Podręczniki do języka polskiego ukazują się w dwóch seriach. Pierwsza obejmuje kształcenie kulturowo-literackie w zakresach podstawowym i rozszerzonym (w oddzielnych woluminach). Natomiast drugą serię stanowi kształcenie językowe w obu zakresach, ujętych w jedną całość. Wszystkie podręczniki dostosowane są do trzyletniego cyklu nauczania. Seria do kształcenia kulturowo-literackiego, zatytułowana Człowiekiem jestem, stanowi realizację koncepcji programu. Uczeń na wstępie (w klasie pierwszej) zapoznaje się w porządku chronologicznym z prądami literackimi oraz przemianami kulturowymi na przestrzeni dziejów (od starożytności po czasy współczesne). Później zaś, w klasach drugiej i trzeciej, powraca do zasygnalizowanych wcześniej zagadnień dzięki problemowemu ujęciu treści. W klasie drugiej zagadnienia dotyczą wartości, które kształtują ludzkie postawy, natomiast w klasie trzeciej świata uczuć. Podręczniki obejmują kształcenie w zakresie analizy i interpretacji nie tylko tekstów literackich. Sporo miejsca poświęcono też innym "tekstom" kultury, takim jak dzieła plastyczne, filmowe oraz muzyczne, a także zabytki architektury. Uczeń znajdzie w podręcznikach błyskotliwy, żywy, a jednocześnie podany w przystępny sposób wykład literaturoznawczy. Dzięki temu są one szczególnymi przewodnikami po dziełach kultury światowej. Wiele informacji zostało ujętych w formie ciekawostek, które ukazują nowy, nieznany wymiar danego zagadnienia. Różnorodne pytania pomocnicze i zadania pozwolą uczniom sprawdzić nabytą wiedzę oraz kształtować umiejętności. Porządkowaniu wiadomości służą także dołączone do książki tablice chronologiczne. Ważnym uzupełnieniem omawianych zagadnień są wskazówki bibliograficzne przygotowane dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy.

Informacje dodatkowe o Język polski. Klasa 2 LO, technikum. Podręcznik, kształcenie kulturowo-literackie, zakres podstawowy:

Wydawnictwo: Operon
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Język polski. Klasa 2 LO, technikum. Podręcznik, kształcenie kulturowo-literackie, zakres podstawowy

Język polski. Klasa 2 LO, technikum. Podręcznik, kształcenie kulturowo-literackie, zakres podstawowy - opinie o książce

Język polski kl1 LO podr kszt liter z/rozsz
Niemczyńska Małgorzata0
Okładka ksiązki - Język polski kl1 LO podr kszt liter z/rozsz

W ramach serii "Szkoła XXI" Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON proponuje zintegrowany zestaw dydaktyczny do nauki języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego...

Analiza poezji współczesnej Szkice interpretacyjne wierszy współczesnych
Niemczyńska Małgorzata0
Okładka ksiązki - Analiza poezji współczesnej  Szkice interpretacyjne wierszy współczesnych

- standardy wymagań z poszczególnych przedmiotów- zadania spełniające standardy egzaminacyjne i odnoszące się do nich- zadania z poszczególnych przedmiotów...