Gone. Zniknęli. Faza szósta. Światło

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2013-06-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788376862033
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę: takahe

Ocena: 5.2 (10 głosów)

Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory... Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?

Kup książkę Gone. Zniknęli. Faza szósta. Światło

Opinie o książce - Gone. Zniknęli. Faza szósta. Światło

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Zakończenie serii w iście mistrzowskim stylu :) Ostateczne, najcięższe starcia, masa poświęceń i ofiar, emocji, niepewności. Niesamowicie zaskoczyła mnie decyzja Caine'a, łezka w oku też się kręciła przy każdej z bohaterskich śmierci nastoletnich mutantów, poświęcających własne życie, aby ocalić dzieci z ETAP-u. Nie chcąc spoilerować powiem tylko, że wiesz, iż powieść jest wybitna, kiedy kończąc cykl wzruszasz się i żałujesz, że już nigdy nie spotkasz się z poznanymi bohaterami. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kopuła oddzielająca Perdido Beach od reszty świata stała się przezroczysta. Koczujący na zewnątrz rodzice, żołnierze i dziennikarze mogą patrzeć na to, co dzieje się w środku i nagrywać filmy z niesamowitymi wydarzeniami. Część dzieciaków przesiaduje pod ścianą, aby kontaktować się z bliskimi, ale skutek jest taki, że nikt nie pracuje i nie ma co jeść. Ponadto wszystkich czeka niebezpieczeństwo - pewna słodka dziewczynka, która dorasta w nieprawdopodobnie szybkim tempie chce zabić wszystkich w odowiedniej kolejności. Smutne, choć wzruszające zakończenie serii. Co mnie drażniło najbardziej to często brutalne uśmiercanie bohaterów w każdym z tomów. Nie natrafiłam nigdy wcześniej na książke z tak szybką akcją, tu się ciągle coś dzieje. Tak szybkie, że aż czasami męczące. Seria idealna dla osób lubiących akcję i nieprzepadających za zbędnymi opisami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Biblioteka, Coś do powiedzenia mam,
Koniec piekła. Spodziewałam się walki braci i Gai, a tu proszę - inaczej wyszło. Zdecydowanie na nie dla Alex'a - przedstawiciela dorosłych, który zachowuje się, jakby miał pięć lat. Rozumiem, dezorientacja, ból w ramieniu, ba, strata ręki i przebywanie z Największym Złem potrafi dobić, ALE. Ale przecież dzieciaki dają sobie radę i nie dam sobie wmówić, że to tylko dlatego, iż dłużej siedzą w ETAPie. Szkoda Cain'a. Szkoda trochę Bryzy. Reszty. Za to jest promyk nadziei z pojawieniem się Rogera ;-) Do końca utrzymię jeden postulat - po co ratowaliście Astrid?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Światło jest ostatnią częścią serii Gone. Wydawałoby się, że wszystko, co mogłoby się wydarzyć już się wydarzyło w ciągu tych pięciu, poprzednich części. Nasi bohaterowie przetrwali już wojny, zabijanie, potwory, głód i zarazę. Kochali, zdradzali, walczyli o władzę. Byłam niezmiernie ciekawa, co autor wymyślił na tą część. I cóż muszę przyznać jestem pod wrażeniem. Bariera ETAPU staje się przezroczysta i teraz cały świat widzi, co tak naprawdę dzieje się poza nią. Dzieciaki głodują i rodzice nic nie mogą na to poradzić. Sam, jak dotąd największy bohater, zdaje sobie sprawę, że nie nadaje się do sprawowania władzy. Caine, mimo swojej arogancji, okrucieństwa i mocy telekinezy musi stwierdza, że jest bezsilny wobec największego zagrożenia ETAPU- Gai, córki jego i Diany, która jest ludzkim wcieleniem... Gaiaphage.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 52 książki 2016,
Uwaga na spoilery, bo muszę wszystko z siebie wyrzucić. Piękny koniec. Idealny. A teraz, świeżo po skończeniu Fazy szóstej, nie mogę przestać płakać... Tyle bólu, tyle niewinnych śmierci, tyle grobów na środku placu niedaleko Albertowego McDonalds'a... I kiedy uzmysłowimy sobie, jak pięknie zmienili się bohaterowie; Orc, Caine. I na jak wspaniałych mimo młodego wieku "wyrośli" inni; Edilio, Sam, Astrid. Tyle emocji. Żaden z dorosłych spoza ETAPu nigdy nie zrozumie co przeżyły te dzieciaki. Z czym musiały się mierzyć, dlaczego płaczą, kiedy mogą coś zjeść... Ta seria ścisnęła mnie za serce niczym bicz Drake'a i nie chciała puścić aż do końca. Właściwie nadal nie czuję się wolna. Chcę o tym pamiętać. Chcę do tego wracać. Za to kocham książki. Za takie serie. Za takie historie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Wydawałoby się, że wszystko, co mogłoby się wydarzyć już się wydarzyło w ciągu tych pięciu części. Nasi bohaterowie przetrwali już wojny, zabijanie, potwory, głód i zarazę. Kochali, zdradzali, walczyli o władzę. Byłam więc niezmiernie ciekawa, co też autor wymyślił na szóstą, ostatnią część. Zakończenie szokujące i genialne. Zupełnie niespodziewane. Szkoda mi tych wszystkich, który odeszli, zwłaszcza, że autor zdecydował się uśmiercić moje dwie ulubione postacie. Nie jest to typowa powieść dla nastolatków. Odchylenia od normy sięgają w serii Zniknęli apogeum. Ale naprawdę jest to świetna seria książek. Oprócz tych wszystkich anomalii i potężnych mocy jest to też wzruszająca i szokująca opowieść o przyjaźni, miłości, bohaterstwie, odkupieniu win oraz poświęceniu dla większego dobra.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
ciekawe , gdzie ci dorośli! Książka pełna przygód i zawirowań. romantyczne przeżycia mądrej Astrid oraz Sama, tęsknota za rodziną, przymus opieki nad młodszymi, tragiczne przypadki śmierci to wszystko w tomach świetnych książek z serii GONE ! uważaj....ta książka wciąga !
Link do opinii
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
To jedna z najlepszych książek jakie czytałam w całym swoim życiu. Jest wzruszająca, przerażająca, szokująca i zaskakująca. Nadaje się jednak dla osób, które nie boją się krwawych jatek. Przyznam, że zakończenie odrobinę mnie zaskoczyło. Na całe szczęście moi ulubieni bohaterowie w większości przeżyli. Nie zdradzę Wam, kto. Sami musicie przeczytać! Jestem bardzo ciekawa, jak toczyło by się życie w ETAP'ie, gdyby zamiast dzieciaków, trafili tam dorośli. Szkoda, że autor nie przedstawi tej wersji historii. "Światło" to, zaraz po pierwszej, najlepsza część "Puffniętych". Bardzo mi się podobała, a po zakończeniu zaczęłam płakać, ponieważ chciałam więcej... Czytając moją opinię, możecie stwierdzić, że tę książkę gorąco Wam polecam;-)
Link do opinii
To miała być część nagrody za dobre oceny w tym roku szkolnym, lecz nie wytrzymałam i dorwałam ją zaraz po zakupieniu jej przez rodziców. I teraz naprawdę nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki. Z jednej strony szkoda mi, że opuściłam świat ETAPu i chciałabym więcej, a jednak uważam, że tyle już wystarczy. I myślę, że równie dobrze mogłabym wystawić książce maksymalną oceną, jak również najniższą, bo w tym najcieńszym tomie serii wydarzyło się tyle, że aż tego nie ogarniam. Jestem wściekła na Granta, że pozabijał niektórych moich ulubionych bohaterów, że czasami zachowywali się jak idioci zamiast myśleć logicznie (chociaż kto byłby w stanie po roku czasu w takim miejscu jak ETAP?), że w taki a nie inny sposób zakończył serię, że pół książki stanowiły opisy straszliwych jatek. Z drugiej strony zachwyciło mnie w tym tomie zestawienie tragedii z komedią, bo na jednej stronie wybuchałam śmiechem, a na innej prawie że płakałam. I po dłuższym zastanowieniu może to zakończenie napisane przez autora jednak było najlepsze? Nie wiem, ja nadal nie myślę racjonalnie, więc najlepiej będzie, jeśli sami wkroczycie w ostatnią fazę ETAPu i wystawicie książce własną opinię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-10, Przeczytałam, 35 książek - 2017,
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2016-02-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - oliwia1125
oliwia1125
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2013-07-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Posłaniec strachu
Michael Grant0
Okładka ksiązki - Posłaniec strachu

Nowa powieść autora bestsellerowej serii GONE. Kolejny mistrzowski popis wyobraźni Granta! Świat uczciwej lecz okrutnej sprawiedliwości. Fantastycznie...

Dwunastu cezarów
Michael Grant0
Okładka ksiązki - Dwunastu cezarów

Tematem niniejszej książki jest życie i kariera dwunastu cezarów starożytnego Rzymu - Julisza Cezara i jego jedenastu następców, którzy władali gigantycznym...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy