Okładka książki - Komunikowanie śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki.

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-03-10
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę: elibri

Nowatorskie studium poświęcone medialnym procesom, które towarzyszą śmierci przedstawicieli najwyższej władzy. Autor, w przystępnej i barwnej narracji wskazuje, dlaczego w niektórych przypadkach tworzy się pośmiertna legenda lub kult, a w innych nie. Wielokrotnie odnosi się także do świata show-biznesu, znajdując podobieństwa i różnice w kontekście śmierci celebrytów obydwu sfer.

Omawiając fenomen postaci takich jak Lenin czy Che Guevara, wprowadza wiele nieznanych na gruncie polskiej nauki pojęć i modeli teoretycznych.

Kup książkę Komunikowanie śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki.

Opinie o książce - Komunikowanie śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki.

Avatar użytkownika - WaltherWenck
WaltherWenck
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Literatura na poziomie światowym - dobrze prowadzony tekst, świetny, unikalny temat, wielość faktów, wątków, autorskich koncepcji, bezkompromisowa, naukowa analiza z ostrym, interesującym rysem publicystycznym. Śmierć przywódców - oto temat, którego opracowanie wykonał Autor w stylu odpowiednim dla wysokiego, anglosaskiego poziomu. Brawo, polecam!
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński