tego mało, w Perdido Beach zaczyna się również szerzyć epidemia grypy.  Do ETAP-u powracają strach oraz zwątpienie. Wszystko za sprawą „gaiaphage”, który chce zawładnąć miasteczkiem oraz jego mieszkańcami, aby móc się uwolnić. Wszystko to składa się na niesamowitą aurę tajemniczości i grozy.  Powieść należałoby ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - GONE. Faza trzecia: Kłamstwa

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-11-29, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kolejna część i lekkie rozczarowanie. Nic szczególnego się nie działo. Fakt, dobrym pomysłem była postać prorokini oraz manipulacja ciemności postaciami. Powrót Dreka zmieniającego postać nadał dynamiki opowieści. Mimo tych kilku pozytywnych aspektów książkę czytało mi się ciężko. Niedosyt jeśli chodzi o Sama i Astrid. Zbyt dużo nie było o nich w tej części. Ucieczka Sama też była jak dla mnie niezrozumiała. Pomimo mało porywających wątków w tej części z chęcią sięgnę po następne, aby dowiedzieć się jak zakończy się ETAP i co stanie się z poszczególnymi bohaterami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Sam ma uraz po starciu z Drakem, kilkoro dzieciaków bez mocy dokonuje podziału miasteczka na normalnych i na mutanty, chcąc zniszczyć ludzi obdarzonych mocą; ktoś z bohaterów wraca zza grobu, na sąsiedniej wyspie też są dzieci, Orsay kontaktuje się w snach z ludżmi spoza ETAP-u, a gra Petea to nie tylko gra. Naprawdę dużo się dzieje w tej części serii, niesamowite zwroty akcji i emocje - szczególnie na koniec.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Trzecia faza serii Gone Zniknęli porwała mnie całkowicie. Jak sama nazwa wskazuje w tej części wszystkich pochłaniają kłamstwa. Nikt nie wie, kto mówi prawdę, pojawia się wiele niewiarygodnych historii, które wstrząsają bohaterami. Pojawia się także pytanie: czy Gaiaphage naprawie zginął na zawsze? Na które odpowiedź znajdziecie dopiero na końcu książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytanaKlaudia
zaczytanaKlaudia
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Ma w sobie wiele tajemnic i ekscytujących, trzymających w napięciu wydarzeń. Jednak mam odczucie, że to nie do końca dla mnie. Nie zapiera mi tchu. Wydaje mi się, że jest ona idealna dla młodszych ode mnie osób-dzieci, młodzieży. Ogólnie podsumowując- ciekawa książka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
GONE wracają w pełnej krasie! Nowi bohaterowie, nowe problemy, mataczenia i główne pytanie: czy "wypad" naprawdę oznacza powrót do normalności? Niesamowite, szokujące zakończenie zwiastuje ogromne emocje w następnej części. Będąc po lekturze trzeciego już tomu powieści mogę z jeszcze większą pewnością polecić serię każdemu fanowi fantasy - ona nie wciąga, ona pochłania!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Zadziwiające, że autor wciąż potrafi mnie zaskoczyć do tego stopnia, że przyspiesza mi bicie serca. Tempo akcji znowu zawrotne. Nic nie jest pewnikiem, nie wiadomo, czego się spodziewać. I po raz kolejny szkoda mi Sama. Bo przecież najlepiej zwalić na niego całe zło powstałej sytuacji, zapominając o wszystkich zasługach... Cieszę się, że Astrid dostała lekcję, jak to jest, kiedy wszyscy oczekują od Ciebie zapanowania nad wszystkim. A tak ogólnie rzecz biorąc, straszna jest ta seria... Naprawdę się boję podczas czytania.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Do połowy prawie nic się nie działo. Potem jednak nadeszło zakończenie, pełne akcji i niespodziewanych zdarzeń. To mi niemal wszystko wynagrodziło. W Perdido Beach zaczyna się wszystko jeszcze bardziej komplikować... Prorokini, która miesza wszystkim w głowach; podobno widziano kogoś, kto powinien nie żyć... To właśnie ETAP."Przecież w ETAP-ie wszystko jest dziwne" - jak to ujęła Lana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
ciekawe , gdzie ci dorośli! Książka pełna przygód i zawirowań. romantyczne przeżycia mądrej Astrid oraz Sama, tęsknota za rodziną, przymus opieki nad młodszymi, tragiczne przypadki śmierci to wszystko w tomach świetnych książek z serii GONE ! uważaj....ta książka wciąga !
Link do opinii
Avatar użytkownika - lulux
lulux
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cześć świetna jak wcześniejsze, wreszcie można było się dowiedzieć co się działo poza ETAPem, ta niewiadoma co prawda nie dobijała w poprzednich częściach. Sam po raz kolejny udowodnił, że wspaniały z niego i człowiek i... "coś więcej" :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Seria GONE, to chyba jedyna seria, przy której aż tak nie mogę się doczekać, kiedy następny tom wpadnie w moje ręce. Trzecia już część miała moim zdaniem zdecydowanie więcej plusów, i to raczej na nich zamierzam się zgubić. 1. W całej fabule nie ma prawie żadnych wzmianek o Gaiphage, co mnie osobiście cieszy, ponieważ TO COŚ jest aż nazbyt dziwne. 2. Wreszcie dowiadujemy się co się dzieje poza ETAP-em. Nareszcie. 3. Mamy tutaj też zagadkę bardziej zdumiewającą, niż sam ETAP ( Brittany, Drake ) 4. Astrid dostaje po tyłku ( nie każdemu może się to podobać, ale ja jej akurat nie lubię ;) ) Tak więc książka jest moim zdaniem zdecydowanie na plus, a nawet jest lepsza od drugiej części. Jedynym małym minusem może być (jak dla mnie ) mała obecność Diany i Lany. Wiem, że w poprzedniej części uwaga była zwrócona głównie w ich stronę, jednak tak bardzo je lubię, że mogłabym czytać osobną książkę tylko o nich dwóch :) Książkę (a tym bardziej całą serię) jeszcze raz polecam !
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki, Przeczytane,
Czasem trzeba zataić przed ludźmi pewne informacje, by nie wpadli w szał. Ale co się stanie, gdy tych informacji będzie zbyt dużo? Gdy mieszkańcy ETAPu zaczną się dowiadywać o dziwnych rzeczach, które zataiła Rada? Podziały w Perdido Beach są nieuniknione. Zwykli ludzie zaczynają pałać nienawiścią do osób z mocami, mimo że ci jeszcze niedawno ratowali ich życia. Sam nie może wytrzymać, gdy decyzje nie należą już tylko do niego. Gdy nie może po prostu iść i zrobić tego, co do niego należy. Jak to odbije się na jego zwiążku z Astrid?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2013-05-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-10, Przeczytałam, 35 książek - 2017,
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Biblioteka,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam, gimnazjum,
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2016-02-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - oliwia1125
oliwia1125
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Herod Wielki
Grant Michael0
Okładka ksiązki - Herod Wielki

Herod Wielki odegrał ważną rolę w historii, jest jednak postacią mało znaną poza kręgami specjalistów. Większość ludzi zna go jedynie z ponurej opowieści...

Święty Piotr
Grant Michael0
Okładka ksiązki - Święty Piotr

Książka stawia sobie za cel zrekonstruowanie historycznych faktów, jakie wiążą się z postacią apostoła Piotra. Sięgając do wielu źródeł, do Nowego Testamentu...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy