Ksiądz Rafał. Dobra nowina

Tom 1 cyklu Ksiądz Rafał

W Gródku na przełomie lat 70. i 80. czas wydaje się stać w miejscu. Życie toczy się między pracą przy żniwach, odpustem i wieczorami przy piwie w miejscowym barze. Słowa z ambony mają o wiele większą moc niż dyrektywy naczelnika partii. Po śmierci starego proboszcza nastają jednak nowe porządki - parafię obejmuje młody, energiczny ksiądz Rafał Nowina.

Wyjątkowy kontakt ze zwierzętami, wielki talent muzyczny czy msza w intencji Elvisa Presleya sprawiają, że na biurku biskupa Jakuba pojawia się coraz więcej anonimowych donosów... Co z tego wyniknie?

Nowe wydanie bestsellerowej powieści!

Maciejowi Grabskiemu udaje się uwolnić to, co chyba w nas najlepsze i wyczekiwane z nadzieją przez ludzi, którzy nas otaczają. Wyczarował dla nas księdza Rafała, tak prawdziwego, że z życzliwością i pokornym uśmiechem obserwuję jego perypetie.

Michał Zioło OCSO, trapista

Maciej Grabski (ur. 1968) - krakowianin, z zamiłowania i wykształcenia historyk sztuki, czasami tłumacz, a gdy jest namawiany wystarczająco mocno - również pisarz. Autor trzech powieści z cyklu Ksiądz Rafał. Wyznawca tezy, że nic nie usprawiedliwia bycia zgorzkniałym, oraz zasady, iż autor musi się męczyć tak długo, żeby czytelnik już nie musiał. Lubi muzykę.

Informacje dodatkowe o Ksiądz Rafał. Dobra nowina:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2018-04-30
Język oryginału: Polski

Kup książkę Ksiądz Rafał. Dobra nowina

Ksiądz Rafał. Dobra nowina - opinie o książce

Z ogromna przyjemnością sięgnęłam po tę książkę, której lektura przywróciła wiarę w istnienie ludzi, których sensem życia jest miłość drugiego człowieka, uczciwość i dobro
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2013-11-06,
Super świetna książka. Czytałam bez odrywania się. W bardzo prosty i humorystyczny sposób opisuje życie księdza - niby fikcyjne ale bardzo realistyczne. Myślę że taki ksiądz Rafał gdzieś mieszka... Przeczytała ją cała moja rodzina.
Książka typowo przygodowa. Opowiada ona o nowym proboszczu, który przybył do małego miasteczka- Gródek. W tej powieści ksiądz w pełni realizuje swoje powołanie, które nakazuje mu być razem z ludźmi, pomagać im i żyć dla nich. Rozwijające się akcje wciągają, tak że książkę tę czyta się jednym tchem.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-07-03,
Bardzo dobrze napisana książka o księdzu inaczej. Z odcieniami szarości, problemami księży, ludzi, dylematami i ... paplaniu tego "co ślina przyniesie". Pozycja niejednoznaczna, ciekawa, z bohaterami do których nie sposób się nie uśmiechnąć. Mnie rozbroił specyficzny kot :)
Jestem właśnie w trakcie czytania.Podoba mi się ta książka o księdzu Rafale.Jest taka świeża i dobra.Super
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Sama jestem zszokowana, że tak pozytywnie oceniam tę książkę. Początkowo wiejsko-gadaniowy klimacik wymieszany z PRL-owskim wyrachowaniem u ludzi drażnił mnie do granic możliwości. Ostatecznie jednak okazało się, że to, co mnie denerwowało, najlepiej budowało emocjonalną warstwę powieści. "Ksiądz Rafał" to książka, która dobitnie pokazuje, jakie szkody może wyrządzić obmawianie ludzi. To książka, po którą powinien sięgnąć każdy z nas, no bo któż nie ma podobnych grzeszków na sumieniu? Ostatecznie stwierdzam, że powieść jest genialna - lekki, praktycznie niezauważalny humor, niezwykle wiarygodne postaci, intrygi, które przyprawiają o zawrót głowy i tak ogromny ładunek emocjonalny, że zmiótłbyz nóg każdego - to wszystko sprawia, że powieść czyta się wyśmienicie. A jaką nadzieję po sobie pozostawia ta niewielka pozycja... Zdecydowanie polecam. Naprawdę warto się z nią zapoznać, nawet jeśli powieść obyczajowa nie leży w naszym guście. To coś więcej niż tylko obyczajówka - to podręcznik moralności i pokory, który przyda się każdemu.

Avatar użytkownika - madziq
Przeczytane:2018-10-19, Przeczytałam,
Ksiądz Rafał
Maciej Grabski0
Okładka ksiązki - Ksiądz Rafał

Gródek to wieś pachnąca rozgrzanymi przez słońce ziołami. Miejsce małych radości i niewielkich smutków, spokojne i harmonijne, gdzie czas odmierzają msze...

Ksiądz Rafał. Koniec świata
Maciej Grabski0
Okładka ksiązki - Ksiądz Rafał. Koniec świata

Ksiądz Rafał Nowina, chociaż jest proboszczem w Gródku już kolejny rok, nadal wzbudza kontrowersje. Pogrzeb znienawidzonego Szatana z Pochwałki...