Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-04-01
Dodał/a książkę: daniello99

"Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu? Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze… „Tajemnica klejnotu Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców… Kroniki Archeo to wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem! Ilustracje: Jacek Pasternak."

Kup książkę Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Avatar użytkownika -

Tajemnica klejnotu Nefertiti to świetna propozycja dla miłośników starożytnego Egiptu, akcji i przygód, których nie powstydziłby się sam Indiana Jones. Ania i Bartek Ostrowscy to dzieci polskich archeologów, a Mary Jane, Jim i Martin to z kolei potomstwo egiptologów brytyjskich. Ta piątka dzieciaków przeżywa wspaniałe przygody, których mogłoby pozazdrościć jej niejedno dziecko. Dzieci przypadkowo trafiają na artykuł w gazecie, poświęcony odkryciu nowego grobowca w Egipcie. Niestety, zarówno tożsamość łowców skarbów, jak i ich zleceniodawcy pozostają tajemnicą. Niedługo po tych wydarzeniach Ostrowscy, Gardnerowie i panna Ofelia wyjeżdżają do Kairu. Tam poznają Cresindę Finch - starszą panią, która skrywa niejedną tajemnicę. Okazuje się, że kobiecie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo! Wręczenie dzieciom ostrakonu rozpoczyna prawdziwy wyścig z czasem...   Ze strony na stronę mnożą się pytania, a odpowiedzi na nie przynosi dopiero dramatyczny finał książki. Dlatego tak trudno oderwać się od lektury, dlatego Tajemnica klejnotu Nefertiti okazuje się powieścią tak wciągającą. Dodatkowym atutem książki jest jej szata graficzna. Piękne ilustracje uzupełniające treść przygotował Jacek Pasterniak. W książce zachwyca wątek detektywistyczny i kryminalny. Dramatyczne wydarzenia rozgrywają się niemal na każdej stronie książki, akcja toczy ...

Opinie o książce - Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 35 książek 2017, Wyzwanie - Fantastyka 2017,
Dzieci archeologów, które mają zdolności w rozwiązywaniu zagadek wyruszają wraz z rodzicami do Egiptu. Tam spotyka ich przygoda przy poszukiwaniu skarbu, którym jest sławny klejnot królowej Nefertiti. Zdecydowanie lektura dla młodzieży, ale czasem trzeba oderwać się od fantastyki na wysokim poziomie, żeby docenić jej wartości.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Bardzo przyjemna książka w sumie dla każdego. W książce dużo się dzieje, jest tajemnica, starożytny Egipt więc każdy coś dla siebie znajdzie. W książce są zamieszczone ładne ilustracje i różne ciekawostki ze świata starożytnego Egiptu.
Para polskich i angielskich archeologów wyrusza do Egiptu by zbadać nowo odkrytą piramidę. Zabierają ze sobą swoje dzieci, głodne przygód i wrażeń a jednocześnie zafascynowane odkryciami. Dzieciaki na własną rękę starają się odkryć skarb. Trafiają na mapę piramidy. Świetnie radzą sobie również z zagadką. Teraz wystarczy tylko odnaleźć zaginioną świątynie i skarb Fefretiti.
Avatar użytkownika - ogurek
ogurek
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Przyjaciele Ostrowcy i Gardneranowie znów się spotykają! Są archeologami i jadą do Kairu żeby zbadać grobowiec X. Dzieci Ostrowskich i Gardnerów znajdują szlak Tajemniczego Klejnotu Nefertiti. Szlak prowadzi do tajemnej świątyni.Wiedzą jednak że ktoś idzie im po piętach! Czy im się uda? Zapraszam do czytania!
Za sprawą odkrycia groby w Egipcie piątka przyjaciół tam się spotyka. Należą oni do dwóch rodzin: Gardner i Ostrowskich. Razem bez wiedzy rodziców postanawiają odnaleźć zaginiony klejnot Nefertiti, która ma się znajdować z zaginionej świątyni. Jednakże po ich piętach depczą nielegalni handlarze zabytków. Zaczyna się wyścig z czasem. polecam dla wszystkich, którzy lubią nie tylko przezywać przygody, ale tez zdobywać wiedzę, gdyż na marginesach książki są informacje związane z powieścią.
Pełna przygód powieść dla dzieci i młodzieży. Para rodzeństwa, Ania i Bartek udają się wraz z rodzicami do Egiptu. Dzieci przeżywają tam niecodzienne przygody, nawet ocierają się o niebezpieczeństwo. A czytelnicy mogą dowiedzieć się z tej historii wiele ciekawych rzeczy o starożytnym Egipcie, grobowcach faraonów czy egipskich bóstwach. Dla mnie, jako osoby już nieco starszej książka ta nie zaskoczyła niczym nadzwyczajnym, ale myślę, że z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, zwłaszcza lubiącym powieści podróżnicze.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest bardzo podróżnicza.Piątka przyjaciół próbuje znależć zaginiony klejnot Nefertitiu.Książka bardzo mi się podobała ponieważ dużo się w niej dzieło.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Książka super i na temat.
Avatar użytkownika - NocnyMotyl
Przeczytane:2016-11-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Mela zawsze pomoże
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Mela zawsze pomoże

Mela zawsze pomoże Bohaterem kolejnego tomu jest suczka rasy bernardyn. Ma piękne kasztanowe oczy i gęstą, milutką białą sierść w brązowe łaty. Jest...

Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Przybysze z gwiazd
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy. Przybysze z gwiazd

Nadeszły wytęsknione wakacje i Tomuś, wraz z Euzebiuszem, Klotyldą i Kicią, jadą na wieś do wujka Juliana. Jednak zamiast odpoczynku na łonie natury, młodzi...