Kompania braci

Opowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej od chwili sformowania w lecie 1942 roku i rygorystycznego szkolenia w Stanach Zjednoczonych poprzez lądowanie w Normandii w D-Day aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera w maju 1945 roku. To właśnie w tej kompanii służył żołnierz, którego losy stały się kanwą scenariusza dla filmu "Szeregowiec Ryan" Stevena Spielberga.

Informacje dodatkowe o Kompania braci:

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
Tłumaczenie: Leszek Erefencheit

Kup książkę Kompania braci

Kompania braci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Historyczne,
Wspomnienia amerykańskich żołnierzy bior,ących udział w walkach w Europie w czasie drugiej wojny światowej, przedstawione w lekko fabularyzowany sposób. Trochę się na tej książce zawiodłam, ale może dlatego, że oczekiwałam się raczej opisów ze strony historycznej konfliktu zbrojnego, a tu mamy raczej perypetie żołnierzy. Chociaż podobało mi się to, że pojawiało się dużo zabawnych sytuacji, jak na przykład wylanie na kolegę całego dzbanka wody, która tak naprawdę wodą nie była. Na podstawie tej ksiązki powstał serial. Pozostaje mi go obejrzeć i porównać z pierwowzorem.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-04-23,
Rewelacyjna książka! Polecam najpierw przeczytać potem dopiero obejrzeć serial, świetnie się uzupełniają. Typowa literatura faktu, nie zbyt ckliwa, rzeczowa, konkretna a jednak pisana przez życie, dlatego tak dobrze dociera do czytelnika.