W pułapce nocy

Tom 2 cyklu Jutro

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.

To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro.

A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.

Informacje dodatkowe o W pułapce nocy:

Wydawnictwo: Znak

A jagnię przystanie,
Żeby na mnie spojrzeć
Rozumnymi oczami.
Żołnierze - oni przyjdą,
Złożą mnie w ciemnej, zimnej ziemi
I zepchnął mi grudy na twarz.

W pułapce nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Po drugi tom tej serii sięgnęłam od razu. Musiałam dowiedzieć się jak ci bohaterowie poradzą sobie dalej. Zostało ich tylko sześcioro, a wojna trwa dalej. Nie wiedzą co się dzieje. Mają jednak plan. Chcą odbić swoich przyjaciół. Właściwie mogę powtórzyć wszystko co pisałam na temat pierwszej części. Wartka akcja. Pomimo tego, że w niektórych fragmentach książki jest mało dialogów to niesamowicie szybko się ją czyta. Zdążyłam się już zżyć z bohaterami i wiele razy drżałam o nich. Oby nas nigdy nic takiego nie spotkało. Wizje ukazane w książce są przerażające. Bohaterowie w dalszym ciągu dojrzewają, mają wiele życiowych dylematów. Zostali postawienie w tak trudnej sytuacji. Naprawdę polecam, przede mną już trzeci tom.
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Druga część cyklu "Jutro" jest na pewno bardzo wciągająca, lecz muszę przyznać, że momentami mnie nudziła. Było trochę za mało akcji a niektóre mało ciekawe wydarzenia niemiłosiernie się ciągnęły przez kolejne strony. Ale pomimo to książkę bardzo fajnie mi się czytało i bardzo szybko ją pochłonęłam. Przy okazji dowiedziałam się, że autorem książki jest australijski nauczyciel, który zaczął pisać, ponieważ jego uczniowie nie chcieli czytać książek. W sumie chyba powinniśmy podziękować tym uczniom (co wydaję się trochę absurdalne) bo gdyby nie oni zapewne nie powstałyby tak niezwykłe książki, które mimo wszystko fascynują.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
W drugiej części cyklu grupa przyjaciół przeżywa wydarzenia, jakie doprowadziły do postrzelenia Corrie. Nie trwa to jednak długo, bo nuda życia w Piekle szybko pobudza ich do działania. Wymyślają sobie kolejne zadania, następne duże bum, przy którym udaje im się zlikwidować jakieś ważne persony. Spotykają też większy oddział partyzancki, zorganizowany przez byłego nauczyciela. Nie wszystko im się jednak podoba - dotychczasowe doświadczenie Ellie i przyjaciół podpowiada im, że coś tu mocno nie pasuje. Ten tom jest nieco słabszy. Znużenie bohaterów udziela się czytelnikowi, który, jak oni po bezdrożach, snuje się po kartkach książki. Zapał nieco ostygł, wkradło się zmęczenie i pragnienie powrotu do normalności. Sporo miejsca zajmują elementy ważne dla dojrzewającej młodzieży - miłość itp. (Ocena: 4/6)
Avatar użytkownika - DaniKorneliusz
DaniKorneliusz
Przeczytane:2013-01-03, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super kontynuacja książki pt. ,,Jutro". Wciągająca opowieść, która daje chęć przeczytania następnych serii.

Wspominek ciąg dalszy. Bohaterowie po raz pierwszy mają bardzo bezpośredni kontakt z wrogim żołnierzem, ze śmiercią. Wciąż odważnie prowadzą akcje partyzanckie i starają się przetrwać, nie zatracając siebie w tym chaosie wojny. Z jednej strony niesamowicie irytują mnie Ellie, Robyn i Fi, litując się nad wrogą armią, nie chcąc zabijać nawet w przypadku bezpośredniego zagrożenia własnego życia. Jakby tylko Homer z Lee rozumieli, że w obliczu wojny nie można już być beztroskim, niewinnym nastolatkiem, i niejednokrotnie trzeba wykazać się nie tylko odwagą, ale wręcz brutalnością, żeby móc ukrócić cierpienia niewinnych cywili. Zabijając wrogiego żołnierza, ratują poniekąd każdego cywila zamordowanego z jego ręki, każde dziecko i każdą zgwałconą kobietę. Z drugiej strony nadaje to trochę więcej naturalności, jako że każdy jest inny i faktycznie w zlepce 5 przyjaciół bardzo prawdopodbnym jest, że trafią się też osoby nad wyraz wrażliwe i emocjonalne. Nie mogę się doczekać, co przyniesie część kolejna :)

Avatar użytkownika - oliwcia3301
oliwcia3301
Przeczytane:2020-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Książka tak jak jej wcześniejsza część trzyna w napięciu. Kontynuacja losów grupki beztroskich nastolatków którzy musieli szybko wydorośleć i walczyć o przetrwanie w okupowanym przez najeżdzców kraju. Bardzo szybko się czyta, wciąga dzieki łatwemu językowi oraz napięciu które trzyma czytelnika od samego początku. Pisana z prespektywy młodej dziewczyny dzieki czemu poznajemy jej rozterki zwiazane z niebezpiecznymi akcjami przeprowadzanymi przez nią oraz jej przyjaciół.

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2016-07-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, E-półka,
Nieuleczalna
John Marsden0
Okładka ksiązki - Nieuleczalna

Nastoletnia Ellie i jej przyjaciele próbują poukładać swoje życie po zakończeniu wojny. Dziewczyna stara się otoczyć opieką małego, osieroconego...

Gorączka
John Marsden0
Okładka ksiązki - Gorączka

"Na chwilę przestałam oddychać. Wiedziałam, że nie zdołam go powstrzymać. W pewnym sensie wcale nie chciałam go powstrzymywać. Naprawdę lubiłam Lee. Może...