K: Sztuka miłości

Taoistczna sztuka miłości w przesyconej erotyzmem powieści opartej na burzliwej historii romansu siostrzeńca Virginii Woolf i pięknej chińskiej pisarki Sprzedana do 16 krajów książka, która wywołała w Chinach skandal literacki i zaprowadziła autorkę na salę sądowąW roku 1936 Virginia Woolf zanotowała: ?Julian stał się mężczyzną ? jest opanowany, lecz zgorzkniały, a w jego smutku wyczuwam coś tragicznego?.Julian Bell właśnie wrócił z Chin, gdzie wykładał literaturę angielską na uniwersytecie. Jego sławna ciotka nie wiedziała jednak, że młody człowiek poznał tam nowe oblicze miłości ? miłości, która odmieniła go na zawsze. Pewny siebie, żądny przygód chłopak początkowo widzi w pięknej żonie dziekana wyłącznie kolejną zdobycz: uległą kobietę Wschodu. Nowa kochanka okazuje się intelektualistką, kobietą wyzwoloną opierającą się presji tradycji i tajemniczą mistrzynią orientalnej sztuki miłości. Kobietą, która łamie obyczajowe tabu i pozwala Julianowi poznać namiętność i erotyzm, jakich nie doświadczył. Wzajemne pożądanie zmienia się w głębokie uczucie, za które oboje zapłacą najwyższą cenę...

Informacje dodatkowe o K: Sztuka miłości:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: b.d

Kup książkę K: Sztuka miłości

K: Sztuka miłości - opinie o książce

Na samym początku należy postawić sobie pytanie, zanim będziemy czytać, powieść autorstwa Pani Hong Ying pt. '' K. Sztuka miłości'': Czy wiemy, co oznacza sztuka miłości?

Wiele osób pewnie wie, inni się zastanawiają nad odpowiedzią na to pytanie.

Najlepiej jest, odpowiedzieć na to pytanie czytając tę książkę nieznanej mi do tej pory twórczości Pani Hong Ying pt. '' K. Sztuka miłości''.

Po jej przeczytaniu miałam dreszcze.

Julian jest młodym 27-letnim profesorem, który jak każdy mężczyzna pragnący i poszukujący przygód w swoich zdobyczach, którymi są kobiety. Jedynymi jego przyjaciółkami są: matka i ciotka Virginia Wolf, jest jej siostrzeńcem.

Julian jest bardzo mocno związany ze swoją matką, gdyż pisze do niej wielostronicowe listy. Do cioci pisze opowiadania.

wielostronicowe listy. Do cioci pisze opowiadania.
Julian jest zdolnym profesorem, wszystko go zachwyca, denerwuje go to, że posiada własną służbę, gdyż ona jest wścibska, a to przyczynia się, że jest niezadowolony.

W sumie główny bohater imieniem Julian Bell został sprowokowany do zakochania się w żonie dziekana. Ujmowała go w niej prostota angielska, z jaką umiała się posługiwać w towarzystwie. Nie wywyższała się w wśród tłumu. Lubił jej towarzystwo. Ona często uczestniczyła w jego wykładach. Ich wspólne drogi zetknęły się, gdyż ona wiedziała doskonale, co on lubi najbardziej czytać autorskie opowiadanie. Czy to wystarczy, aby pomiędzy nimi się coś wydarzyło się więcej na tyle, że wywoła ogromne w ich dotychczasowych relacjach emocjonalne zmiany?

Uważnie obserwowałam jak Julian i Lin wyrażali wzajemnie sobie uczucia, jak siebie traktowali, co ich przyciągało tak bardzo do siebie, czy tylko słowa bądź gesty, które znaczą tak wiele w okazywaniu miłości.

Miłość Juliana i Lin była mocno określiłabym to wystawiona na trudną próbę również i pokonania swoich indywidualności słabości.

Próbowałam zrozumieć po części zachowanie tych obojga różnym charakterom ludzi pomimo wszystko i zanalizować kogo bym uznała za winnym tej niespodziewanej miłości, która potrafi nieoczekiwanie namieszać w drodze do pełni szczęścia.

Taka przypadkowa miłość może przytrafić się każdemu, gdyż poznajemy ją nie tylko tak jak nasz bohater Julian na uniwersytecie.

Sztukę miłości należy dobrze rozumieć, aby ją prawdziwie i należycie przeżyć, by móc później nie żałować jej.

Autorka książki Pani Hong Ying pt. ''K. Sztuka miłości'' stworzyła historię pięknej miłości, ale takiej zakazanej.

Jako czytelniczka mogę powiedzieć, że mogę jedynie sobie miłość zakazaną wyobrazić. Tylko czy warto, zapłacić jest za nią zbyt wysoką cenę.

Książkę tę polecam przeczytać każdemu.

Avatar użytkownika - Yciia
Yciia