Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Tom 2 cyklu Jak mówić...

Nowe, odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich, wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych (np. stawianie granic, formułowanie oczekiwań), ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi.

Informacje dodatkowe o Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7278-501-5
Tytuł oryginału: How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk
Tłumaczenie: Mariola Więznowska

Kup książkę Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - opinie o książce

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2016), Mam przeczytane,
Bardzo dobry poradnik. Powiedziałabym że odnosi się nie tylko do dzieci, ale niektóre kwestie powinno się brać pod uwagę po prostu w kontaktach z innymi ludzmi-nie tylko małymi ;)
Rewelacyjny poradnik dla rodziców, którzy chcą bardziej zrozumieć swoje dzieci. Zastosowane rady pomagają przede wszystkim zrozumieć emocje i sposób myślenia dzieci, głównie tych w wieku ponadprzedszkolnym. Napisana przystępnym językiem książka, obfitująca w przykłady, prawdziwe historie, konkretne zadania a nawet rysunki. Polecam wszystkim rodzicom!
Niezwykle inspirująca! Nietraktująca z góry, dajaca wędkę, a nie rybę. Zamierzam przetestować na własnym dziecku ;)
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2011-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Proste ale często zapominane przypomnienie o tym jak słuchą, zwłaszcza własnych dzieci.
Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-01-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic, a szerzej - każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś o sposobach komunikacji z innymi ludźmi. Mało tego, każdy czytelnik prawdopodobnie powinien ją przeczytać przynajmniej trzy razy, żeby na pewno wszystko do niego dotarło. Albo odświeżać ją sobie raz na rok.
Same opisy sugerowanych technik i sposobów rozwiązywania konfliktów są raczej krótkie, bardzo cennym zaś uzupełnieniem są przykłady i relacje rodziców na temat tego, jak radzili sobie z konkretnymi problemami.
Staram się wdrażać w życie sposoby poznane w książce w przypadku mojego własnego czteroletniego synka. Wychodzi to ze zmiennym szczęściem, naprawdę jednak się staram, bo "Jak mówić" dobitnie uświadamia rodzicowi, że pracę trzeba zacząć od siebie, a nie od dziecka. Ludzie często nie zdają sobie nawet sprawy, jak szkodliwe i krzywdzące mogą być słowa powszechnie i regularne kierowane przez rodziców do dzieci.
Na pewno w najbliższych tygodniach sięgnę po książkę tych samych autorek dotyczącą przedszkolaków.

Osobiście do poradników podchodzę z dystansem. Natomiast ten mogę polecić każdemu rodzicowi z czystym sumieniem. Myślę, że będę jeszcze wracać do tej książki. Najlepiej czytać ją bez pośpiechu. Otrzymałam podczas tej lektury świadomość, że nie jestem sama, że mam prawo do błędów i nie ma idealnej recepty na bycie dobrym rodzicem. Bardzo pomocne są przykłady, rysunki sytuacyjne. Cenię też to, że książka została wzbogacona o doświadczenia polskich rodziców. Zauważyłam, że wiele blogów o wychowaniu dzieci opiera się na poradnikach tych pań. Sukces zależy od naszej determinacji, pracy jaką włożymy, aby nasze życie z dzieckiem było lepsze. Nie wszystko się udaje za pierwszym podejściem, czasami emocje biorą górę. Ważna jest świadomość, że wszystko można jeszcze naprawić. Dla mnie najważniejsza okazała się akceptacja uczuć dziecka, to klucz do sukcesu. Gorąco polecam tę książkę.

Avatar użytkownika - Knoblauch
Knoblauch
Przeczytane:2019-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 2019 - mama dwójki czyta :) ,

Cudowna! Każdy rodzic powinien ją przeczytać :)

Avatar użytkownika - lena-caffe
lena-caffe
Przeczytane:2018-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka do której ciągle wracam, stosuję ją w pracy i polecam rodzicom.  Pozostałe części tej autorki też warte przeczytania.

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2017-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2010,
Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci
Adele Faber, Elaine Mazlish0
Okładka ksiązki - Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci

Autorki, korzystając z własnych doświadczeń, a także doświadczeń innych rodziców, przekazują wzruszające i przekonujące świadectwa takiego porozumiewania...

Rodzeństwo bez rywalizacji
Adele Faber, Elaine Mazlish0
Okładka ksiązki - Rodzeństwo bez rywalizacji

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement...