W objęciach chłodu

Tom 3 cyklu Jutro

„Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam.
Boimy się, ale jesteśmy silni i nie tak łatwo nas złamać. Nie chcemy być martwymi bohaterami. Wydaje mi się, że w obliczu niebezpieczeństwa będziemy musieli robić rzeczy naprawdę straszne. Ale nie wiem, jak daleko możemy się posunąć, żeby ocalić najbliższych. I czy będę w stanie kochać kogoś, kto nie zawahał się zabić?
Choć nadciąga chłód, jutro może być naprawdę gorąco”

Informacje dodatkowe o W objęciach chłodu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-09-19
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Tomorrow: The Third Day, The Frost
Tłumaczenie: Gralak Anna

Kup książkę W objęciach chłodu

Strach jest jak choroba, gorączka, która przejmuje nad tobą kontrolę.

„Strach jest jak choroba, gorączka, która przejmuje nad tobą kontrolę”

W objęciach chłodu - opinie o książce

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
To już trzecia część ogromnej przygody jaką przebywam razem z dobrze znanymi już bohaterami. Wiele osób już by pewnie odpadło, ale ja zawsze czytam całe serie. Ta otrzymała już kilkadziesiąt różnorodnych nagród na całym świecie. W czym tkwi jej fenomen? Myślę, że w tym, że chociaż to antyutopia to i tak mamy wrażenie, że kiedyś wszystko się może spełnić. Inne książki wybiegają bardziej w przyszłość, a tutaj obserwujemy wybuch współczesnej wojny i grupę nastolatków, która stara się walczyć z nieprzyjacielem. Bohaterowie po raz kolejny porządnie nabroją i dadzą w kość wrogowi. Za jaką cenę? Czy odniosą jakieś straty? Co dzieje się z ich rodzinami? W dalszym ciągu autor nie wyjaśnia nam jeszcze wielu frapujących pytań. To dobrze, ponieważ zostało jeszcze trochę tomów do przeczytania. Ciekawa jestem czym jeszcze zostanę zaskoczona. Zakończenie wbija w fotel i nie wiem co o nim myśleć. Właściwie zostało tak napisane jakby nie było już kolejnego tomu, a jest przecież nie jeden. Po raz kolejny nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po tom czwarty, który już czeka na półce.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
W okolicach Wirrawee zrobiło się zbyt gorąco, czas zmienić otoczenie. Ellie z przyjaciółmi udaje się do niedalekiej Zatoki Szewca, gdzie jest główny punkt desantowy wojsk okupanta. Planują duże zniszczenia, by uniemożliwić najeźdźcy korzystanie z portu. Wszystko dobrze, tylko jakim cudem po wykonaniu zadania Ellie uciekała wiele godzin po górach i bezdrożach bez butów? Trzecia część jest ciekawsza niż druga, chociaż tylko uśmiechem można skwitować zakończenie i cudowne ocalenie większości grupy. Czyta się jednak lepiej, akcja jest bardziej wartka, w czym nie przeszkadzają już tak bardzo młodzieżowe rozważania (wiem, za stara jestem na takie lektury, ale muszę wiedzieć, co czytuje pokolenie mojej córki ;)). (Ocena: 4,5/6)
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Uwielbiam tą serię. Z każdą częścią coraz bardziej ;)
Serie mają to do siebie, że nigdy nie należy ich czytać ani od środka ani tym bardziej od końca. Takie pozycje należy czytać począwszy od pierwszej książki. Ponieważ zaczynając od środka nie znamy początku akcji, a nie zawsze na początku kolejnej części jest „streszczenie” wcześniejszej pozycji. Dlatego cieszę się, że po przeczytaniu pierwszej części z serii „Jutro” nie zabrałam się od razu za trzecią część „Jutro 3. W objęciach chłodu”. Chciałam całkowicie przeskoczyć drugą część. Jednak coś w mojej głowie szeptało: „Nie rób tego! Musisz przecież wiedzieć co się działo w międzyczasie!” No i posłuchałam tego szeptu, przeczytałam drugą część a potem zabrałam się za część trzecią i chwilowo ostatnią która niedawno pojawiła się księgarniach. Wojna trwa już od pół roku. Grupa przyjaciół pomniejszyła się o kolejną osobę. Wróg wciąż nie opuścił kraju, ludzie nadal są więzieni na terenie wystawowym. Ellie, Homer, Lee, Robyn i Fi wciąż się ukrywają. Za sobą mają wysadzenie mostu w Wirrawee oraz zniszczenie kwatery głównej dowództwa wroga. Jednak dla nich to zdecydowanie za mało. Postanawiają zorganizować atak na Zatokę Szewca by zniszczyć kontenery z bronią, którą dostarcza nieprzyjaciel. Nie jest to łatwe zadanie, jednak młodzi ludzie się nie poddają. Plan udaje im się wykonać do końca. Jednak coś idzie nie tak i znów znajdują się na celowniku wroga. Cudem udaje im się uciec. Niestety szczęście nie trwa wiecznie. Wpadają w zasadzkę zaplanowaną przez nieprzyjazne wojska. Trafiają do aresztu. Czy uda im się uciec? Czy może wyrok śmierci, który nad nimi wisi dojdzie do skutku? Miałam trochę trudności z czytaniem trzeciej części serii „Jutro”. Nie wiem czy akurat był to moment, kiedy moje życie wywróciło się do góry nogami czy może „przejedzona” drugą częścią nie byłam w stanie przebrnąć przez trzecią. Tak było do połowy książki. Szło mi jak po grudzie, jednak w pewnym momencie akcja tak szybko się rozwinęła, że... nie potrafiłam za nią nadążyć. Druga część powieści wsysa. To znaczy wiem, że niektórych wciągnie od początku, dla mnie musiało minąć trochę czasu. Losy Ellie, Homera, Robyn, Fi, Lee i Kevina czytałam w pewnym momencie z wypiekami na twarzy. Niektóre fragmenty przyspieszały bicie serca, a niespodziewane zwroty akcji sprawiały, że czasem zaklęłam pod nosem z wściekłości. Jest parę nieścisłości czasowych. W szczególności jeśli chodzi o pobyt w więzieniu. Może się czepiam, nie wiem, ale niektóre momenty sprawiały, że zastanawiałam się np.: skąd Ellie wie ile czasu minęło skoro zabrali jej zegarek? Skąd wiedziała, że po posiłku minęła godzina i przyszły strażniczki żeby ją zabrać? Przecież kiedy siedzi się w więzieniu (nie wiem nie byłam, zgaduję) to czas wlecze się niemiłosiernie i nie wiadomo kiedy mija pięć minut a kiedy godzina. Wiem jedno, książkę polecam wszystkim bez względu na wiek. Teraz przyznaję się głośno, że nie mogę doczekać się kolejnej części serii. I nie mogę zgodzić się z faktem, że kolejne części serii są gorsze albo iż kontynuacje bywają słabsze (no dobra czasem tak się zdarza). Przeciwnie, myślę, że książka „Jutro 3. W objęciach chłodu” jest jedną (jak na razie) z lepszych. Trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić.
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2011-08-23,
wooow.! juz trzecia czesc.! musze przeczytac :PP

[SPOILER ALERT]

Akcje nastolatków są coraz śmielsze - tym razem szykują atak na Zatokę Szewca, najważniejszy ośrodek portowy dla wroga. Standardowo mamy troszkę uczuć i emocji, walki z samym sobą, z własnym poczuciem beznadziei i rozpaczą. Bohaterowie są twardsi, zaczynają rozumieć potrzebę użycia broni w celu ratowania swojego życia, a także zostają złapani. Emocjonalnie opisany pobyt w więzieniu pozwalał naprawdę wczuć się w sytuację skazanych. Kolejny tom i kolejna bolesna śmierć, przy której pociekła łezka. Czy reszta paczki dożyje końca wojny?

Avatar użytkownika - oliwcia3301
oliwcia3301
Przeczytane:2020-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Walka o wolność nadal się nie skończyła. Młodzi bochaterowie dielnie uprzykszają życie wrogom, niestety ponosząć wysokie koszty. W ostatniej chwili przybywa pomoc, a oni mogą cieszyć się utęsknionym spokojem ale czy na dlugo?

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Przyjaciele mroku
John Marsden0
Okładka ksiązki - Przyjaciele mroku

”Na myśl o powrocie robi mi się niedobrze. Mam ochotę krzyknąć: „Posłuchajcie mnie, do diabła! Mam gdzieś wasze wielkie plany!”. Chcę...

Cienie
John Marsden0
Okładka ksiązki - Cienie

Tu Ellie. Chciałabym wam opowiedzieć o tych, którzy ostatnio sporo zmienili w naszym życiu. Ale może zacznę od początku... To Homer i Fi najbardziej...