Grace. Księżna Monako

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: elibri

Grace Kelly, młoda gwiazda o twarzy grzecznej dziewczynki, lecz duszy namiętnej, fascynuje Amerykę lat pięćdziesiątych XX wieku, by potem podbić serce Rainiera III, księcia Monako. Sztuka stwarzania pozorów i prawdziwie silny charakter pomogą jej udźwignąć diadem Grimaldich, gdyż nie wszystko jest bajką w tej najpiękniejszej roli jej życia - roli księżnej. Nic - żadna sekretna rana, żaden żal - nie powinno wyzierać spod nazbyt gładkiej maski Jaśnie Oświeconej Pani, która dzień w dzień musi jawić się jako wcielenie doskonałości i piękna. Najszczęśliwsze są chwile spędzane z dziećmi, lecz w miarę upływu lat Grace coraz gorzej znosi konieczność podporządkowania swoich pragnień nawykłemu do rozkazywania małżonkowi.

W dniu 13 września 1982, kiedy miał miejsce tragiczny wypadek, rodzi się legenda: Grace zabłyśnie na firmamencie brutalnie przerwanych egzystencji, i jak nigdy wcześniej sława stanie się świetlistą żałobą po szczęściu.

Biografia Grace Kelly od dzieciństwa do tragicznego wypadku, w wyniku którego poniosła śmierć w 1982 roku w wieku 53 lat. Dom rodzinny, szkoła, wspaniale rozwijająca się kariera aktorska w USA, spotkanie z księciem Rainierem,  zaloty i miłość, królewski w przepychu ślub i życie w ,,złotej klatce".

Kup książkę Grace. Księżna Monako

Opinie o książce - Grace. Księżna Monako

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Przeczytałam bardzo szybko. Dobra książka - będąca świetnym uzupełnieniem dla fanów aktorki, którzy z lektury mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu księżnej. Ale jest to przede wszystkim świetna propozycja dla osób, nie znających historii Grace Kelly. Kobieta pożądana przez producentów z Hollywood, wybrała życie na dworze królewskim w Monako. Okazało się, że bycie damą, wcale nie jest wymarzoną bajką. Książka została świetnie wydana, ma duży druk, krótkie rozdziały.