Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-05-06
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380151482
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4 (2 głosów)

Wszelkie podobieństwo do waszego małżeństwa nie jest przypadkowe.

Boleśnie szczera i zwykła opowieść o miłości.

Powieść Tomasza Jastruna to wnikliwa analiza związku, prawda o nas samych, o tym, jak zmieniamy się w relacji z drugim człowiekiem. Zaczyna się jak każda historia miłosna: od pasji, erotycznych uniesień, niewyobrażalnej tęsknoty za drugą osobą, obawy, czy partner tak samo kocha, czy  równie mu zależy. Po namiętności przychodzi pora na bliskość i intymność ciał i dusz. Potem ciepło ustępuje rutynie i przeradza się w niechęć. Wszystkie, kiedyś urocze przyzwyczajenia, śmiesznostki partnera stają się przykre i nieznośnie irytujące. Jak to możliwe, że on tak bardzo się zmienił? Jak to możliwe, że ona tak myśli, że mówi te wszystkie rzeczy? Jak to się stało, że to, co kiedyś tak kochaliśmy, stało się nienawistne?

Kolonia karna to świadectwo naszych czasów. Wielu czytelników odnajdzie tam siebie i własne małżeńskie przypadki. A też rzeczy, o których rzadko mówi się na głos. 

Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Felietonista ,,Wprost" ,,Zwierciadła", ,,Twojego Stylu", ,,Newsweeka", współpracował z paryską ,,Kulturą", w 2008 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w wydawnictwie Czarna Owca ukazały się jego następujące książki: Rzeka podziemna, Gra wstępna, Gorący lód.

Kup książkę Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego

Opinie o książce - Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Mam nadzieję, że to jednak nie jest prawda i że nie tak musi wyglądać każdy związek, każde małżeństwo. Jastrun pokazuje, jak łatwo miłość może zmienić się w nienawiść, jak zapominamy dbać o uczucie, jak te same sprawy wyglądają z męskiego i kobiecego punktu widzenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - baros83
baros83
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Sny, które budzą. Opowieści psychoterapeutyczne
Tomasz Jastrun0
Okładka ksiązki - Sny, które budzą. Opowieści psychoterapeutyczne

Sny ceniono już w starożytności, traktowano je jednak jako przepowiednię lub ostrzeżenie. Na przełomie XIX i XX wieku Z. Freud oraz C.G. Jung odkryli,...

Czułym okiem
Tomasz Jastrun0
Okładka ksiązki - Czułym okiem

Od dziesięciu lat na łamach miesięcznika „Zwierciadło” Tomasz Jastrun ogląda i podgląda świat czułym, ale też uważnym i przenikliwym okiem...

Reklamy