Gustaw - niestraszny duch

Gustaw jest inny niż pozostałe duchy. Co wyróżnia go spośród całej rzeszy podobnych do siebie zjaw? Romantyczna dusza, delikatność i niezwykła różowa poświata. No i jeszcze to wycie, którym mógłby kogoś co najwyżej rozbawić, bo o przestraszeniu raczej nie ma mowy. Czy Gustaw poradzi sobie w lodowatej (brr!) i mrocznej Opuszczonej Wieży? Guido van Genechten w 1998 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci (za książkę "Nie chcę być duży").

Informacje dodatkowe o Gustaw - niestraszny duch:

Gustaw - niestraszny duch - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Gustaw od zawsze był nietypowym duchem, wyjątkowym. Wyglądał i zachowywał się inaczej niż jego koledzy - duchy. Różnice uwydatniły się jeszcze bardziej, kiedy Gustaw poszedł do szkoły, w której głównym celem była nauka straszenia. Szybko okazało się, że w tej dziedzinie Gustaw nie czuł się dobrze. Nie potrafił i ... nie chciał tego robić. Został za to ukarany i odesłany do Opuszczonej Wieży. Jak skończyła się jego historia? Miły, życzliwy i przyjazny Gustaw uświadamia małemu czytelnikowi, że każdy ma prawo być tym, kim jest. Każdy z nas ma indywidualne cechy, które w połączeniu z osobowością i temperamentem składają się w całość. Nie można zmieniać się na siłę tylko dlatego żeby przypodobać się innym czy spełnić ich oczekiwania. Mamy prawo być sobą. Jedni są spokojni i stateczni, inni wybuchowi i "wszędzie ich pełno". Jedni dobrze czują się w towarzystwie, inni wolą samotniczy tryb życia i naprawdę lubią być sami ze sobą. Niektórzy są cisi, inni głośni. Nie trzeba tego zmieniać, możemy być tacy jacy jesteśmy (jeśli nikogo przy tym nie krzywdzimy). Inny nie znaczy gorszy! To, że zachowujemy się czasem inaczej, nie znaczy, że musimy się zmienić. Czasem pewne cechy widać mniej, czasem bardziej, ale tak naprawdę nie ma dwóch takich samych osób. Nawet członkowie jednej rodziny mają inne potrzeby, zainteresowania, typy zachowań, tylko nie zawsze różnice "rzucają się w oczy". Każdy z nas ma jednak coś do zaofiarowania światu. Oczywiście dziecko zinterpretuje tekst w bardziej prosty sposób, nie będzie analizowało go tak szczegółowo i wyciągać głębszych wniosków. Dla dzieci najważniejsze będzie to, że można być szczęśliwym pozostając sobą, a także to, że warto akceptować osoby, które w pierwszym wrażeniu wydają się "inne", bo każdy z nas zasługuje na uwagę i szacunek. Guido van Genechten jest mi już znany z innych tekstów o tolerancji i akceptacji. To bardzo mądre książki, które mogą wspomóc proces wychowawczy. Autor jest jednocześnie ilustratorem swoich książek. Jego ilustracje uzupełniają treść, uwydatniają główny przekaz i są bardzo "wymowne". Świetnie oddają emocje bohaterów, a do tego są naprawdę piękne.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,Gustaw niestraszny duch", podobnie jak ,,Jakie to szczęście, że cię znalazłem", to przepięknie wydana książka, która zachwyca dosłownie wszystkim - oprawą graficzną (będącą dziełem samego autora), jak też opowiedzianą w niej historią, która nie pozbawiona jest wyraźnego przekazu. Gorąco polecam wam tę książkę. Jest po prostu cudowna i warta wydania na nią tych wszystkich złotówek, które widnieją na jej okładce. Więcej o książce na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/gustaw-niestraszny-duch-guido-van-genechten/
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
W życiu każdego dziecka przychodzi taki czas, w którym zaczyna się ono bać różnych rzeczy. Często nie są to realne, rzeczywiste strachy, ale wymyślone lęki przed potworami czającymi się pod łóżkiem czy też duchami straszącymi zza szafy! Co wtedy robić? Same rozmowy z dzieckiem mogą nie wystarczyć, dlatego fajnie jest oswoić lęki, a może nawet popatrzeć na nie z perspektywy … małego ducha ;-) Do takiej zabawy zaprasza Wydawnictwo Adamada i Guido van Genechten, autor książki "Gustaw niestraszny duch". Gustaw już od urodzenia był wyjątkowy. Wszystkie duchy świeciły białą poświatą, a od niego bił różowy blask. W dodatku mały duszek był radosny, wrażliwy i wcale nie miał głowy do straszenia. Nawet kiedy poszedł do szkoły dla duchów, nie potrafił nauczyć się prawdziwie i skutecznie straszyć. Pan Głowa, srogi nauczyciel nie był zadowolony z braku postępów u Gustawa i za karę wysłał go do Opuszczonej Wieży. Tam na Gustawa miało czekać zimno, ciemność i samotność, ale na szczęście spotkała go miła niespodzianka! Kogo poznał Gustaw? Czy mały duszek zostanie groźnym duchem? A może jego los będzie zupełnie inny? ;-) Przeczytajcie koniecznie przygodę Gustawa, a będziecie potrafili odpowiedzieć na te pytania :-) Guido van Genechten jest świetnym i wielokrotnie nagradzanym autorem i ilustratorem książek dla dzieci. "Gustaw niestraszny duch" jest sympatyczną historią o wrażliwości, odmienności i przyjaźni. Gustaw jest duszkiem, który odstaje od reszty, bo nie potrafi robić tego, co powinien umieć każdy prawdziwy duch, czyli straszyć. Na szczęście znajduje przyjaciela, a dzięki temu nadaje sens swojemu życiu. Ilustracje stworzone do opowieści o Gustawie są trochę wesołe, ale również trochę straszne, bo takie są zwykle opowieści o duchach. Rodzice małych Czytelników nie muszą się jednak martwić, że ich dzieci będą się bały tej historii. Nic z tych rzeczy, przedszkolaki pokochają tego sympatycznego duszka i zaprzyjaźnią się z nim. Dzięki książce o Gustawie dzieci będą mogły się nauczyć, że strach ma wielkie oczy, przyjaźń jest dużo silniejsza niż lęk, dlatego należy iść za głosem serca, a wtedy wszystko w życiu się uda! Serdecznie polecam! www.ksiazkowelove.wordpress.com
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książeczka ma twardą oprawę i duży format, dzięki czemu idealnie i wygodnie mieści się na kolanach mamy i dziecka podczas wspólnego czytania. Utrzymana jest co prawda w ciemnej kolorystyce, ale przecież duchy straszą w nocy, prawda? Jednak jak widać na zaprezentowanej przeze mnie fotografii, nie są to jedynie barwy czarne i białe... Historia Gustawa bardzo spodobała się mojej córce i została okrzyknięta najlepszą książeczką z Adamady w ostatnim czasie! A najsłodszym elementem stała się dla niej ilustracja dwudniowego Gustawa :) To opowieść nie tylko o sympatycznym duszku, ale i o przyjaciołach, których potrafił sobie zjednać mimo przeciwności losu i swojej odmienności. To również historia o szczęściu, urządzaniu przytulnego miejsca i robieniu tego, co się lubi. Czyli jednym słowem o domu, w którym powinniśmy czuć się najlepiej. A już kiedy otoczymy się tymi, do których czujemy sympatię to nic nie powinno burzyć tych chwil, które przepełniają nas emocjami i uczuciami. Z czystym sumieniem mogę ją polecić kilkuletnim czytelnikom. całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/guido-van-genechten-gustaw-niestraszny.html
Chce mi się kupę
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Chce mi się kupę

Pieskowi chce się kupę. I to JUŻ. Ale na jego nocniczku siedzi młodsza siostra! A to dlatego że z jej nocniczka korzysta Myszka. Piesek biega od nocniczka...

I co teraz?
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - I co teraz?

Pewnego ranka mały chłopiec obudził się i zobaczył, że ma na głowie rogi. Najprawdziwsze jelenie rogi! I co teraz? Ukryć? Odpiłować? Wykorzystać jako wieszak...