Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie

Zbiór wywiadów znanego polskiego dziennikarza z intelektualistami, wybitnymi przedstawicielami polskiego i światowego życia publicznego, m.in. Zbigniewem Brzezińskim, Normanem Davisem, Antonio Negrim, Krzysztofem Pomianem, Guyem Sormanem i Slavojem Żiżkiem.

Kryzys, który przeżywamy w Polsce, jest lokalnym wariantem kryzysu Zachodu, albo może nawet kryzysu światowego. Specyficzne mogą być niektóre objawy, ale mechanizm jest wszędzie podobny. Może więc, zamiast bronić świata w jego dotychczasowym kształcie, trzeba zająć się jego obroną przed katastrofami, do których on prowadzi? W tym sensie koniec nie musi zapowiadać złej ani gorszej przyszłości. Bo drugą stroną Końca jest przecież Początek. Co zatem się kończy? I co się zaczyna? Odpowiedzi na to pytanie starają się poszukać rozmówcy Jacka Żakowskiego.

Jacek Żakowski (ur. 1957) – publicysta „Polityki”, szef Katedry Dziennikarstwa w Collegium Civitas, w TV4 prowadzi z Piotrem Najsztubem program Tok2Szok, a w TOK FM piątkowe programy poranne. Ostatnio wydał: Mroczne wnętrza. Uwięziony Prymas prywatnie w oczach współwięźniów i swojej siostry (Sic! 2000), Rewanż pamięci (Sic! 2002), Trwogę i nadzieję. Rozmowy o przyszłości (Sic! 2003) oraz Anty-TINĘ. Rozmowy o lepszym świecie, myśleniu i życiu (Sic! 2005). Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Nagrody Grand Press dla Dziennikarza Roku (97) i dwóch „Wiktorów”.

Informacje dodatkowe o Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie:

Wydawnictwo: Sic!
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-60-45711-5

Kup książkę Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie

Koniec. Rozmowy o tym, co się popsuło w nas, w Polsce, w Europie i w świecie - opinie o książce

Trwoga i nadzieja
Jacek Żakowski0
Okładka ksiązki - Trwoga i nadzieja

Autor wciela się w rolę adwokata polskich pytań o przyszłość świata i Polski. Rozmowy z trzynastoma światowej sławy politologami, socjologami, ekonomistami i filozofami....

Nauczka
Jacek Żakowski0
Okładka ksiązki - Nauczka

O KSIĄŻCE"Chciałbym Państwu opowiedzieć, co tu właściwie się stało. A dokładniej mówiąc: chciałbym, żeby ta książka opowiedziała naszą wspólną historię...