Okładka książki - Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-03-04
Dodał/a książkę: czytam

Przeczytaj tę książkę, a twoje postrzeganie własnego ciała zmieni się o 180 stopni…

Skąd bierzemy energię do życia?
Z czego wynika nasza odporność?
Dlaczego zmagamy się z nad- lub niedowagą?
Gdzie mają swój początek alergie?
Co może powodować depresję?

To niesamowite, jak wiele zależy od… naszych jelit. Tak dotąd niedoceniane, pełnią kluczową rolę w naszych organizmach. Dzięki nim żyje nam się zdrowo, miło i przyjemnie albo… nie. Zadbaj więc o nie, a one z pewnością ci się odwdzięczą! Najpierw jednak poznaj ich piękną, zaskakującą historię wewnętrzną. Bo elita kocha swoje jelita!

„Odgłos beknięcia czy puszczonego bąka brzmi wprawdzie krępująco, ale wewnętrzne ruchy, jakie im towarzyszą, są tak pełne gracji i subtelne, jak popis baletnicy.”

Kup książkę Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Opinie o książce - Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
kingaczyta.blogspot.com Są takie elementy naszego ciała, o których raczej nie mówimy. A nie robimy tego, bo się wstydzimy, uznajemy je za nieinteresujące, a w rzeczywistości odgrywają one ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. A mowa tu o jelitach. Tak, tak, to nie żart; ta książka jest właśnie o nich. A co lepsze, wcale nie trzeba być studentem medycyny, uczniem profilu biologicznego, żeby móc i co najważniejsze - chcieć ją przeczytać. Początkowo myślałam, że ta książka to jakiś żart albo ma po prostu podchwytliwy tytuł. Ale nie. To jest opowieść o jelitach. Zanim jednak klikniecie na krzyżyk zamykający przeglądarkę, dajcie mi trochę czasu, bo jestem przekonana, że w jakiś sposób na pewno zachęcę Was do lektury. Jelita na ogół wydają się nieciekawe, nikt też jakoś szczególnie chętnie nie opowiada o swoich chorobach z nimi związanymi. Autorka natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawy organ. Nigdy nie sądziłam, że można tak wyśmienicie i tak lekko przekazywać podstawową wiedzę medyczną. Nie brakuje tutaj humoru, a autorka bez skrępowania przeprowadza nas przez czynności fizjologiczne, takie jak na przykład wypróżnianie. Dołączone rysunki są świetnym dodatkiem i chociaż nie są niezbędne, to ładnie wszystko obrazują. Po przeczytaniu tej książki czuję się naładowana wiedzą. Poznałam mnóstwo interesujących faktów i lepiej zrozumiałam wszystkie te procesy zachodzące w moim organizmie. Oby więcej takich książek. Ja chętnie przeczytałabym w takim stylu o każdym innym organie. Tak więc zachęcam Was do odbycia niezwykle pasjonującej podróży wgłąb ciała i lepszego poznania swoich jelit. Potraktujcie ten tytuł jako ciekawostkę i sięgnijcie po tę książkę, bo warto. Czyta się ją jak dobrą historię!
Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Do zdobycia,
Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że książka o defekacji i procesach ją poprzedzających, może być tak zabawna i interesująca. To nieprawdopodobne jak wiele funkcji organizmu zależy od dobrostanu jelit.
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Bardzo ważna dla mnie książka. Opowiada o naszym organizmie. O tym, co się dzieje w naszym wnętrzu, a z czego w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Nagle w zupełnie inny sposób spojrzałam na swój przewód pokarmowy - okazał się czymś wspaniałym, a nie tylko oślizłym tworem niezbędnym do przetrwania. Książka jest napisana w bardzo obrazowy sposób. Wprawdzie w książce są rysunki, jednak nie są one niezbędne. Sposób opisywania wydarzeń w nas zachodzących kojarzy mi się z serialem "Było sobie życie". Polecam tym, którzy mają kłopoty z jelitami lub cierpią na depresję. Choć uważam, iż jest to pozycja dla każdego człowieka ciekawego świata (nie tylko) wewnętrznego.
Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Rewelacyjna książka, dzięki której zaczęłam jeszcze bardziej szanować i podziwiać swój układ pokarmowy. Nie śmiejcie się, ale jelita są naprawdę niedoceniane! Mnóstwo ciekawostek, porad i wskazówek związanych z jelitami. Wspaniale i zabawnie opisana droga, przez którą przechodzi np. kawałek tortu. I jeszcze parę rozdziałów o naszym życiu wewnętrznym. Naprawdę warto przeczytać tę książkę!
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia