Kolumb. Historia nieznana

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788375107227
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Bohater? Plebejusz? Żeglarz? Tkacz? Szlachcic? Biedak? Kim był naprawdę Krzysztof Kolumb i gdzie się urodził? Pytania te od dawna budzą wiele kontrowersji.

20 lat sumiennych badań naukowych Manuela Rosy przekreśla oficjalną wersję historiografii.

Krzysztof Kolumb realizował plan wywodzący się od templariuszy.

Co więcej - był Polakiem, a nie Genueńczykiem.

Dokładniej: był synem Władysława III Warneńczyka, który nie zginął w bitwie pod Warną w 1444 roku, tylko ożenił się na Maderze, gdzie (już jako Henryk Niemiec) ożenił się z portugalską szlachcianką.

Jak to możliwe?

"Po publikacji książki natychmiast zrobiło się głośno. Wywiady z autorem wyemitowały m. in. Hiszpańska i portugalska telewizja publiczna, Discovery Chanel. Sensacyjna wiadomość wzbudziła również zainteresowanie prasy. Brytyjski dziennik "Daily telegrach" donosił, że "Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla", "Daily Mail" nazwał podróżnika Krzysztofem Colombowiczem, a "New York Daily News" artykuł na ten temat zaczyna słowami: "Mamma mia! Krzysztof Kolumb był Polakiem, a nie Włochem"."

Newsweek

Manuel Rosa, portugalski historyk, pochodzący z Azorów, dokładnie z wyspy Pico. Pracuje na Duke University w Karolinie Północnej. Biegły w siedmiu językach, okrzyknięty największą żyjącą skarbnicą wiedzy na temat Kolumba. Życie Krzysztofa Kolumba bada od ponad 20 lat, przez ten czas napisał już trzy tomy poświęcone sławnemu podróżnikowi. Obecnie pracuje nad sztuką (Columbus. The Untold Story) inspirowaną jego najnowszym dziełem.

Kup książkę Kolumb. Historia nieznana

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Znany wszystkim odkrywca Nowego Świata stał się bohaterem wielu pozycji biograficznych. Według dotychczasowych badań, Krzysztof Kolumb, syn genueńskiego tkacza, był europejskim żeglarzem, podróżnikiem i nawigatorem. Jako organizator i kapitan czterech odkrywczych wypraw transatlantyckich z Hiszpanii do Ameryki, całkowicie odmienił bieg historii. Książka Kolumb. Historia nieznana jest prezentacją faktów, będących następstwem dwudziestoletnich badań historycznych, w wielu miejscach podważających wszystko, co do tej pory było podawane do ogólnej wiadomości. Manuel Rosa odkrywa przed czytelnikiem informacje nieznane opinii publicznej. Jego stwierdzenia poparte są jednak konkretnymi dokumentami. Połączenie historii z przygodą oraz bezdyskusyjnych faktów z domysłami nie tylko czyni lekturę interesującą, ale - przede wszystkim - próbuje przekonać o autentyczności podanych uzasadnień. Kim naprawdę był Krzysztof Kolumb? Gdzie się urodził? Dokąd sięgają dzieje jego rodu? Zaprezentowane dowody i fakty wiele wyjaśniają, stanowiąc zarazem oparte na argumentach wyzwanie dla historyków. Materiały zgromadzone przez autora są obszerne i szczegółowe. On sam próbuje zapełnić próżnię Krzysztofa Kolumba (zakryty przez pięćset lat fragment życia podróżnika związany z Portugalią) efektami dogłębnych badań oraz krytycznych i naukowych analiz. Wszystko to dowodzi, że „pierwszy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kolumb. Historia nieznana

Reklamy