I nie wróci więcej...

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011-10-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7510-695-4
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Ocena: 5 (1 głosów)

Do zainteresowania własnymi korzeniami trzeba dojrzeć, a żeby uświadomić sobie wartość swojego archiwum rodzinnego, czasem konieczny jest impuls, chwila olśnienia.

Tadeusz A. Kisielewski nie ukrywa goryczy, że w jego wypadku zarówno dojrzałość, jak i ów impuls przyszły zbyt późno, aby przy pisaniu tej bardzo osobistej książki mógł skorzystać z pamięci tych, którzy odeszli...

Autor przedstawia dzieje rodzin swoich dziadków, rodziców i innych najbliższych mu osób. Gorycz i chłodne oceny przeszłości i postaci, zdarzenia tragiczne i zabawne, a wszystko podane – jak pisze – z właściwym mu cynizmem, choć bywa, że i z nutą sentymentalną.

Narrację przeplata duża liczba zdjęć – w większości z archiwum rodzinnego, często nieoczekiwanie skontrastowanych z fotografiami ukazującymi obecny stan bliskich mu miejsc i krajobrazów.

Kup książkę I nie wróci więcej...

Opinie o książce - I nie wróci więcej...

Saga rodzinna umiejętnie osadzona w historii Polski. Przedstawione analizy i interpretacje wydarzeń są konkretne, poparte pogłębioną wiedzą historyczną. Wspomnienia odzwierciedlają stosunek Autora do ludzi i zmian społeczno-politycznych. Ciekawa lektura. Zmusza do refleksji.
Link do opinii
Reklamy