Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką

"NOWA seria Megan McDonald dla młodszych czytelników! Czy Hania Humorek to prawdziwa przyjaciółka, czy wstrętna świnka? Zbliżają się urodziny Julki Wróbel. Julka ma nadzieję, że dostanie w prezencie żywą miniaturową świnkę. Już nie może się doczekać przyjęcia, na które zaprosiła Hanię Humorek i resztę przyjaciół. Ale Hania zachowała się jak wstrętna świnka i Julka cofa swoje zaproszenie. Co gorsza, przeszukała cały dom i nie znalazła ani śladu żywej świnki. Te urodziny zapowiadają się okropnie! Oto najnowsza książka Megan McDonald. Wielbiciele Hani Humorek będą szczęśliwi jak świnki w błocie! Tym razem wasza ulubiona trzecioklasistka występuje w zupełnie nowej serii dla dzieci, które niedawno nauczyły się czytać."

Informacje dodatkowe o Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką :

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-01-25

Kup książkę Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką

Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką - opinie o książce

Kilka razy recenzowałam już opowieści o Hani Humorek. To bardzo krnąbrna i nerwowa dziewczynka o ciekawych pomysłach. Polubiłam ją i dzieciaki, wyłudzające ode mnie egzemplarze recenzenckie, również. Opowiastki o niej to bardzo przyjemne historie dla kilkuletnich dziewczynek, które nie lubią szkody. Chłopcy też zresztą Hanię lubią. Tym razem dostałam o wiele mniejszą książeczkę od poprzednich, której główną bohaterką jest koleżanka Hani. Poza rozmiarami, książeczka różni się od poprzednich opowieści ilustracjami. Te są pełnokolorowe, chyba bardziej podobają się dzieciom. Ja wolę kreskę z poprzednich opowieści, ale to nie jest książeczka dla mnie, więc to się chyba nie liczy. Ogólnie rzecz ujmując jest to mała, kolorowa książeczka do przeczytania w kilka chwil (w przypadku osoby dorosłej w kilka chwil, dziecko będzie musiało poświęcić jeden lub kilka wieczorów w zależności od zaawansowania umiejętności czytania). Jest dostosowana do samodzielnego czytania przez dziecko, ma duże litery i wyraźną czcionkę. Historia jest naprawdę fajna, dotyczy wielkiego marzenia pewnej dziewczynki, Julki Wróbel. Julka jest koleżanką Hani Humorek, zafiksowana na punkcie świnek. Jej pokój jest tak różowy jak to tylko możliwe i wszystko w nim jest w kształcie świnki lub ma na sobie podobiznę świnki. Dziewczynka ma prawdziwego fioła na tym punkcie, wymarzyła sobie nawet na zbliżające się urodziny prezent idealny: miniaturkę prawdziwej, żywej, różowej świnki. Tak bardzo o niej marzy, że wciąga Hanię Humorek w przeszukiwanie domu w poszukiwaniu prezentów od rodziców. Wymyśliła, że jeśli znajdzie zwykłe prezenty, to będzie zły znak: że świnki jednak nie będzie. Jeśli natomiast niczego nie znajdzie, będzie mogła mieć nadzieję, że jednak dostanie upragnione zwierzątko. Część dalszą zainteresowani mogą sobie doczytać. Czytając książeczkę dopingowałam Julkę w jej marzeniu. Oczywiście domyślałam się (choć nie do końca) jak ta sytuacja może się zakończyć, ale mimo wszystko czytałam z zainteresowaniem. Doskonale rozumiem co czuje dziewczynka, która ma wielkie marzenie. Jeśli macie młodszą siostrę, kuzynkę, córeczkę, która lubi Hanię Humorek albo po prostu o czymś bardzo marzy, sprezentujcie jej tę książeczkę.

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Książka opowiada o przygodach sympatycznej Julki Wróbel oraz jej przyjaciół. Dziewczynka jest wielką miłośniczką świnek. Ma nadzieję, że na zbliżające się urodziny dostanie w prezencie żywą miniaturową świnkę. Przeszukała nawet cały dom, ale nie znalazła wymarzonego prezentu. Co gorsza jej najlepsza przyjaciółka Hania Humorek zachowała się niezbyt uprzejmie i Julka postanowiła cofnąć jej zaproszenie na przyjęcie. Czy mimo wszystko urodziny będą udane? Przeczytajcie sami. Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką to opowieść napisana z humorem, którą szybko się czyta. Książeczka wydana jest bardzo starannie, kartki są dość grube i dobrej jakości. Śliczne, kolorowe ilustracje zajmują sporą część strony i doskonale komponują się z czytanym tekstem. Duża i czytelna czcionka idealnie sprawdzi się dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Polecam.
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Julka Wróbel i przygoda ze świnką" to pierwszy tom nowej serii wydawniczej "Hania Humorek i przyjaciele", przeznaczonej dla nieco młodszych dzieci, które dopiero niedawno nauczyły się czytać. Hania Humorek to znana już mi z lektury "Wielka księga. Hania Humorek" młodziutka bohaterka z całą masą przygód, zabawnych sytuacji i niezwykłych zdarzeń. Tym razem, także młodsi czytelnicy będą mogli cieszyć się przygodami przyjaciół z III klasy. Prezentowany tom opisuje jedną z takich przygód dotyczącą Julki Wróbel, wielkiej fanki świnek (pod każdą postacią) i jej marzeniu o posiadaniu prawdziwej, miniaturowej świnki, którą można głaskać i tulić. Zbliżały się właśnie urodziny bohaterki i najbardziej w świecie pragnęła otrzymać swój wymarzony prezent. Dziewczynka nie mogła się już doczekać tego szczególnego dnia i postanowiła sprawdzić jaką niespodziankę szykują dla niej rodzice. Czy dostanie upragniony prezent? Na kilka dni przed przyjęciem Julka zostaje bardzo źle potraktowana przez Hanię i rozgoryczona postanawia anulować jej zaproszenie na przyjęcie urodzinowe. To zły znak, wszystko idzie nie tak. To pewnie będą najgorsze urodziny na świecie. Jaki będzie finał tej historii? Kto powiedział, że życie 9-latki jest łatwe? Wszystko idzie nie tak, a do tego przyjaciółka ją lekceważy. Julka czuje się oszukana. Jest wściekła i jest jej bardzo przykro, jak tu w takich okolicznościach cieszyć się z przyjęcia urodzinowego? Książka wiele mówi o odczuciach i potrzebach dzieci. Równocześnie uczy zaufania, pokory, cierpliwości i tego, że nie zawsze wszystko jest takie, na jakie wygląda. Może nie wszystkie reakcje Julki są właściwe, ale czyż nie wszyscy popełniamy błędy? Ważne by czytelnik sam wysunął odpowiednie wnioski z treści. Oprócz walorów kształtujących osobowość czytelników, książeczka rozwija kompetencje czytelnicze młodszych dzieci. Duża, wyraźna czcionka, szerokie odstępy pomiędzy kolejnymi linijkami tekstu i krótkie zdania pomagają poprawnie odczytać tekst i zrozumieć treść. Jedynym utrudnieniem są są słowa pisane wspak - Julka jest mistrzynią ortografii i literowania - które jednocześnie mogą motywować czytelników do "szlifowania" umiejętności czytelniczych. To ciekawa, pożyteczna seria, w której mamy przyjemność poznać nowe przygody znanych nam już bohaterów. Polecam.