Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2015-09-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: czytam

„Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego” to wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Dotychczas żadna postać polskiego życia publicznego nie doczekała się biografii, która w tak dogłębny sposób analizuje przeszłość, korzenie, relacje rodzinne i wychowanie. Tak opracowana biografia pozwala czytelnikom zrozumieć kwestie, które ukształtowały jej bohatera, zdeterminowały jego zachowania i sposób, w jaki wypełnia on swoje życiowe role. W ten sposób książka Krzymowskiego wpisuje się w bardzo popularny na Zachodzie nurt biografii poświęconych głównie życiu rodzinnemu i osobistemu, i pokazaniu ich wpływu na działalność polityczną bohatera.

Autor pracował nad książką ponad trzy lata. Przeprowadził 86 wywiadów, dotarł do niepublikowanych wspomnień Jarosława Kaczyńskiego, dokumentów i archiwów, których dotąd nie przeglądał żaden historyk ani dziennikarz. Krzymowski zadbał o to, aby zdarzenia przedstawione w książce prezentowane były z wielu perspektyw. Wspomnienia różnych osób zostały ze sobą skonfrontowane, dzięki czemu czytelnik otrzymuje rzetelną informację. Sam pomysł na książkę zrodził się z fascynacji Michała Krzymowskiego postacią Jarosława Kaczyńskiego, którego autor uważa za największego polityka w historii III RP.

Kup książkę Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego

Opinie o książce - Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego