Księga dżungli. Audiobook

Wydawnictwo: Promatek
Data wydania: 2008-07-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-926817-7-9
Czas trwania:6 godz.26 min
Czyta: ADAM HUTYRA, MARCIN NOWAKOWSKI
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 6 (1 głosów)

Tak samo jak ludzie, zwierzęta również żyją w „społeczeństwie”. Wyznaczają swoje tereny, bronią rodzin i starają się przetrwać za wszelką cenę. Księga Dżungli pokazuje nam świat widziany ze strony zwierząt, ale też człowieka, który pośród nich żyje.

 

Poznajmy małego chłopczyka Mogliego, który został wychowany przez zwierzęta, a konkretnie wilki. Uratowały go od potężnego i niebezpiecznego tygrysa, który poprzysiągł zemstę. W tamtej chwili Mogli zyskał życie, ale też największego wroga. Nasz bohater od maleńkiego żył wśród zwierząt i poznawał ich świat, język i zachowania. Pomagał mu w tym niedźwiedź, dzięki czemu chłopiec miał wszystko to, co dzieci mają w naszym społeczeństwie. Miał rodzinę, przyjaciół, nauczycieli i oczywiście wrogów. Przychodzi jednak dzień, że wszystko to, co idealne się kończy, a naszego bohatera czekają liczne niebezpieczeństwa.

 

Rudyard Kipling był pisarzem, który stworzył niesamowity i doceniony cykl opowiadań z serii Księga Dżungli. Przedstawił w nich zwierzęta z innej strony niż były powszechnie znane. Tutaj ujrzymy opiekuńczość i wszelkie mądrości. Za swoją niesamowitą twórczość, pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

 

Wydanie audio, które czyta nam Adam Hutyra i Marcin Nowakowski przeniosą nas jeszcze raz w ten piękny świat, lecz teraz w lekko innym wymiarze.

 

PŁYTA ZAWIERA:

 

ROZDZIAŁ 1 - Bracia Mowgliego Pieśń węża Kaa

ROZDZIAŁ 2 - Łowy węża Kaa Pieśń wagancka Bandar-logu

ROZDZIAŁ 3 - Tygrys! Tygrys! Kołysanka fok

ROZDZIAŁ 4 - Biała Foka

ROZDZIAŁ 5 -Tikki-Tavi Pieśń, którą śpiewał Darzee

ROZDZIAŁ 6 - Toomai, druh słoni

ROZDZIAŁ 7 - Słudzy Królowej Jejmości Piosenka Toomai

Kup książkę Księga dżungli. Audiobook

Opinie o książce - Księga dżungli. Audiobook

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniała zabawa dla całej rodziny
Link do opinii
Inne książki autora
Księga dżungli
Rudyard Kipling0
Okładka ksiązki - Księga dżungli

Księga dżungli to zbiór opowiadań angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga wydany w latach 1893-1894. Akcja opowiadań umiejscowiona jest na terenie Indii...

Kim
Rudyard Kipling0
Okładka ksiązki - Kim

"Kim" - książka uważana przez krytyków za najlepszą powieść Kiplinga, ukazała się w 1901 roku. Autor z niezwykłą plastyką przedstawia w niej życie Indii...

Reklamy