Krucha Wieczność

Tom 3 cyklu Królowa lata

Seth ma wrażenie, że odkąd Aislinn objęła rządy nad Letnim Dworem wróżek, coś w ich związku szwankuje. Aislinn musi wypełniać liczne obowiązki i spędzać z Keenanem, Królem Lata, o wiele więcej czasu, niż chłopak by sobie życzył. Dręczą go w dodatku myśli o przyszłości. Jego dziewczynę czeka wieczność… ale wieczność z Keenanem. Seth nie może się z tym pogodzić. Musi znaleźć sposób, by zostać z ukochaną na zawsze… Tylko władająca Wysokim Dworem Sorcha może go wspomóc... Jednak gdy Seth wyruszy na jej poszukiwania, Aislinn i Keenan bardzo się do siebie zbliżą.

Informacje dodatkowe o Krucha Wieczność:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-09-15
ISBN: 978-83-10-11800-4
Tytuł oryginału: Fragile Eternity
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Kup książkę Krucha Wieczność

"Tutaj podlegasz mojej woli. Szukałeś mnie, przyszedłeś przed moje oblicze, wszedłeś do świata, o którym marzyli niezliczeni śmiertelnicy i za który niejeden z nich oddał życie. W Krainie Czarów wszystko ma swoją cenę."

"<Głupiec>. Uśmiechnęła się do siebie. <Ale mój. Przynajmniej na razie>. W końcu wpadnie w ramiona Aislinn - tego Donia była pewna. Gdy Seth odejdzie, będzie musiała pozwolić Keenanowi odejść. Być może będzie musiała opuścić Huntsdale na kilka dekad. Jednak do tego czasu miała powód, żeby żyć nadzieją."

Krucha Wieczność - opinie o książce

Odkąd Aislinn została wróżką i objęła rządy nad Letnim Dworem jej chłopak Seth ma wrażenie, że ich związek zmierza ku końcowi. Sytuacja nie dość, że i tak skomplikowana faktem, iż Seth jest człowiekiem, staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ aby Letni Dwór mógł odzyskać pełnię sił Aislinn powinna stworzyć związek z Keenanem - królem dworu.
Jakby tego było mało nad zakochanymi widnieje świadomość nieuchronnego rozstania, ponieważ Aislinn jako wróżka jest długowieczna, natomiast Seth ma przed sobą zaledwie długość życia człowieka.
Seth zamierza znaleźć rozwiązanie na własną rękę, ponieważ jest pewien, że chce spędzić wieczność ze swoją ukochaną. Udaje się do Sorchy, która jako jedyna może go przemienić. Ale czy Sorcha na to przystanie? A jeśli tak, to jaką cenę Seth będzie musiał zapłacić? Czy po powrocie zastanie Aislinn czekającą na niego z utęsknieniem? A może królowa rozpocznie wieczność u boku króla Letniego Dworu?

***

***

Interesujący fantastyczny świat o jakim nawet nam się nie śniło. Autorka przedstawia nowe spojrzenie na wróżki i wróżów, zupełnie inne od tego jakie znamy z baśni.
Czytałam początkowo z zaciekawieniem, ale po jakimś czasie przestał mnie urzekać świat opisywany przez autorkę i książkę skończyłam czytać tylko po to, aby poznać zakończenie. Dla mnie nie jest to jakaś szczególnie urzekająca historia, która zapiera dech w piersiach i powoduje, że podczas czytania aż sama chciałabym być wróżką. Wręcz przeciwnie. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie czułam, że uczestniczę w opisywanych wydarzeniach, a jedynie siedzę z boku jako bierny obserwator.
Nie jest to zła książka, ale z pewnością nie określę jej mianem must read. Ot taka historia do zresetowania się, niewymagająca szczególnego skupienia, ale nic poza tym.

Aislinn wreszcie w pełni zasiadła na tronie Letniego Dworu u boku króla Keenana. Choć dalej nie potrafi pogodzić się ze swoim przeznaczeniem i tym, że stała się wróżką, czymś, czego od dziecka się obawiała ze względu na swój dar, to świetnie radzi sobie z obowiązkami królowej. Jednakże bycie wspaniałą władczynią nie jest i nigdy nie było jej marzeniem, dlatego wciąż próbuje żyć tak, jak gdyby nic się nie zmieniło, choć zmieniło się wszystko. Dlatego wciąż pozostaje w związku z ukochanym jej śmiertelnikiem Sethem. Niemniej jednak związek ten przeżywa swoisty kryzys, ze względu na fakt, że Seth jest śmiertelnikiem i nie będzie mógł towarzyszyć Aislinn na wieczność, tak jak Keenan, który zaczyna zbliżać się coraz bardziej do królowej Letnich Wróżek, a wszystko to za sprawą nadchodzącego lata, które przepełnia ich uczuciem, nawet pomimo tego, że nastolatka bardzo chce tego uniknąć.
Avatar użytkownika - Simi_48
Ocena: 5, Czytam,
Fantazje i koszmary
Melissa Marr0
Okładka ksiązki - Fantazje i koszmary

Opowieści ze świata bestsellerowego cyklu o Wróżkach. W najnowszym, doskonale napisanym zborze opowiadań Melissy Marr staniecie w obliczu niebezpiecznych...

Mroczna łaska
Melissa Marr0
Okładka ksiązki - Mroczna łaska

Krucza wróżka Bananach zyskała niewyobrażalną do tej pory siłę. Chce wojny między wszystkimi dworami. W Huntsdale tymczasem pojawiają się napawający...