Kierdej- powieść z życia pensjonarek

Zmuszona okolicznościami pani Rozwowska przenosi na letni kwartał swoją lwowską pensję do starego zamku na wsi, nazywanego od nazwiska jego włąscicieli Kierdejem. Choc lekcje odbywają się normalnie, pensjonarki czują się tu trochę jak na wakacjach. Otoczenie sprawia, że wplatują się w ich życie zupełnie nowe przezycia. Całe to opowiadanie zostało osnute na tle przygód głównie dwóch z tych dziewcząt: wscibskiej Loli i wytrwałej w dążeniu do celu Heli, które na długo zapamietają pobyt w Kierdeju, a i o nich będą pamiętac wdzięczne za to, co dla nich zrobiły, właścicielki zamku. Nie bez powodu książka ta została uznana przez krytyków literackich za rodzimy pierwowzór powieści detektywistycznej dla młodzieży.

Informacje dodatkowe o Kierdej- powieść z życia pensjonarek:

Wydawnictwo: Ethos
Data wydania: 2000-09-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-85268-71-5

Kup książkę Kierdej- powieść z życia pensjonarek

Kierdej- powieść z życia pensjonarek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Rząd grozi zamknięciem pensji pani Rozwowskiej, jesli nie przerowadzi ona natychmiast robót wodociągowych. Dlatego na cały letni kwartał wynajmuje dla swoich uczennic stare zamczysko w Galicji. Wszedobylskie i ciekawskie Hela i Lola, dwie spośród podopiecznych pani Rozwowskiej, odnajdują tu zaginiony skarb. Mimo literówek w druku i zamienionych miejscami kilkunastu stronic, czyta się jednym tchem:)