Kobieta, która ukradła moje życie

Poruszająca i zarazem zabawna opowieść o roli przypadku i przeznaczeniu!

,,Żadna z moich książkowych list nie byłaby kompletna bez powieści Marian Keyes.

Marian jest jedną z najbardziej ludzkich i zabawnych współczesnych pisarek".   Jojo Moyes

Pewnego dnia mieszkanka Dublina Stella Sweendey, mężatka i matka, stojąc w korku, wyświadcza komuś uprzejmość. Niestety, jej dobry uczynek powoduje potężną kraksę, która zmienia życie Stelli.

Spotyka bowiem mężczyznę, który natychmiast prosi ją o numer telefonu (co prawda  ze względu na ubezpieczenie). No i dobrze. I tak nie wzbudza on w niej wielkiej sympatii (jej samochód nie miał szansy w starciu z jego range roverem).

To spotkanie diametralnie zmieni życie Stelli, da początek wydarzeniom, które ze zwyczajnej kobiety zmienią ją w wielką gwiazdę, a do tego rozerwą na kawałki jej życie rodzinne.

Czy przyczyną tego wszystkiego jest nierozważna uprzejmość? Znajomość z panem Range Roverem to przeznaczenie czy karma? Powinna się cieszyć czy przeklinać tę chwilę?

Informacje dodatkowe o Kobieta, która ukradła moje życie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-10-19

Kup książkę Kobieta, która ukradła moje życie

Kobieta, która ukradła moje życie - opinie o książce

Na początku cieżko się połapać. Dwie linie czasowe, potem dochodzi trzecia. Ciągłe przeskakiwanie z tematu na temat trochę rozprasza. Ale w końcu wszystko łączy się w zgrabną całość. Bardzo ciekawa fabuła. Po jakimś czasie wciągamy się w historię i niewaiadomo kiedy zbliżamy się do końca. 500 stron zwartego tekstu wcale się nie dłuży. Miła odmiana po nowszych książkach, które są pisane jakby na siłę (aby tylko zapełnić czymś strony). Tutaj mamy przejmującą historię choroby i mnóstwo wątków pobocznych, które całkiem fajnie współgrają. Z ciekawością czytałam realia wydawnicze książki na rynku Amerykańskim - tego nie dowiecie się z gazet. Podejrzewam, ze autorka dorzuciła tutaj własne doświadczenia.

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2018-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Od niej nie da się oderwać. Świetna. Jedna z lepszych pozycji, które przeczytałam. Zapamiętam ją.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ostatnia szansa
Marian Keyes0
Okładka ksiązki - Ostatnia szansa

Byli najlepszymi przyjaciółmi już jako nastolatki, kiedy nosiło się getry, różowe dżinsy i słuchało Duran Duran. Teraz są po trzydziestce...

Arbuz
Marian Keyes0
Okładka ksiązki - Arbuz

"Nie mogłam uwierzyć, że ta rozmowa naprawdę się odbywa. O czym on gada, do cholery?! Mieszkanie, pieniądze, pożyczka i inne bzdury? Zgodnie ze scenariuszem...