Skrypt, który oddajemy do rąk studentów I roku kierunku chemii dla uzyskania dyplomu licencjata, obejmuje zagadnienia klasycznej chemii analitycznej. Opisane zostały metody oznaczeń wagowych i objętościowych (miareczkowe). Celem skryptu jest umożliwienie poznania i zrozumienia przez studentów praw chemicznych wykorzystywanych w ilościowym ustalaniu składu chemicznego substancji oraz nabycie umiejętności ich zastosowania w rozwiązywaniu problemów analitycznych. Oprócz podstawowych oznaczeń wynikających z programu studiów dodatkowo wprowadzono procedury analizy ilościowej niektórych produktów żywnościowych. Ma to na celu powiązanie wiedzy teoretycznej studentów z zakresu chemii analitycznej, z praktyką laboratoryjną w przemyśle. W tym aspekcie skrypt ten może być pomocny także dla chemików analityków, pracujących w laboratoriach kontroli jakości. Tytuł skryptu zobowiązuje nas do przygotowania dalszych części, które będą poświęcone metodom analizy instrumentalnej.

Informacje dodatkowe o Ilościowa analiza chemiczna. Skrypt dla studentów I roku chemii. Wyd. 2 popr/UMK/:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Ilościowa analiza chemiczna. Skrypt dla studentów I roku chemii. Wyd. 2 popr/UMK/

Ilościowa analiza chemiczna. Skrypt dla studentów I roku chemii. Wyd. 2 popr/UMK/ - opinie o książce

Na wsi. Przesuń, skoś, pojedź
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Na wsi. Przesuń, skoś, pojedź

Na wsi jest pełną traktorów i innych maszyn rolniczych, każdy zawiera ruchome części. Dziecko, które uwielbia maszyny będzie miało mnóstwo zabawy!...

Na lądzie i w wodzie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Na lądzie i w wodzie

Niewielkich rozmiarów książeczki, mające formę sztywnych harmonijek, które z pewnością docenią mali czytelnicy. Seria ta ułatwi najmłodszym, poznawanie...