Okładka książki - Harry Potter i Insygnia Śmierci

Tytuł oryginału: Harry Potter and the Deathly Hallows
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Ilustracje: Jonny Duddle
Dodał/a książkę: kkiinnaa

Po śmierci Dumbledore’a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca. Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry’emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry’emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

Kup książkę Harry Potter i Insygnia Śmierci

Avatar użytkownika -

Ponad 11 milionów egzemplarzy sprzedanych pierwszego dnia, gdy ta książka trafiła do sklepów. Miesiące oczekiwania jej przez rzesze fanów, ale również zwykłych czytelników. 21 lipca na rynek księgarski trafiła 7 część serii powieści opowiadających o przygodach Harry’ego Pottera – nastoletniego adepta sztuki magii uczącego się w szkole Hogwart. To całkiem dobre zwieńczenie cyklu, który sprawił, że miliony dzieci na całym świecie wyrobiły w sobie nawyk czytania. I to chyba największy sukces Joanne K. Rowling. Bo książka „Harry Potter i insygnia śmierci”, choć niesie z sobą wiele elementów zaskoczenia oraz konieczność weryfikacji sądów na temat kilku postaci pojawiających się w poprzednich częściach sagi, choć zamyka wiele wątków (które we wcześniejszych tomach wydawały się zupełnie nieistotne), niestety – rozczarowuje.   Przybliżmy zarys fabuły. Po 6 latach nauki w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart Harry Potter musi stanąć do ostatecznego pojedynku ze swym śmiertelnym wrogiem – Lordem Voldemortem. Wcześniej jednak wykonać ma misję, powierzoną mu przez Albusa Dumbledora – dyrektora szkoły, który poświęcił swe życie by chronić Harry’ego. Nasz bohater ma znaleźć horkruksy – tajemnicze przedmioty, zawierające fragmenty duszy Voldemorta. Dopóki tego nie uczyni, czarnoksiężnik będzie mógł ...

Opinie o książce - Harry Potter i Insygnia Śmierci

Historię Harrego zna cały świat i zapewne wielu z was także. Nie znam osoby, która nie wie, kim jest ten słynny Harry. I chociaż mogliście nie czytać żadnej książki o jego przygodach, czy też nie widzieliście filmu, to i tak wiecie, kim jest ten chłopiec.
Ja miałam przyjemność przeczytania wersji pięknie wydanej, ilustrowanej, magicznej. Oczywiście ta wersja nieco różni się od tej zwykłej, bo jest wzbogacona obrazkami,  co nie zmienia faktu, że nadal jest na niesamowicie wysokim poziomie.
Jednak zacznijmy od samego początku.

Harry, tytułowy bohater, jest chłopcem, który cieszy się z drobiazgów. Jego życie jest nudne, pełne nienawiści, samotności. Dotychczas spędził je w komórce pod schodami, aż nagle pewnego dnia okazuje się, że jest czarodziejem, stworzonym do wielkich rzeczy. Los się do niego uśmiechnął i wyleciał z domu, jak pisklę z gniazda i zaczął poznawać nowy, nieznany świat.

Jednak w książce mamy nie tylko Harrego, ale także wielu innych, wspaniałych bohaterów, którzy sprawiają, że książka staję się czymś niesamowitym. Weźmy chociaż gajowego. Hagrid jest niezwykłą postacią i zdecydowanie najlepszą ze wszystkich.  Jest mistrzem przekazywania informacji, nie owija w bawełnę, mówi to, co przyjdzie mu na myśl, coś w stylu "Harry, twoi starzy nie żyją, zostali ukatrupieni". Mój ulubieniec!

Wydawałoby się, że to tylko kolejna, zwykła książka. A jednak... To nie tylko zwykła historia. Ma w sobie głębsze przesłanie i wzbogacona jest w piękną oprawę graficzną. Pokazuje jak niesprawiedliwy jest świat, ile należy wycierpieć, aby otrzymać lepsze życie. To świat przedstawiony oczami chłopca, którego życie zmienia się w mgnieniu oka.
Harry Potter to niesamowita fantastyka, jakiej brakuje dzisiaj. Ciągle tworzone są historie o wampirach, wilkołakach, płytkich czarownicach. A tutaj... Tutaj dostaliśmy historię pełną magii, eliksirów, tajemnic, niebezpieczeństwa, sowiej poczty, różdżek... To wszystko sprawia, że ta powieść staje się magiczna Dzięki nim nabiera ona charakteru i wyjątkowości. Ta książka ma w sobie "coś" tak niesamowitego, że aż nie potrafię tego nazwać.
J.K. Rowling pisze z niesamowitą lekkością, która sprawia, że książka wciąga i nie można się od niej oderwać.

Dziś jednak nie będziemy skupiać się na fabule. Dzisiaj skupimy się na ilustrowanej wersji Harrego, która jest niesamowita.
Zacznijmy od tego, że wydanie jest naprawdę rewelacyjne. Wydawnictwo na niczym nie oszczędzało. Okładka twarda jest wielkim plusem, który daje komfort czytania. Mamy tutaj dwie wersje okładkowe. Papierową oraz malowaną. Jedną z nich można ściągnąć i ujrzeć drugą. Wygląda to naprawdę przepięknie.

Piękne są prawda? Bogate zdobienie zdecydowanie robi swoja. Wersja po prawej wygląda jak taka stara książka, którą aż przyjemnie się ogląda. Przypomina mi klimat Hogwartu i ksiąg czarodziejskich. Natomiast lewa wersja jest przepełniona kolorami, które zachwycająca. Nie można oderwać wzroku od obu, od razu przykuwają uwagę i do dziś nie mogę się zdecydować, którą wersję okładkową wyeksponować, ponieważ obie są rewelacyjne.
Ale okładki to dopiero początek rewelacji i całej frajdy z posiadania tego wydania.

Kiedy tylko otworzyłam książkę, pierwsze słowa, jakie wypowiedziałam, to "WOW!". Byłam zachwycona tym, co ujrzałam na tytułowej okładce. Zachwycił mnie taki mały, cudowny rysunek. I pomyślcie sobie, co było później? Czysta rozkosz!

Przy każdej kolejnej stronie, stawałam się coraz większym szczęśliwcem. Zostałam dumnym posiadaczem tego wydania.
Z każdą stroną moje oczy świeciły się jak żarówki i były wielkie jak pięć złotych. Te wszystkie malowidła są tak niesamowite, że aż nie potrafię ich opisać. Wszystkie barwy, realizm, dokładność, sprawiły, że całość wygląda fantastycznie. Kolorystyka jest rozmaita. Każdy rysunek wygląda jak zdjęty z kinowego ekranu. Czułam się, jakbym oglądała film.

Ilustracje są genialne. Włożono w nie mnóstwo pracy i serca. Jim Kay, twórca tych perełek, stał się moim ulubionym artystą. Dla mnie niepodważalnie stał się osobą, która potrafi stworzyć niesamowite dzieła. Jego prace nadały Harremu Potterowi wyjątkowy klimat, który sprawił, że ilustrowaną wersję pochłania się w zaledwie kilka godzin i za nic w świecie nie chce się jej odłożyć na regał.

Warto pamiętać, że ilustrowany Harry Potter jest lepszy od standardowej wersji. Tekst nie jest skrócony, chociaż sprawia takie wrażenie, a ilustracje są dodatkowym plusem.
Wersję tę polecam przede wszystkim osobom, które uwielbiają twórczość J.K. Rowling, jak również filmy, które powstały na podstawie jej powieści. Idealnymi odbiorcami tego pięknego wydania są dzieci, bowiem lektura jest mniej przerażająca, niż pierwotna wersja, ponieważ obrazki łagodzą najdrobniejszy przejaw strachu.
Uważam jednak, że osoby, które nigdy nie miały do czynienia z powieściami Rowling, mimo wszystko będą świetnie bawić się podczas czytania tej wersji Harrego,  a nawet lepiej.
Gorąco wam ją polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę perełkę.

Najlepszy tom, najwspanialsze wydarzenia, opisy, najcudowniejsze postacie, najgenialniejsze zakończenie! "Pottera" uwielbiam całym serduchem, filmy widziałam miliony razy. J.K. Rowling to niesamowita autorka, która z każdym kolejnym tomem dojrzewa pisarsko. Polecam najmocniej na świecie :)
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015, 52 książki 2016,
2016: po hiszpańsku 2015: po angielsku: Muszę przyznać ze jak czytałam Insygnia Śmierci kilka lat temu, nie doceniałam w pełni potencjału tej części. Myślałam że autorka przekombinowała, że na siłę próbowała skomplikować całą akcję i dokończyć wszystkie wątki. Jednak patrząc na sposób skomponowania całej serii widzę, że siódma część po prostu przedstawia jak złożone mogą być przyczyny wydarzeń, jak wiele rzeczy bywa nie do wyjaśnienia, oraz jak bardzo przypadkowe stają się spotykające nas sytuacje w prawdziwym życiu. Autorka wyprowadza młodego czytelnika z bezpiecznej szkoły, w sytuacje które są w pewnym stopniu przedstawieniem problemów życia codziennego, na które nie zawsze mamy wpływ, o których zazwyczaj nie wiemy wszystkiego, a z którymi i tak musimy sobie poradzić. Pomimo że seria została stworzona dla dzieci, magia w niej zawarta zaczaruje nawet dorosłych Mugoli.
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nigdy tak bardzo nie rozpłakałam się na żadnej innej książce jak na 7, niestety ostatnim tomie mojego kochanego Harry'ego Potter'a. Idealne zwieńczenie idealnej serii.
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 3, Przeczytałam, Biblioteka, Coś do powiedzenia mam,
Ooooo hosssannnnaaa. Skończyłam. Kilka lat zajęło, ale jest. Co powoduje taki czas czytania? Nie ma Draco. Znaczy się jest, jest, ale nie tak często, jakbym chciała. I jak już jest to tak przygaszony i oderwany od kpiarsko-ironicznego ego, że to właściwie nie on. Fred. Nie mogę wyrzucić z pamięci tych chwil, kiedy przeczytałam ten fragment... Najbardziej bolesna część serii. Fred nie zasłużył, nie powinien, czemu nie mogła go Wielka Autorka wskrzesić?! Okrucieństwo. Harry i Hermiona i Ron i ich niekończąca się podróż. Połowa książki, gdzie uciekają, myślą o co chodzi z tymi Insygniami i rzeczami od Dumbledore'a, i wielki ryk, bo Ron ich opuszcza. No się nie da. Dumbledore - fakty o nim, no każdy ma jakąś przeszłość i każdy popełnia błędy. Ale jego rozmowa na peronie... Ja bym się nie patyczkowała, skopałabym mu dupsko. I najsmutniejsze - Sevi umiera... Wszystko, co było w tej serii dla mnie radosne, umarło...
Avatar użytkownika - Ronni
Ronni
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ostatnia część przygód niezwykłego chłopca obdarzonego magiczną mocą. Książka ogromnie mi się spodobała. Myślę, że każdy kto czyta i lubi książki fantastyczne powinien przeczytać całą serię o Harrym Poterze. Książki o nim są naprawdę wspaniałe i wyjątkowe. Kończąc czytać ostatnią część poczułam tą dziwną pustkę, że to już koniec przygód o tym magicznym chłopcu.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
To już jest koniec... Sierpień upłynął mi w towarzystwie Harry'ego Pottera i był to miesiąc niezwykle udany, bo w końcu poznałam tę serię i podobnie jak inni - zakochałam się w niej. Siódmy, czyli ostatni już tom, dostarczył mi wiele emocji. Mimo że byłam strasznie ciekawa, co się wydarzy, to dawkowałam sobie lekturę, bo wiedziałam, że ciągu dalszego nie ma. Jestem pełna podziwu, bo autorka wykonała kawał dobrej roboty. Jej niesamowita wyobraźnia zabrała mnie w fantastyczny świat pełen magii, intryg, niezliczonej ilości przygód i znakomitych postaci. Tom ten jest po prostu rewelacyjny i o tym nie da się tak po prostu pisać. To trzeba przeczytać i samemu odkryć tę magię płynącą ze stron "Insygni Śmierci". Autorka sprawnie zakończyła wszystkie wątki, niejednokrotnie mnie zaskakując i to bardzo! Nigdy nie spodziewałam się takiego finału. Epilog mnie nie zaskoczył, bo od początku podejrzewałam, jak losy głównych bohaterów mogą się potoczyć. W międzyczasie natknęłam się w internecie na kilka spoilerów, więc niespodzianki nie było. Kurcze, szkoda, że to już jest koniec, bo niesamowicie zżyłam się z bohaterami i smutno mi ich tak po prostu opuszczać. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Już ostatnia częśc przygód Harrego. Tym razem chłopiec podejmie się niebezpiecznej misji odnalezienia pozostałych horkruksów- fragmentów duszy Voldemorta. Jak zwykle pomagac mu będą Hermiona i Ron. Po śmierci Dumbledora, który zginął z ręki Severusa Snape, przejmuje on urząd dyrektora szkoły w Hogwarcie, Ministerstwo zostaje opanowane przez śmierciożerców i dementorów, a Potter staje się Poszukiwanym Numer Jeden. W związku z tymi wydarzeniami powrót do szkoły wydaje się niemożliwy, więc gdy podczas wesela Billa i Fleur dochodzi do wtargnięcia popleczników Czarnego Pana postanawiają uciec z domu i wyruszyc na poszukiwanie horkruksów. Książka obfituje w wiele podnoszących ciśnienie momentów jak chociażby: włamanie do Banku Gringotta, obrona Hogwartu czy ucieczka z dworu Malfoyów. Moim ulubionym momentem jest ten, gdy Harry oddaje się w ręce Voldemorta, uświadomiwszy sobie, że sam jest horkruksem i jak rozmawia z Albusem na dworcu King's Cross. Czy Chłopie, który przeżył położy kres ciemnym mocom i co to są te Insygnia Śmierci? Na te wiele innych pytań odpowie ta ksiązka.
Avatar użytkownika - Flawsoffancy
Przeczytane:2015-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Po prostu świetna!
Avatar użytkownika - surfinia
surfinia
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane, Jeszcze do nich wrócę,
Przez pierwszą połowę książki ciężko mi było przebrnąć, ale druga połowa o wiele lepsza. Wiele wyjaśnia i ciągle ciekawi do dalszego czytania.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Przyjemna lekka książka na jeden dzień czyta się miło i szybko
Avatar użytkownika - pabelkopablo
pabelkopablo
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ta fantastyczna powieść (rozumiana przez fabułę i moje odczucia) wieńczy niesamowity cykl związany z przygodami Harrego Pottera. Książka napisana w bardzo ciekawym stylu i łatwym do przyswojenia czytelnikowi. Czyta się szybko i pewnie. Zawiera dużo akcji i wytłumaczenia ( sens z Voldemortem). Sięgnąłem po nią już któryś raz i z chęcią do niej powrócę. Szkoda, że to tylko tyle, że nie dowiemy się wiecej o przygodach HP.
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2015-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Skończyłam czytać cykl o Harrym. Początkowo wcale nie chciałam tego robić, podchodziłam bardzo sceptycznie do przygód uczniów Hogwartu. Poprzednie części zbytnio mnie nie zachwyciły, były takie przeciętne. Jednak, pisząc "Insygnia Śmierci", autorka przeszła samą siebie. Ostatnia część szalenie mi się spodobała. Czytałam w prawie każdej wolniej chwili - przy śniadaniu, w łóżku itd. Przez te prawie 800 stron nie nudziłam ani chwili. Niektóre momenty ciągnęły się dosyć długo i było to zauważalne. Jednak co linijkę działo się coś zaskakującego, więc nie ma mowy o monotonni . Podobało mi się poczucie humoru bohaterów. Potrafili się śmiać nawet w sytuacjach praktycznie bez wyjścia. Jedyne, co mi przeszkadzało to przesadzona ckliwość. W niektórych scenach aż rzygać mi się chciało od wzruszeń i słodyczy. Podsumowując, "Insygnia Śmierci" są bardzo śmiertelne. Jeśli cię wciągną, nie będziesz jadł, spał, wychodził z pokoju, dopóki nie skończysz. Dlatego ta książka zasługuje na miano wybitnej.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ostatni tom przygód Harry'ego. Najbardziej krwawy (kilka znanych bohaterów udaje się do Krainy Wiecznych Łowów, co nie zawsze mi się podobało) i niekiedy wzruszający. Oczywiście dobro pokonuje zło i to jest pocieszające, a sposób, w jaki to robi jest doprawdy imponujący. Niestety końcówka pozostawia wiele do życzenia, ale nie ja jestem autorką i nie mnie było o tym decydować. Chociaż na jej miejscu pani Rowling pociągnęłabym dalej tą historię, bo szczerze mówiąc poczułam lekki niedosyt.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Avatar użytkownika - annym
annym
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Doskonała książka na nudę! Nadal nie mogę pojąć jak jedna osoba, mogła wymyślić serie książek tak doskonałych w każdym calu. Płakałam podczas czytania- potrafi wzruszyć! Polecam gorąco:)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione, 52 książki 2014, Chcę zdobyć,
Chyba najlepsza ze wszystkich części. To, co stworzyła autorka, to po prostu majstersztyk, żeby tak wszystko misternie skonstruować i porozwiązywać wątki w sensowny i zaskakujący sposób - niesamowite! Książka trzyma w napięciu przez cały czas. Poznajemy przeszłość Dumbledore'a i wraz z Harrym, Hermioną i Ronem poszukujemy horkruksów i próbujemy rozwikłać zagadkę insygniów śmierci. Jest trochę smakowitych perełek, niby drugorzędnych, ale "uroczych". Np. Dudley, który wyznaje Harry'emu, że nie uważa, że jest nikim. I stąpająca twardo po ziemi, nie chcąca nawet wspominać swej dziwnej siostry Petunia, która też chciała uczyć się w Hogwarcie, tyko jej podanie nie zostało rozpatrzone pozytywnie! Najbardziej wstrząsnęła mną historia Snape'a. Żal mi go, bo to najtragiczniejsza postać. A jego ostatnie słowa - po prostu mocne. Szkoda, że to już koniec przygód Harry'ego.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
No cóż, ostatni tom chyba troszkę mnie rozczarował. Miałam wrażenie, że czytam coś co było pisane na siłę, że zabrakło tutaj pomysłu. Ale pomimo to czytało się nawet przyjemnie, choć przyznam , że poprzednie tomy bardziej mi przypadły do gustu.
Avatar użytkownika - CorkaHermesa
CorkaHermesa
Przeczytane:2013-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2013,
Z niecierpliwością czekałam na tą część. Już pierwszego dnia po wydaniu kupiłam i zaczęłam czytać. Siódma część jest zdecydowanie najmroczniejsza ze wszystkich i też najmocniej wciąga. Jedynym minusem jest to, że Rowling nie zabardzo się wysiliła, zeby napisać porządny koniec. Te 19 lat to zdecydowanie za dużo, zeby tak poprostu opuścić. Za mało też był opisany związek Harrego z Ginny. Własciwie nie napisała nic konkretnego w tej sprawie. Mimo to polecam wszystkim gorąco.
Zaczęłam czytać pierwszą część i tak doszłam do ostatniej, która moim zdaniem jest najlepsza z wszystkich.
Avatar użytkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki, Przeczytane,
Ostatni tom opowieści o Harry'm. Chłopak wraz z przyjaciółmi opuszcza rok w szkole, chowa się po lasach, mieszka w namiocie w lasach by odszukać horkruksy. Czy w końcu raz na zawsze rozprawi się ze swoim największym wrogiem Voldemortem? Nie obejdzie się na pewno bez ofiar.
To co w książce mnie ujęło to świetnie oddane emocje. Książka dla młodzieży ale mam wrażenie że z każdym tomem rosną umiejętności autorki. Po przeczytaniu poczułam żal że to koniec. Mój numer jeden to kłótnie bohaterów.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Ostatnia siódma część sagi o chłopcu który przeżył. Książka ta ma takie jakieś dziwne zakończenie jak zwykle mnóstwo przypadków, zbiegów okoliczności i cudownych ocaleń. O magicznej mocy bohaterowie często dowiadują się przypadkiem, gdy już wydaje się że wszystko skończone. Zasmuciła mnie śmierć domowego skrzata Zgredka. Wyjaśniła się tajemnica dyrektora i Snape'a. Malfoy'owie w końcu przeszli na strone dobra szkoda tylko że niektóre z postaci zostały uśmiercone. Znowu wygrała przyjaźń, odwaga i wzajemne zaufanie.
Avatar użytkownika - olka00
olka00
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki- 2013,
końcówka słaba ale książka mimo wszystko fajna
Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Ocena: 5, Przeczytałam,
Zgadzam się z wieloma osobami, pod kilkoma względami część nieco słabsza niż pozostałe. Co nie zmienia faktu, że czyta się ją z przyjemnością i zaciekawieniem.
Avatar użytkownika - Convenant
Convenant
Ocena: 6, Czytam,
Najlepsza a zarazem ostatnia z serii o przygodach młodego czarodzieja. W tej czesci harry toczy ostateczny boj z czarnym panem,lordem Voldemortem. Kto wygra dobro czy zło?
Avatar użytkownika - inconsiderada
inconsiderada
Przeczytane:2011-06-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Intrygująca jak każda poprzednia, ale odniosłam wrażenie, że była pisana "na siłę".
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Ocena: 3, Czytam,
Najgorsza z całej serii ;( A szkoda, bo całość jest fascynująca.
Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Ocena: 3, Czytam,
Stanowczo najsłabsza część serii, bardzo mnie nużyły długie opisy i naciągane zakończenie
Avatar użytkownika - claracorelli
claracorelli
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika -

Wciąga od pierwszej strony!
Avatar użytkownika - Sumire
Przeczytane:2010-10-02, Ocena: 6, Czytam,
Avatar użytkownika - aleksnadra
aleksnadra
Przeczytane:2010-06-29, Przeczytałam, Mam,
Chociaż nie jestem dzieckiem serię o Harrym Potterze przeczytałam jednym tchem. Książki bardzo wciągają. Podobali mi się bohaterowie, ich rozwój, śledzenie ich nauki magii. Sama miałam ochotę polatać na miotle ;)
Avatar użytkownika - Ervisha
hanka04
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Harry Potter. i Czara Ognia (audiobook - CD audio) (#4)
Joanne K. Rowling0
Okładka ksiązki - Harry Potter. i Czara Ognia (audiobook - CD audio) (#4)

Książka na 8 płytach CD. Czas nagrania wynosi ok. 11 godzin. Historię o najbardziej lubianym czarodzieju wśród dzieci i nie tylko czyta Wiktor Zborowski....

Dobry pies
Rafał Witek