Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą

SPRZEDAŻ OD 23-11-2007! Powalający jak litr czystej wypity pod trzy meduzy w lubelskiej spelunce "Wykwintna". Skuteczni jak prawy prosty boksera, zniewalający jak Rudolf Valentino i niepowstrzymani niczym szarżująca tankietka. Oto podkomisarz Zygmunt "Zyga" Maciejewski i jego ludzie. Najlepsze gliny z Wydziału Śledczego. O ile akurat nie boksują, nie piją i nie podrywają panienek... Bo dobry policjant z Lublina wygląda, jakby nie wyglądał, albo wygląda jak bandyta. Tudzież jak alfons. 9 listopada 1930 r. serce Lublina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego "Głosu Lubelskiego" pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy podobno odprawiają czarne msze w cukierni Semadeniego? A może zlecenie dał konkurencyjny "Kurier Lubelski"?

Informacje dodatkowe o Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą:

Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą - opinie o książce

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Balem się kryminalnego Lublina. Bylem w błędzie. Książka jest doskonała.
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Komisarz Maciejewski związany jest z Lublinem jak bohaterowie Marka Krajewskiego z Wrocławiem czy Lwowem. Dla zwolenników kryminałó osadzonych w przedwojennych realiach.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2015-06-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015 rok,
Kolejny tom przygód podkomisarza Maciejewskiego i Lublin lat międzywojennych. Zabójstwo redaktora jednej z gazet, później cenzora stwarzają mnóstwo problemów Maciejewskiemu. Policja polityczna bruździ, fakty wydają się mało realne, śledztwo trwa. Czy tym razem uda się znaleźć morderców? W przypadku Maciejewskiego nie ma innej opcji :)
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Retro kryminał-Lublin, lata 30-ste. Maciejewski to specyficzny pan podkomisarz. Ani charyzmatyczny, ani nie zyskuje sympatii. Śledztwo przeprowadzone szybko, ale na moje oko bez ładu i składu. Nie porwało i nie do końca zachwyciło. Czytało się szybko i lekko. Na spokojny wieczór przy herbacie.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kryminał z międzywojennym Lublinem w tle. Akcja dzieje się w 1930 r. w okolicach Święta Niepodległości. Zabity zostaje redaktor naczelny prawicowej gazety. Dwa dni później ginie cenzor. Śledztwo prowadzi komisarz Maciejewski. Całkiem niezły kryminał.
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Podkomisarz Zygmunt Maciejewski rozwiązuje kolejną kryminalną zagadkę. Zamordowany zostaje redaktor prawicowej gazety Roman Binder. Następnego dnia ginie cenzor ze starostwa. Do Wydziału Śledczego, którym kieruje Maciejewski zostaje przydzielony podkomisarz Tomaszczyk z wydziału politycznego. Maciejewski od początku podejrzewa Tomaszczyka o to, że ten kopie pod nim dołki. Maciejewski wpada na trop zabójców Bindera i cenzora. Okazuje się, że motywem zabójstw była afera związana z kradzieżą żydowskiego skarbu ukrytego w czasie poprzednich wojen na zamku lubelskim. W aferę zamieszany jest przyjaciel Maciejewskiego mecenas Lennert. Maciejewski pozbywa się Tomaszczyka wplątując go w zabór pieniędzy z mieszkania jednej z ofiar. Nie udaje mu się jednak dopaść mecenasa Lennerta. Może w następnej powieści o komisarzu Maciejewskim????

Polecona przez kumpla gdy pochwaliłem się zainteresowaniem polskim współczesnym kryminałem i moim rozczarowaniem Bondą (Katarzyną Bondą) stanowi następne rozczarowanie. Jedyny plus to realia przedwojennej Polski, pierwsza połowa na minus, druga może być.  Tak się zastanawiam czy moje oczekiwania w stosunku do powieści kryminalnej nie są może zbyt wygórowane? Po krótkim odpoczynku w fantastyce postanawiam sprawdzić top klasykę - może Chanlera alo Christie?

Avatar użytkownika - lucter
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 9,
Officium Secretum. Pies Pański
Marcin Wroński0
Okładka ksiązki - Officium Secretum. Pies Pański

Dominikanin Marek Gliński wraca do Lublina po dwudziestu latach. Władze kościelne dobrze przygotowały jego powrót, jednak Gliński zdziwi się, jak wiele...

Skrzydlata trumna
Marcin Wroński0
Okładka ksiązki - Skrzydlata trumna

Czyta Tomasz Sobczak Czwarty tom cyklu kryminalnego Marcina Wrońskiego! Lublin w odcieniach retro, przedwojenne i powojenne losy Zygi Maciejewskiego...