Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu

Czy jesteście kobietami gotowymi na wszystko? Czy problemy w domu lub w pracy są dla was przyczyną frustracji? Czy pragniecie przełomu w życiu duchowym? Czy ktoś, kogo kochacie, łamie wam serce? Jeśli tak, łatwo będzie wam utożsamić się z jedną z bohaterek Nowego Testamentu. W czasach Jezusa kobiety zmagały się z podobnymi problemami: jak zbliżyć się do Boga, jak zbudować trwały związek, jak odmienić swoje życie, jak nie ugiąć się pod ciężarem codziennych obowiązków. Niektóre z własnej winy znalazły się w trudnym, a nawet rozpaczliwym położeniu, inne padły ofiarą zewnętrznych okoliczności.\r\nGotowe na wszystko to książka przedstawiająca niezwykłe historie dwudziestu dwóch kobiet, bohaterek kart Nowego Testamentu, z nieco innej perspektywy. Nie zostały wybrane ze względu na to, że są ideałami. Wręcz przeciwnie. Ich historie przypominają losy wielu współczesnych kobiet. Życie naprawdę może zmienić się na lepsze. Przenieśmy się w czasie i przekonajmy się, czego mogą nas nauczyć historie życia:\r\n• Lois – jedynej babci w Biblii, która pragnęła przekazać swoją wiarę wnukowi,\r\n• Marii Magdaleny – uwolnionej z mocy demonów,\r\n• Samarytanki – której Jezus złożył niezwykłą propozycję,\r\n• Ubogiej wdowy – gotowej oddać ostatni grosz,\r\n• Lidii – pragnącej poznać jedynego Boga… oraz wielu innych.\r\n\r\nPopularny serial telewizyjny nie może się równać z tymi opowieściami!\r\n\r\nRobert J. Strand jest autorem ponad sześćdziesięciu książek, których łączny nakład przekroczył 3 mln egzemplarzy. Jest utalentowanym gawędziarzem z czterdziestoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej. Wraz z żoną Donną mieszka w Missouri.\r\n\r\n

Informacje dodatkowe o Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu:

Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2017-09-13,

„Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu” to historie dwudziestu dwóch kobiet, które spotkać można na kartach Ewangelii. Choć w Piśmie Świętym jest często tylko jedno, dwa zdania – autor stwarza z tego historię konkretnego człowieka. Pisze w pierwszej osobie, opowiadając o uczuciach, relacjach, problemach. Każda bohaterka wprowadza w swój świat bardzo prostym i współczesnym językiem. Bez wątpienia można zobaczyć tutaj rzeczy, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy i w tych opowieściach odnaleźć kawałek siebie. Bohaterki zadają sobie pytania, które i dziś dotyczą wielu z nas – jak odnaleźć Boga, jak dobrze żyć czy jak zdobyć i utrzymać władzę, bądź – jak uzyskać uzdrowienie? Lektura dostarcza możliwości odpowiedzi np. na to dlaczego kobieta u studni miała tylu mężów, dlaczego cudzołożnica zdradzała męża, czy z jakiego powodu Herodiada tak bardzo bała się Jana Chrzciciela, że dążyła do jego śmierci za wszelką cenę?

Autor zastosował metodę midraszu (midrasz to metoda interpretacji w judaizmie – komentowanie tekstu biblijnego za pomocą objaśnień, sentencji i przypowieści) – nie opierał się wyłącznie na Biblii. Może więc zaskoczyć czytelnika to, że Maryja (Matka Jezusa) opowiada o swoich pozostałych dzieciach, których np. w nauczaniu Kościoła Katolickiego nie ma. Mnie osobiście to nie przeszkadzało – skupiłam się na wartości dodanej tej lektury, a wciągnęła mnie tak, że trudno było się od niej oderwać. Wprowadziła mnie w świat dotąd niedotykalny – zobaczyłam swoje dylematy, dostrzegłam kobiety z ich bólem i niespełnieniem – trochę jakbym czytała opowieść zagubionej znajomej szukającej swojej drogi.

Polecam tę książkę, choć zalecam pewien dystans dla wszystkich, którzy nie dopuszczają w takich lekturach twórczości autora czy fikcji literackiej, bądź opierania się na wspomnianych już midraszach. Dała mi wiedzę o realiach życia kobiet u początku chrześcijaństwa. Coś, co niby wiedziałam, choć odkrywanie tego z barwą uczuć kobiecych i ich dylematów daje mi zupełnie nowe spojrzenie. Pobudziła mnie również do bycia Jego uczennicą w jeszcze lepszej odsłonie, szukając Jego, a nie darów, które może mi ofiarować. Życzę tego każdemu czytelnikowi tej lektury!

Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu
Robert J. Strand0
Okładka ksiązki - Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu

Czy jesteście kobietami gotowymi na wszystko? Czy pragniecie, aby Bóg zamieszkał w waszych domach? Czy jesteście gotowe na przełom w życiu osobistym...