Komputer jako narzędzie do zabawy, pracy i nauki

Komputer to doskonałe narzędzie, służące nie tylko jako magazyn gier, filmów czy muzyki. Umożliwia on także dostęp do niemal nieograniczonego źródła wiedzy, jakim jest internet, może pomóc w pisaniu, liczeniu i przygotowywaniu graficznych projektów, np. zaproszeń na urodziny, dyplomów i ulotek informujących o szkolnej zabawie. Można w nim przechowywać informacje, sortować je i dzielić w najwygodniejszy dla nas sposób. Słowem komputer to świetny towarzysz wirtualnej aktywności.

Lekcje informatyki w gimnazjum są dobrą okazją do tego, by zacząć w pełni korzystać z możliwości komputera. W zeszycie ćwiczeń znajdziesz zadania, dzięki którym nauczysz się poprawnie redagować i formatować teksty, liczyć i rozwiązywać równania z wykorzystaniem określonych narzędzi komputerowych. Bez trudu zaczniesz obsługiwać także proste programy graficzne i tworzyć prezentacje multimedialne. Przekonasz się, jakie możliwości daje dostęp do komputera i jak można wykorzystywać to urządzenie przy rozwiązywaniu codziennych problemów. Zaskoczy Cię ilość informacji, jakie można znaleźć w internecie, oraz łatwość łączenia się z przyjaciółmi za jego pomocą.

Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń o obniżonym poziomie trudności dla gimnazjum jest przeznaczony dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dla których metody i formy pracy powinny być dostosowane do ich realnych możliwości. Zeszyt zawiera ćwiczenia do każdej lekcji (65 tematów) przygotowane dla wersji systemu Windows XP i Vista.

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń o obniżonym poziomie trudności dla gimnazjum:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-07-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324681921

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń o obniżonym poziomie trudności dla gimnazjum

Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń o obniżonym poziomie trudności dla gimnazjum - opinie o książce

Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II
Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych. Zawiera w sobie doświadczenie wydawnicze...

Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, kl. 4-6
Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, kl. 4-6

Nauka jest super!  Ludzie są różni — jedni grubsi, inni chudsi, jedni bardzo wysocy, inni bardzo niscy. Jedni lubią matematykę, inni...

Forget Me Not
Julie Soto