Koniec pieniądza papierowego

Pieniądz w formie materialnej zanika, a rynek zmienia się, dostosowując się do współczesności. Jak będzie wyglądać nasze życie bez gotówki? Co nas czeka w związku z przemianami ekonomicznymi?

Każdy z nas funkcjonuje dziś w sposób narzucany przez rynek. Często z wygody dokonujemy zakupów z wykorzystaniem karty kredytowej lub telefonu. Płacimy rachunki przez Internet, kupujemy towary z wykorzystaniem popularnych portali, swobodnie poruszamy się w bankowości elektronicznej. Do czego więc potrzebna nam dziś gotówka?

"Koniec pieniądza papierowego" to lektura, która zainteresuje nie tylko specjalistów od problemów gospodarczych czy politycznych. Książka porusza najważniejsze zagadnienia związane z ekonomią, m.in. kapitalizm, kryzysy gospodarcze, keynesizm, konkurencja i wolny handel. Jej autor zastanawia się, co się stanie, gdy pieniądz w formie gotówki zniknie. Czy wygoda, której tak łatwo się poddajemy, zaburzy relacje międzyludzkie i gospodarcze na świecie? Rewolucja w obrocie gotówką nie jest tak bezpieczna, jak może nam się pozornie wydawać.

Roland Baader przez wiele lat był prywatnym przedsiębiorcą. Po niemal 20 latach prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zajął się publikowaniem książek i artykułów na tematy społeczno-ekonomiczne. Jego publicystyka przyczyniła się do ożywienia tradycji austriackiej szkoły ekonomii. W swoich tekstach w przystępny sposób wyjaśnia, jak interpretować współczesne procesy rynkowe, oraz obnaża błędy funkcjonowania systemów politycznych.

Informacje dodatkowe o Koniec pieniądza papierowego:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Koniec pieniądza papierowego

Koniec pieniądza papierowego - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2021-07-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ciekawe wywody filozoficzne na temat obecnego stanu gospodarki i ekonomii. Warto poczytać jeśli interesuję Cię spojrzenie na świat pieniądza z perspektywy twardej ekonomi.