Kształtowanie liderów. Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał

Dlaczego niektórzy ludzie osiągają wielkie sukcesy osobiste, ale nigdy nie udaje im się odnieść sukcesu w budowaniu firmy czy kształtowaniu swojej organizacji?

John C. Maxwell zna odpowiedź na to pytanie.

,,W ciągu dwudziestu pięciu lat pracy przywódczej - mówi Maxwell - nauczyłem się przede wszystkim tego, że miarą sukcesu lidera jest klasa ludzi z jego najbliższego otoczenia".

Najważniejsze przesłanie tej książki jest takie, że w pojedynkę niczego nie da się zdziałać. Wizja, energia, determinacja i siła przekonań to za mało. Jeśli chcesz odnieść sukces jako lider, musisz nauczyć się kształtować liderów wokół siebie. Musisz tworzyć własny zespół. Musisz znaleźć sposób na to, żeby twoja wizja została dostrzeżona i wdrożona oraz żeby inni zaangażowali się w jej realizację. Lider potrafi nakreślić ogólny obraz sytuacji, ale potrzebuje innych liderów do tego, aby ten mentalny obraz przełożyć na rzeczywistość.

Tylko nieliczni liderzy otaczają się innymi liderami, ale to właśnie oni generują największą wartość dla swoich organizacji.

Bez względu na to, czy stoisz na czele organizacji non profit, małej firmy czy firmy z listy Fortune 500, książka Kształtowanie liderów pomoże ci wspierać innych w pełnym wykorzystaniu własnego potencjału oraz wprowadzić organizację na zupełnie nowy poziom działalności.

John C. Maxwell jest uznanym w świecie ekspertem w dziedzinie przywództwa, wykładowcą i autorem, który sprzedał już ponad dwanaście milionów egzemplarzy swoich książek. Jego organizacje przeszkoliły już ponad milion przywódców na całym świecie. Doktor Maxwell jest założycielem firm Injoy Stewardship Services oraz EQUIP.

Informacje dodatkowe o Kształtowanie liderów. Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2014-09-02
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Kształtowanie liderów. Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał

Kształtowanie liderów. Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał - opinie o książce

Miej marzenia ... i zrealizuj je!
John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Miej marzenia ... i zrealizuj je!

Miej marzenia ... i zrealizuj je! To co umysł może sobie wyobrazić i w co uwierzyć może także osiągnąć. Każdy gdzieś w głębi duszy piastuje jakieś marzenia...

John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider

Jeśli chcesz być skutecznym liderem, musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces...