Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-05-15
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-2249-6
Liczba stron: 470
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Ocena: 5 (1 głosów)

Pasjonująca instrukcja obsługi współczesności!

Każda epoka ma swoją cechę szczególną. Żyjemy w wieku „informacji”, tak jak nasi przodkowie żyli w wieku „pary”, „żelaza” czy choćby „kamienia łupanego”. Czym właściwie jest „informacja”? Na to pytanie odpowiada znany popularyzator nauki i autor bestsellerów James Gleick. Jego najnowsza książka to rewolucyjna lektura, która pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na współczesny świat.

Informacja to podróż przez wieki sięgająca najdawniejszych czasów, kiedy każda myśl odchodziła w zapomnienie równie szybko, jak się rodziła. Gleick prowadzi czytelnika od pierwszych systemów komunikacyjnych, takich jak tam-tamy, aż do współczesności, kiedy wszyscy bezwiednie staliśmy się ekspertami od wszystkiego, a problemem nie jest brak informacji, ale jej nadmiar. Przybliża sylwetki częstokroć zapomnianych geniuszy i wizjonerów odpowiedzialnych za to, jak rozumiemy dzisiaj informację i jak się nią posługujemy.

Każda informacja może zmienić Twój punkt widzenia.

Ta Informacja odmieni całkowicie Twoje spojrzenie na świat.

Kup książkę Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja

Opinie o książce - Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja

Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Informatyka, Mam, Naukowe, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Książka przedstawia histoorię informacji. Informacja zanim stała się tym, co jest teraz znaczyła co innego. Stworzenie odpowiedniego nazewnictwa pozwoliło na rozwój informatyki. Książka podobała mi się. Napisana językiem zrozumiałym dla zwykłego zjadacza chleba. Dowiedziałem się z niej wielu ciekawych rzeczy. Przydatna na studiach związanych z informatyką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:,
Umysł mam raczej humanistyczny, ale uwielbiam czytać o biologicznych, matematycznych czy fizycznych ciekawostkach, nawet jeśli nie zawsze je ogarniam. Podziwiam nauki ścisłe za to, że pomagają zrozumieć świat. „Informacja” Jamesa Gleicka to właśnie taka książka, która wręcz pulsuje od ciekawostek. Przydatnych, moim zdaniem, bo pozwalającym spojrzeć inaczej, mądrzej na otaczającą nas rzeczywistość, głównie tę informatyczno-techniczną. Ale takie podziały na dziedziny są w tym miejscu bez sensu: „Informacja” pokazuje, że informatyka ma bardzo wiele wspólnego z filozofią, psychologią, naukami społecznymi i językoznawstwem, pokazuje, jak na przestrzeni wieków ludzie kodowali i odszyfrowali informacje, jak pisali długie listy i króciutkie twity. Fascynująca lektura próbująca oswoić współczesność.
Link do opinii
Reklamy