Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 1

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-240-0964-0
Liczba stron: 552
Dodał/a książkę: Madaleno

Ocena: 6 (1 głosów)

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszy tom summy filozoficznej przybliżającej bohaterów humanistyki minionego stulecia. Prezentując Czytelnikom między innymi takich filozofów, jak Nietzsche, James, Nabert, Simmel, pokazuje Gadacz niezwykłe wpływy, jakie myśliciele wywierali na następne pokolenia. Pokazuje także, jak głęboko w myśl filozoficzną sięgały ich własne korzenie. ?To nie tylko imponująca synteza filozofii XX wieku, ale też pasjonująca genealogia współczesnego myślenia, bez której nie sposób zrozumieć otaczającej nas kultury i nas samych? (prof. Michał P. Markowski). Historia filozofii XX wieku przygotowana przez prof. Gadacza to obowiązkowa lektura każdego wykształconego człowieka.

Kup książkę Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 1

Opinie o książce - Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 1

Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Ocena: 6, Czytam,
Świetnie wydana i genialnie napisana historia filozofii. Czyta się przyjemnie, napisana jest w sposób niezwykle dostępny. Zmienia trochę patrzenie na filozofię, która kojarzy się głównie z przestarzałymi prądami myślowymi. A ta filozofia tworzy się prawie na naszych oczach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2012-10-02, Przeczytałem,
Inne książki autora
Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 2
Tadeusz Gadacz 0
Okładka ksiązki - Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 2

Książka autorstwa prof. Tadeusza Gadacza Historia filozofii XX wieku. Nurty to rzecz ze wszech miar niezwykła. Niezwykła zarówno ze względu na jej...

Reklamy