Kopciuszek. Czytaj i słuchaj

Wydawnictwo: Ameet
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-253-1124-7
Czas trwania:
Czyta:
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (2 głosów)

Dawno temu w pewnym królestwie żyła sobie piękna dziewczyna, którą zła macocha i jej rozkapryszone córki nazywały Kopciuszkiem…. Tę ponadczasową opowieść znają wszyscy dorośli, a dzieci znajdą ją w pięknie ilustrowanej książce z serii „Czytaj i słuchaj”, która ukazała się nakładem wydawnictwa AMEET. Na dołączonej płycie CD znajdują się fragmenty oryginalnego dubbingu z filmu.

Kopciuszek to piękna i niezwykle skromna dziewczyna, która mieszka ze swoją macochą i dwiema siostrami Anastazją i Dryzellą, które traktują ją jak własną służącą, zmuszając do pracy ponad siły. Młodziutka i pełna nadziei dziewczyna nie przestaje jednak marzyć, że kiedyś jej los się odmieni. Pewnego dnia z pałacu nadchodzą niezwykłe wiadomości: Książę wyprawia bal dla wszystkich panien! Z pomocą Dobrej Wróżki Kopciuszek pojawia się na przyjęciu. Jednak musi pamiętać o kilku radach, zanim czar pryśnie... Tak oto zaczyna się historia o Kopciuszku, opowieść o tym, że warto marzyć oraz że nawet te największe marzenia mają szansę się spełnić.

Książka „Kopciuszek” wzbogaciła właśnie wyjątkową serię „Czytaj i słuchaj”, w ramach której ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 28 tytułów). Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Dołączone do książek słuchowiska na płytach CD jako atrakcyjna forma przekazu treści książek, w naturalny sposób zachęcają dzieci do czytania. Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to także ciekawa propozycja i okazja, by wspólnie z dzieckiem czytać, słuchać opowieści i śpiewać piosenki.

Kup książkę Kopciuszek. Czytaj i słuchaj

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2012-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cinderella Wyszorować wielki dywan, umyć wszystkie okna w domu, wyczyścić komin, wyszorować taras, umyć podłogi i schody, zrobić pranie, zacerować uszkodzone odzienie – wbrew pozorom nie jest to lista rzeczy do zrobienia przed świętami, tylko nieliczne z prac wykonywanych niemal codziennie przez Kopciuszka. Któż z nas nie pamięta rzewnej historii o jawnej niesprawiedliwości, która na szczęście zakończyła się happy endem? Choć na świecie powstały tysiące wersji tej baśni, to ta wywodząca się ze starożytności, a rozsławiona przez braci Grimm opowieść nie nudzi się nigdy i wciąż zachwyca kolejne pokolenia. Kopciuszek, wydany w specjalnej edycji książek z serii Czytaj i słuchaj, to kolejny dowód na to, że dziewczynka, której los odmienia się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i przystojnego księcia, wciąż pozostaje w naszych sercach i skrycie marzymy o takiej przemianie oraz o balu, na którym będziemy mogli zgubić swój pantofelek. Książka, pięknie wydana, w twardej oprawie i z cudownymi ilustracjami, jest ekscytującą przygodą z kolorem, która pobudza wyobraźnię. Do książki dołączona jest płyta CD, zawierająca dialogi i efekty dźwiękowe oraz piosenki z filmu Disney`a, umożliwiająca zapoznanie się z treścią bajki nawet dzieciom, które nie opanowały jeszcze umiejętności samodzielnego czytania. Baśń jest również wspaniałą okazją do spędzenia kilku chwil ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kopciuszek. Czytaj i słuchaj

Avatar użytkownika - martellina
martellina
Ocena: 6, Czytam,
Inne książki autora
Podhale mapa turystyczna
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Podhale mapa turystyczna

Mapa w skali 1:50 000 Szlaki piesze, rowerowe Zweryfikowana sieć dróg Plastyczna rzeźba terenu Siatka GPS...

Sprawdzian 3-klasisty. Język polski i matematyka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sprawdzian 3-klasisty. Język polski i matematyka

,,Sprawdzian 3-klasisty" to zbiór pięciu testów dla uczniów kończących trzecią klasę szkoły podstawowej. Dzieci poznają formułę egzaminu...

Reklamy