Kłamca 2. Bóg marnotrawny

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007
ISBN: 83-60505-06-3
Dodał/a książkę: Autor X

Loki - dawniej bóg kłamstwa, obecnie najemnik na żołdzie aniołów - powraca, by znów na rozkaz Nieba tropić ukryte demony i niedobitki starych, pogańskich bóstw. Uzbrojony w izraelskie pistolety o jakże biblijnej nazwie Jericho oraz własną przebiegłość rusza do walki z siłami Zła.Ono jednak nie tylko nie śpi, ale staje się coraz groźniejsze niczym ranna, rozwścieczona bestia. W dodatku archaniołowie też nie mają czystych intencji i w głowie Kłamcy zaczyna kiełkować myśl, czy stoi po właściwej stronie… "Bóg marnotrawny" Jakuba Ćwieka to kolejne sześć przygód, które podobnie jak w "Kłamcy" zaczynają się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie - jakby powiedział Alfred Hitchcock.

Kup książkę Kłamca 2. Bóg marnotrawny

Opinie o książce - Kłamca 2. Bóg marnotrawny

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Kontynuacja losów Lokiego, nordyckiego bóstwa kłamstw. Autor konsekwentnie kroczy ścieżką, którą wyznaczył sobie w pierwszym tomie. Nowy zbiór opowiadań to więcej akcji, humoru, więcej mitologii oraz więcej nawiązań do popkultury (tym razem prócz muzyki, mamy aluzje do filmów np. Pulp fiction). Postać Lokiego jest bardziej rozbudowana, pojawiły się ciekawe postacie drugoplanowe (Eros, Bachus). Nadal kuleje kontekst opowiadań (szczątkowy opis miejsca akcji).
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejny zbiór opowiadań (co nie znaczy, że gorszy) o Lokim, aniołach, Erosie, Bachusie i reszcie mitycznej ekipy :) Plusem jest to, że tak samo jak część pierwszą - czyta się ją bardzo szybko i z niewątpliwą przyjemnością. Pan Ćwiek doskonale radzi sobie z zabawnym i trochę ironicznym przedstawieniem wszelkich demonów i bogów. To właśnie w jego książkach kocham. Oczywiście postać tytułowa - Loki, jest moim faworytem. Zwłaszcza jego stosunek do aniołów, tutaj można się zdrowo uśmiać. Ale za to kochamy Kłamcę.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam, 26 Ksiażek 2013,
Bóg Marnotrawny to drugi zbiór opowiadań o tytułowym Kłamcy. Pierwsza cześć otrzymała ode mnie niezbyt pochlebną opinie i ocenę 3, tłumaczyłem ten wybór tym, że książka jest nieco chaotyczna. Jakub Ćwiek poszedł po rozum do głowy i znacząco poprawił "strawność" swojej drugiej książki. Nie ma już skakania po świach i czasach, wszystko dzieje się współcześnie, tylko w rożnych miejscach. Podróż do takiego miejsca jest wytłumaczona i często okraszona wstępem. Wad książki nie dostrzegłem, ale wystawiam ocenę 5, po prostu nie wydaje mi się, aby ta książka była tak ważna dla mnie jak chociażby seria wiedźmin.
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ode mnie wielki plus dla tej książki za to, że tak szybko się czyta - zaledwie w kilka godzin. Pierwszą część czytałam bardzo dawno temu i muszę przyznać, że ona bardziej mi się podobała od tej. Jednak mimo wszystko 2 tomem jestem równie zachwycona, bardzo mi się podobał. Pojawiły się nowe, cudowne postacie, w szczególności chodzi mi o Erosa i Bachusa. Wraz z Lokim (który, szczerze mówiąc, skradł moje serce w innym znaczeniu, niż można by się spodziewać) tworzą świetny zespół. Loki naprawdę nie jest postacią, do której można wzdychać. Koleś bez grosza subtelności, któremu w głowie tylko rozróba. Ale to sprawia, że od razu można go polubić i czytelnik już po chwili pała do niego wielką sympatią. Uwielbiam go. Ja z miejsca zachęcam wszystkich do przeczytania Kłamcy, naprawdę warto.
Avatar użytkownika - antila
Ronja
Przeczytane:2016-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - surfinia
surfinia
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2016, Mam, Przeczytane, Serie,
Chłopcy w skrócie
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Chłopcy w skrócie

Bolek i Marta mają w planach romantyczny wieczór. Z drobną nutką emocji. Nie spodziewają się jednak, że ich plan przekreśli pojawienie się jednego z Zagubionych...

Zawisza Czarny
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Zawisza Czarny

Już się nie musisz obawiać, Polsko. Zawisza Czarny jest na posterunku! Pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa