Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2015-05-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788365122001
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Oto długo oczekiwana pierwsza oficjalna autobiografia One Direction!

 

Zajrzyj w szalone życie chłopaków i poznaj fakty, o których nikt wcześniej nie wiedział...

 

Niall, Zayn, Liam, Harry i Louis opowiedzą o przygodzie swojego życia: szalonej podróży, która rozpoczęła się od pierwszych nerwowych castingów do X Factora, by z czasem przenieść się na największe sceny światowej trasy koncertowej.

 

Mówią szczerze i otwarcie o emocjach, jakie czuli podczas kolejnych etapów kariery, zarówno o tych dobrych momentach, jaki i trudnych. Odpowiedzą na pytania: Co o sobie myśleli, gdy się poznali? Co inspiruje ich do pisania piosenek? Jak radzą sobie z życiem w trasie i z przerwami z dala od tych, których kochają? I co według nich czeka na kapelę, która osiągnęła już niemal wszystko?

 

Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia to podróż przez nigdy niepublikowane zdjęcia (również te z młodości), które uchylą rąbka tajemnicy i ukażą jak powstawała ich muzyka, jak wyglądają trasy koncertowe i niezwykła przyjaźń, która łączy chłopaków.

 

Niall, Zayn, Liam, Harry i Louis gotowi są otworzyć się i pokazać, jacy są naprawdę.

 

,,Ludzie chcieli z nami rozmawiać, słuchać naszej muzyki i poznać nas bliżej. Coś było na rzeczy... chyba czuwał nad nami jakiś Anioł Stróż. W pewnym sensie tym Aniołem Stróżem byli nasi fani".

Liam

 

,,Po premierze naszego debiutanckiego singla dopiero zaczęła się jazda po bandzie. Jakiekolwiek było nasze pojęcie słowa <<szaleństwo>>, teraz musieliśmy je sobie zdefiniować na nowo, bo właśnie weszliśmy na zupełnie nowy poziom szaleństwa".

Niall

 

,,Każdy koncert jest dla nas ważny i mamy tremę za każdym razem, gdy wychodzimy do publiczności. Nigdy sobie nie odpuszczamy, bo nasi fani zasługują na to, co najlepsze".

Harry

 

,,Właśnie tacy jesteśmy - chcemy pisać dobrą muzykę, mówić za jej pomocą ważne rzeczy i być w stanie powiedzieć za dziesięć lat: <<Rzeczywiście, właśnie tak się wtedy czuliśmy>>".

Zayn

 

,,To niesamowite uczucie, kiedy słuchając muzyki, osiągam ten sam stan umysłu, co jej autor - cieszymy się, że nasi fani mogą się tak czuć dzięki nam i właśnie dlatego tak lubimy pisać piosenki na nasze płyty. To dla nas ważne osiągnięcie, że możemy mieć realny wpływ na muzykę, którą gramy, a poprzez tę muzykę - bezpośredni kontakt z naszymi fanami".

Louis

Kup książkę Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia

Opinie o książce - Jacy jesteśmy. One Direction. Nasza oficjalna autobiografia

Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Recenzenckie, x52 książki 2015,
Jeden kierunek. Jak tylko dowiedziałam się, że chłopaki z One Direction piszą autobiografię od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Mimo, że mam już ponad ćwierć wieku to nie wstydzę się tego, że jestem ich fanką. Jestem z tego dumna i dumna z nich, z tego, że wciąż tworzą muzykę i że napisali coś tak wyjątkowego – „Jacy Jesteśmy. Nasza Oficjalna Autobiografia”. „Szczerze? Cała nasza historia jest moim ulubionym wspomnieniem.” Autobiografia podzielona jest na 6 części. Po krótkim wstępie, czytamy osobno wspomnienia każdego z chłopaków. Liam, Niall, Harry, Zayn, Louis – w takiej właśnie kolejności poznajemy emocje, uczucia jakie doświadczali chłopaki podczas przesłuchań do „X-Factora”, w czasie trwania programu, w czasie ich pierwszej trasy, nagrywania płyt. Jest tego mnóstwo. Każdy z nich tworzy niesamowitą opowieść o dorastaniu, poznawaniu siebie, swoich słabości, odkrywaniu nieznanych dotąd rzeczy. Na koniec mamy wspólny dialog między chłopakami – taki mały wywiad, który czyta się bardzo przyjemnie. „Nigdy sobie nie odpuszczamy, bo nasi fani zasługują na to, co najlepsze.” Książka jest przepełniona cudnymi zdjęciami. Zresztą, cała oprawa graficzna jest nieziemska. Przez to książka się nie nudzi i chcemy poznawać coraz więcej szczegółów. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Mamy zdjęcia z dzieciństwa, jak i ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jest to jedna z tych książek, które czyta się bardzo łatwo, szybko i przyjemnie. Treść jednak jest trochę monotonna, ponieważ mamy pięć bardzo podobnych części książki. Każda z nich opowiada historię od chwili narodzin danego chłopaka do momentu pisania książki. I było to według mnie odrobinkę naciągane, gdyż czytając miałam wrażenie, iż chłopcy dostali listę wydarzeń które mają opisać. Występ ma MSG, notowania pierwszego singla czy pierwsza wizyta w studio. Początkowo wydarzenia te początkowo byłaby ciekawe, ale gdy czytałam o nich już po raz piąty, w bardzo podobnej konwencji oraz stylu. Wielce ciekawe były jednak poszczególne fakty na temat poszczególnych chłopaków. A samym końcu znajduje się zapis rozmowy chłopców na temat ich sukcesu czy wspomnień. Według mnie były one lekko sztuczne, lecz myślę, iż jest to wina bariery językowej. Pewne wyrażenia brzmiące w języku angielskim brzmiące naturalnie , po przetłumaczeniu na język polski brzmią po prostu śmiesznie. Jestem to jednak w stanie zrozumieć. Pomijając wady, które już wymieniłam, jestem ogromnie zadowolona z przeczytania tej książki. Nie dość, że sporo się z niej dowiedziałam, to nie raz uśmiechałam się czytając o pewnych zdarzeniach. Świetne są zdjęcia wzbogacające treść książki. Nie dość, ze są dobrej jakości, to ukazują członków zespołu w dobrym świetle. Są po prostu genialne. W sumie, polecam tę książkę, gdyż jest w niej coś, co totalnie przyciąga do niej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Wyprawa za miasto
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wyprawa za miasto

Książeczka edukacyjna dla najmłodszych...

Dochować tajemnicy
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dochować tajemnicy

Miley Stewart wygląda jak zwykła dziewczyna z sąsiedztwa. Jednak, gdy nad sceną zapalają się reflektory, Miley staje się Hannah Montaną, nastoletnią gwiazdą...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy