Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013-05-06
Dodał/a książkę: Justyna Gul

Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem.

Kup książkę Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ognisty sznur   Sensem życia jest wzrastanie w mądrości i postępowanie w zgodzie z własnym sercem. Jeśli będziesz trzymała się tych zasad, będziesz szczęśliwa. Jeżeli zaś zmarnujesz życie, niezadowolona ze swych decyzji lub ich braku, okaże się, że śmierć twoich rodziców i pana Kadama nie miała sensu. Żyj każdego dnia tak, jakby był twoim ostatnim – te słowa, skierowane przez Feniksa do Kesley Hayes, być może pomogą jej w podjęciu najważniejszej decyzji w całym jej młodym życiu.   Jaka to decyzja? Domyślają się tego zapewne wierni czytelnicy powieści z cyklu Klątwa tygrysa autorstwa Colleen Houck. Przeznaczenie to już czwarty tom tej fenomenalnej historii, która ujrzała światło dzienne wyłącznie dzięki determinacji autorki. Kiedy po serii nieudanych rozmów z wydawnictwami zdecydowała się opublikować książkę za własne pieniądze, kierowała nią zapewne intuicja. Czuła, że fantastyczna, przesycona romantyzmem opowieść o mistycznej aurze podbije serca czytelników. Na polski rynek książka weszła za sprawą wydawnictwa Otwartego i również tu zyskała wierne grono fanów, z wytęsknieniem czekających kolejnych przykładów doskonałego pióra i bujnej wyobraźni Houck.   Znów czeka nas spotkanie z Renem i Kishanem, na których nałożona została klątwa, a oni sami przemienieni w tygrysy. Wraz z nimi pojawia się Kesley, której ...

Opinie o książce - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie

Dlaczego najpiękniejsze chwile tak szybko się kończą? Ciągle liczę, że jednak Colleen przedłuży o kolejne tomy te momenty szczęścia, które wszyscy czytelnicy "Klątwy.." dostępują w trakcie lektury. Oczywiście, ostatnia część serii dostarcza nam kolejnej, przepełnionej zwrotami akcji, nowymi otoczeniami i przygodami porcji wrażeń o egzotycznym klimacie oraz wielką bitwą podsumowującą wszystkie zmagania nastolatki z dwoma tygrysami. Jak bardzo niebezpieczny może być Lokesh, gdy gra sięga najwyższych nagród? Sprawdź sam!
Avatar użytkownika - patrycja0901
patrycja0901
Przeczytane:2013-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 70 książek :3,
Bajeczna... Teraz czekam na kolejną część :v
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Trochę bałam się zakończenia tego cyklu. Pierwsza część podobała mi się strasznie, niestety dalsze były gorsze. Na szczęście ostatni tom nie okazał się katastrofą ;). Fakt, że zachowanie główniej bohaterki, trochę jeszcze irytuje. jednak wykazuje się też dużą odwagą w misji spełnienia klątwy. W czwartym tomie bardzo dużo się dzieje. Walka, poświęcenie, wzruszające momenty. Dawki kultury i poezji również nie brakuje. Piękne zakończenie. Warto było przeczytać.
Avatar użytkownika - madi
madi
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nie spodziewałam się takiego zakończenia.
Avatar użytkownika - PinkMiracle
PinkMiracle
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Jest to czwarta i ostatnia z książek opisujących przygody Kesley i jej dwóch tygrysów. Przyznam szczerze, że zakochałam się w tej serii od pierwszego rozdziału Klątwy Tygrysa. Można by pomyśleć, że temat oklepany, zwykła dziewczyna i jakiś super przystojny chłopak, w dodatku obcokrajowiec. Musi się skończyć dobrze i słodko. I tutaj można się pomylić. Może i główna bohaterka nie jest idealna, ale nie jest też zupełnie do niczego.Bardzo podobały mi się piękne opisy autorki, mogłam się poczuć jakbym tam była i wszystko widziała, czuła i przeżywała. Zupełnie jak bohaterowie. Były momenty w których łza w oku mi się zakręciła, ale również takie, gdzie śmiałam się czytając, a ludzie w około się dziwnie na mnie patrzyli, gdy wybuchałam głośnym śmiechem. Przyznam, że wiele razy zostałam zaskoczona, a to jest przede wszystkim najważniejsze, żeby książka nie była przewidywalna. Już w pierwszej części byłam ciekawa jak cała historia tygrysów się potoczy, co się stanie na końcu i przede wszystkim, dlaczego są tygrysami. Zastanawiało mnie również to co się stanie z Kishanem i Renem. Przyznam, że zostałam zaskoczona i bardzo mi się to spodobało. Historia nie jest taka jak wszystkie inne. Wyróżnia się, a najpiękniejsze w niej jest to, że ukazuje prawdziwą miłość, lojalność oraz niespodziewane zwroty akcji. Nie jeden raz z miłą chęcią będę wracać do tej serii z uśmiechem na twarzy. Jest ciekawa i pełna przygód, polecam każdemu, kto lubi wciągnąć się w zupełnie inny świat.
Avatar użytkownika - martyna9706
martyna9706
Przeczytane:2014-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pochłonęłam całą serię. Gdyby nie to że musiałam stopniowo zdobywać kolejne części to pewnie zaliczyłabym kilka nieprzespanych nocy. Wiele faktów mnie zdziwiło, ale nie byłam zawiedziona takim obrotem spraw. Czekam na inne tego typu książki
Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka

Colleen Houck słynie z tego, że pierwszą część sagi ‘Klątwa Tygrysa’ wydała sama za własne pieniądze, gdyż nie potrafiła znaleźć wydawcy.  O autorce i jej książkach jest naprawdę głośno. Powieść (na przekór wszystkim) szturmem podbiła światowe listy bestsellerów, a fani z całego świata czekają na kolejne przygody Kesley i jej kompanów.   W maju odbyła się polska premiera czwartej odsłony Klątwy Tygrysa ‘Przeznaczenie’. Oczywiście ogarnięta szałem reklam  internetowych, postanowiłam po nią sięgnąć.

Tak krok po kroku zaczęłam przenosić się w magiczny świat pełen fantastyki, przepowiedni  i imponujących legend. Autorka zaznajamia czytelnika m.in. z mitologią chińską, indyjską, skandynawską, a ponadto wprowadza wzmianki na temat wierzeń indyjskich (reinkarnacja i te sprawy). Uwadze, nie mógłby umknąć fakt, że przedstawione otoczenie jest baśniowe, powodujące przyspieszone  obroty naszej wyobraźni. Powiem szczerze, że możliwość przebywania w tak kolorowym środowisku pełnym feniksów, wymyślnych  roślin i dziwnych stworów sprawiła mi radość. Autorce należą się brawa za naprawdę świetnie zbudowaną scenerię, odmienną od wszystkich, które zostały stworzone przez innych pisarzy. Kawał dobrej roboty i poświęcenia wielu nieprzespanych nocy. Na pochwałę zasługuję pomieszanie teraźniejszości z światem fantastyki. Wiadomo zjawisko dość powszechnie znane, bądź co bądź wymagające elastyczności, którą może się poszczycić Pani Colleen.

Dla spragnionych miłosnych doznań mamy styczność z trójkątem uczuciowym w który wmieszana jest nasza główna bohaterka. Bez tego wątku powieść straciłaby na wartości, a efekt popularności mógłby naprawdę spaść w rankingach. Dzięki miłosnym uniesieniom ‘Przeznaczenie’ naszpikowane jest mądrymi życiowymi przesłaniami, które dostarczają czytelnikowi wiarę w ludzi i otaczający świat.

Jeśli chodzi o akcję, jest wartka i osiąga satysfakcjonujący obrót spraw. Nie nudzi przez co nie odczuwamy niechęci do postaci oraz całej powieści.  Jest kolorowo, zwinnie, a momentami nawet strasznie. Zbudowane napięcie jest standardowe, więc nie ma co narzekać .

Moja opinia skłania się ku temu, by stwierdzić, iż ‘Klątwa Tygrysa- Przeznaczenie’ skierowana jest typowo do młodzieży, która szuka w życiu własnej drogi, ideałów i wzorców do naśladowania. Z powieści naprawdę można wyciągnąć wiele wniosków, a ponadto spędzić miłe chwile w bardzo interesującym towarzystwie. Jeśli nie wybraliście jeszcze lektury na wakacje, a szukacie delikatnego fantasy oraz modnego paranormal romance ‘ Przeznaczenie’ Was nie zawiedzie.

Z czystym sumieniem, gorąco polecam.

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Mimo drobnych niedoskonałości i schematyczności fabuły książka ma wszystkie elementy, które sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Są tajemnice, niebezpieczeństwo i fascynujące przygody, nigdy nie wiadomo co, lub kto wyskoczy zza krzaka i jakie będą jego zamiary, a miłosny trójkąt niewątpliwie dodaje powieści pikanterii Mnie książka dostarczyła ciekawych wrażeń, pozwoliła obcować z dobrze znanymi postaciami i umiliła mi kilka wieczorów. Wreszcie zaspokoiłam ciekawość z którym z barci dziewczyna spędzi życie, bo tak naprawdę dopóki nie padło sakramentalne tak, wszystko mogło się zdarzyć. Mimo, że było przewidywanie i uzyskałam odpowiedź na pytanie kto jest ojcem dziecka o złotych oczach, to jest mi trochę smutno, że przyjemność czytania tej serii mam już za sobą i muszę przyznać, ze będę tęsknić za bohaterami Książkę polecam dziewczynom starszym i młodszym, które lubią wycieczki do magicznych krain, w których wszystko może się zdarzyć, gdzie niebezpieczeństwo czyha prawie na każdym kroku, ale zawsze w pobliżu jest tygrys albo mężczyzna w którego ramionach nie tylko poczucie bezpieczeństwa można odnaleźć
Avatar użytkownika - Patrycjapa
Przeczytane:2015-01-04, Przeczytałam,
Klątwa Tygrysa
Colleen Houck0
Okładka ksiązki - Klątwa Tygrysa

Literacki fenomen! Powieść odrzucona przez wydawców, ukochana przez setki tysięcy czytelników na całym świecie! Magnetyczne oczy tygrysa. Pradawna...

Klątwa tygrysa. Wyprawa
Colleen Houck0
Okładka ksiązki - Klątwa tygrysa. Wyprawa

Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej -...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa