Japończycy. Kultura i społeczeństwo

Coraz częstsze kontakty między Japonią a resztą świata pociągają za sobą potrzebę właściwego zrozumienia społeczeństwa, które fascynuje, lecz zarazem często wprawia w zdumienie przybysza z zewnątrz. Joy Hendry zaznajamia czytelnika nie tylko z wydarzeniami znanymi z nagłówków gazet, jak potrójna katastrofa z roku 2011, ale i z tym, co stanowi o pewnej ciągłości w sposobach myślenia, które dojrzewały w czasie długiej już historii kontaktów z obcymi wpływami i nieprzewidywalną przyrodą. Książka Japończycy daje jasny, przystępny i poczytny wstęp do problematyki japońskiego społeczeństwa, nie wymagając przy tym żadnej uprzedniej wiedzy o tym kraju. Niniejsze wydanie zawiera nowe informacje dotyczące między innymi: skutków trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofy nuklearnej z roku 2011; wzrostu zainteresowania polityką i udziałem w sprawowaniu władzy; poszukiwaniu duchowego oparcia w chwili, gdy rośnie wciąż bezrobocie, a Japończycy coraz bardziej odwlekają moment wstąpienia w związek małżeński; wpływu drastycznego spadku współczynnika narodzeń na japoński system oświaty; nieustannych międzynarodowych sukcesów japońskich animacji, mangi i gier komputerowych, pomimo mniejszego zainteresowania Japończyków podróżami zagranicznymi; nowych, szczęśliwszych Ajnów, atrakcji Okinawy i jej leczniczego klimatu, i zmian w łonie innych mniejszości w Japonii; nowej roli japońskich ojców w procesie wychowania dzieci.Książka ta będzie bezcennym źródłem wiedzy dla wszystkich studentów zajmujących się Japonią. Wiele wyjaśni również podróżnikom i ludziom biznesu, pragnącym wyrobić sobie jakieś wyobrażenie o japońskim społeczeństwie.

Informacje dodatkowe o Japończycy. Kultura i społeczeństwo:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego