Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Mali i jej najbliższych dotyka wielkie nieszczęście. Brzemię okazuje się tak ciężkie, że Mali obawia się, że nie będzie w stanie go udźwignąć. Jednak życie musi się toczyć dalej.

W maju odbywają się chrzciny córeczki Oi i Herborg. Na przyjęciu nieoczekiwanie pojawia się Laura, mimo że nie została zaproszona. Otwarcie flirtuje z Håvardem, a także pozwala sobie na złośliwe aluzje, czym wzbudza w Mali gniew i niepokój.

Zbliża się również dzień ślubu Dorbet. Mali przygląda się swej ślicznej, beztroskiej córce i snuje rozważania na temat jej przyszłości.

"- Małżeństwo to nie tylko taniec na płatkach róży, Dorbet. Trzeba się starać to życie, które się otrzymało, uczynić jak najlepszym. - To brzmi strasznie ponuro - odparła Dorbet. - Chcę, żeby Ola zabierał mnie do miasta i na przyjęcia. Nie zamierzam dzień w dzień chodzić w fartuchu i chustce na głowie i odgrywać dobrej gospodyni. Właśnie tego Mali się obawiała. Miała jednak nadzieję, że Dorbet dorośnie do zadania, którego się podejmuje. Jeżeli nie... Wzdrygnęła się. Zawsze w jej podświadomości czaił się niepokój, że Dorbet mogłoby przyjść do głowy coś głupiego. - Obyś była szczęśliwa, moja Dorbet - rzekła cicho".

Informacje dodatkowe o Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18:

Wydawnictwo: Elipsa
Data wydania: 2007-02-01
ISBN: 978-83-60446-43-0

Kup książkę Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Obyczajowe, Mam,
Po wydarzeniach z Ruth życie w Stornes płynie dalej. Najmłodsza córka wychodzi za mąż, a najstarszy syn postanawia powrócić i tu zamieszkać z rodziną. Mali zaś szykuje się do wyprawy za Wielką Wodę. I w końcu może we dworze pojawi się trochę radości.
Grzech pierworodny. Podejrzenia. Tom 8
Anne - Lise Borge0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny. Podejrzenia. Tom 8

Mali coraz bardziej obawia się, że jej tajemnica wyjdzie na jaw. Bezczelne aluzje, na jakie nieustannie pozwala sobie gospodarz Gjelstad wraz z synową...

Grzech pierworodny. Powrót syna. Tom 14
Anne - Lise Borge0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny. Powrót syna. Tom 14

W Stornes trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Mali cieszy się z tego, ale zarazem dręczy ją niepokój. Ma przyjechać Sivert z żoną, a przecież...