Okładka książki - Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2010-12-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788374147200
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę: ludwik101

Ocena: 3 (1 głosów)

Groszka ma miłych rodziców i wygodny dom, ale nie jest szczęśliwa. Wciąż marzy o własnym ludziątku. Wszystkie jej koleżanki i koledzy mają własną dziewczynkę lub własnego chłopczyka! Marudzi tak długo, aż wreszcie dostaje od rodziców wymarzoną towarzyszkę zabaw. Tylko jak się nią zająć? Czy można dać jej na imię Burek? Czym ją karmić, gdy nie chce jeść psiej karmy? I gdzie ma spać, skoro nie podoba jej się w budzie?

 

Wspólne życie psów i ludzi bywa czasami trudne. Groszka też wpada przez swoją dziewczynkę w nie lada tarapaty. A mimo to nikt nie ma wątpliwości, że ją i małą Dominikę łączy prawdziwa przyjaźń. I właściwie nie ma znaczenia, kto kogo wychowuje.Książka fińskiej pisarki Sari Peltoniemi to czarująca opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku.Książka rekomendowana przez "Psiego Kuriera"! Zawiera fragmenty poradnika Tuuli Pudelskiej - Jak wychować człowieka.

 

Groszka była wesoła i zadowolona z życia, ale miała jedno wielkie marzenie. Tak jak wiele innych małych piesków bardzo chciała mieć swojego przyjaciela.

Często chodziła za mamą i tatą i prosiła:- Może byśmy sobie wzięli do domu dziecko?Tata nawet nie chciał o tym słyszeć.- Dzieci hałasują i bałaganią. Nie ma mowy.Mama też tak uważała.- W naszej budzie nie starczy miejsca dla żadnego dziecka - tłumaczyła.- Mogłabym je trzymać u siebie na górze - obiecywała Groszka, ale rodzice i tak nie chcieli się zgodzić. Tata twierdził, że jest uczulony na ludzi.Córka nie przestała jednak marzyć o własnym ludziątku. Byłaby to mała dziewczynka, tak samo jak ona. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkie dziewczynki są spokojniejsze i bardziej posłuszne od ludzkich chłopczyków.

Groszka postawiłaby dla niej przy łóżku koszyk do spania. Kupiłaby jej miskę i kosteczki do gryzienia.

Kup książkę Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Opinie o książce - Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę

Pewnie każde dziecko w życiu chciało mieć psa, bądź jakiegokolwiek innego kudłatego przyjaciela. W powyższej książeczce role się odwracają i to młoda sunia Groszka marzy o małym człowieczku - dziewczynce. prowadzi to do wielu zabawnych, ale i niecodziennych sytuacji. Książka mówi o odpowiedzialności posiadania żywego stworzenia, a także o sile prztyjaźni. Autorka przeprowadziła tu niecodzienny zabieg i zamiast opisać dziecko uczące się opieki nad zwierzęciem, odwróciła role i to piesek ma opiekować się dziewczynka. Taka opieka to nie tylko zabawa, ale i obowiązki. Chociaż sam sposób przekazania tego za bardzo mi do gustu nie przypadł. Wydał mi się za bardzo infantylny, ale to przecież książka skierowana do najmłodszych.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy