Kreatywna praca dyplomowa. Jak stworzyć fascynujący tekst naukowy

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2011-10-21
Dodał/a książkę: helion

Praca naukowa stworzona:
  • bez bólu
  • dla własnej satysfakcji
  • z myślą o czytelnikach

Gdy piszesz dla przyjemności, inni czytają z przyjemnością!

Pisanie pracy dyplomowej to dla większości studentów koszmarna perspektywa końca studiów. Niewiele jest osób, które z przyjemnością siadają do komputera i cieszą się, zapełniając puste strony tekstem naukowym. Nawet tym, którzy dobrze opanowali sztukę pisania, na myśl o pracy dyplomowej cierpnie skóra. "Przecież to i tak będzie męczące, nudne, pisane na zaliczenie. I nikt, absolutnie nikt nie zajrzy do mojej pracy dla przyjemności!" Nieprawda!

Zdarzyło Ci się mieć w ręku ciekawą książkę naukową? Różniła się od większości publikacji na ten sam temat, prawda? Czym? Językiem, sposobem podejścia do tematu, doborem ilustracji... Nawet trudne zagadnienia wytłumaczone były w niej w jasny i przystępny sposób. Jak to się stało? Odpowiedź jest prosta - jej autor ma do perfekcji opanowany warsztat pisarski i wie, że poważny temat nie zwalnia z pisania w sposób kreatywny. Przestań więc myśleć z przykrością o tym, że musisz usiąść do komputera. Nastaw się na stworzenie naprawdę ciekawej pracy.

Jednak zanim zaczniesz, dowiedz się, jak pisać, by inni chcieli czytać.
  • Rozpocznij od poznania technik kreatywnego czytania tekstów naukowych.
  • Naucz się sporządzania twórczych notatek.
  • Dobierz temat pasujący do Twojej wiedzy i osobowości.
  • Sformułuj oryginalną tezę.
  • Przeprowadź przekonującą argumentację.
  • Opatruj cytaty krytycznym komentarzem.
  • Pisz przystępnie stylem naukowym.

Nie pozwól, by ominęła Cię fascynująca intelektualna przygoda, jaką może się stać pisanie pracy dyplomowej!

blog autorki: poradnikpisania.wordpress.com

Kup książkę Kreatywna praca dyplomowa. Jak stworzyć fascynujący tekst naukowy

Opinie o książce - Kreatywna praca dyplomowa. Jak stworzyć fascynujący tekst naukowy

Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę
Joanna Wrycza-Bekier0
Okładka ksiązki - Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę

Krótkie teksty na szybkie czasy Świat przyspieszył, a tekst musi dotrzymać mu kroku. Czytelnik przesuwa palcem po ekranie, skanuje listę wyników...

Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy
Joanna Wrycza-Bekier0
Okładka ksiązki - Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy

Pisać każdy może… tylko jak? Słowa towarzyszą nam od dzieciństwa. Nadajemy nazwy wszystkiemu, co nas otacza; opowiadamy o wszystkim, co dla nas...