Kot Rabina. Tomy 1-5

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-12-10
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę: elibri

Żydzi nie przepadają za psami.

Pies gryzie, goni, szczeka.

A Żydów gryzą, gonią i obszczekują od tak dawna, że w rezultacie wolą koty.

Zresztą, nie wiem, jak jest z innymi Żydami, ale tak mówi mój pan.

Jestem kotem rabina.

Komiks o niezwykłym kocie, który dzięki pożarciu papugi zaczyna mówić. Wykorzystując nową umiejętność postanawia zmierzyć swojego pana z bolesnymi prawdami, które są oczywiste dla kota, ale niekoniecznie dla rabina.

Kot Rabina to jeden z naważniejszych komiksowych traktatów o religii, społeczeństwie i kulturze.

Wydany już w kilkunastu krajach, do Polski trafia ponownie, tym razem w postaci jednotomowego zbioru wszystkich pięciu części.

---

Joann Sfar (ur. 1971), francuski twórca komiksów, reżyser filmowy. W Polsce ukazały się dotychczas dwa tomy "Kota Rabina", "Klezmerzy", trzy części serii "Profesor Bell" oraz "Mały świat Golema".

---

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut Français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

Kup książkę Kot Rabina. Tomy 1-5

Opinie o książce - Kot Rabina. Tomy 1-5

Avatar użytkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2014-01-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Przeciekawa! Z każdej strony!
Aspirine
Joann Sfar0
Okładka ksiązki -  Aspirine

Wampir Fernand powraca, jak i wszyscy pozostali nadprzyrodzeni bohaterowie. A w powietrzu unosi się miłość, która obraca życie wielu bohaterów do góry...

Kot Rabina. (tomy 1-5)
Joann Sfar0
Okładka ksiązki - Kot Rabina. (tomy 1-5)

Żydzi nie przepadają za psami. Pies gryzie, goni, szczeka. A Żydów gryzą, gonią i obszczekują od tak dawna, że w rezultacie wolą koty. Zresztą,...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa