Kto wykradł grę z komputera czyli Nowa historia szpiegowska

Tom 2 cyklu Akademia Szpiegów

Poznajcie nową historię szpiegowską z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka. Dowiedzcie się kto wykradł grę komputerową i ile jest wart najdroższy banan na świecie.

Informacje dodatkowe o Kto wykradł grę z komputera czyli Nowa historia szpiegowska:

Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Kto wykradł grę z komputera czyli Nowa historia szpiegowska

Kto wykradł grę z komputera czyli Nowa historia szpiegowska - opinie o książce

Pełna humoru historia szpiegowska z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka (kryptonimy Anakin, Omega i Czternasty), którzy starają się rozwiązać aż dwie zagadki.

Anakin i Omega to para tajnych agentów, która pracuje pod czujnym okiem Czternastego. Zadanie przed nimi trudne, ponieważ muszą namierzyć złoczyńcę, który zlecił kradzież banana wartego miliony euro. Rzecz jasna sam banan nie jest aż tak kosztowny, bo w rzeczywistości jest najzwyklejszym pendriv’em. Jednak jego zawartość, czyli przedpremierowa nowa wersja gry Strong Brain, stanowi cenny łup dla komputerowych graczy. I jak to w szpiegowskich aferach bywa, podejrzanych jest wielu. W ich gronie są pracownicy szkolni, w tym dyrektor i psycholog, przewodnicząca samorządu uczniowskiego oraz największy dłużnik wśród uczniów. Para szpiegów, pomimo olbrzymiego wyszkolenia, ma dość spory kłopot. Czy Omedze i Anakinowi uda się rozwikłać zagadkę? Czy uniemożliwią złodziejski proceder? Czy gra będzie bezpieczna do dnia premiery?

Odpowiedzi znajdziecie w książce Ewy Nowak, która oprócz zawrotnej akcji, pełna jest detektywistycznych zagwozdek i dobrego humoru.

Gorąco polecam i to nie tylko fanom szpiegowskich operacji, ale wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę i przygodę.
Czy uda im się odkryć, kto wykradł grę komputerową oraz ile wart jest najdroższy banan świata? Na szczęście młodzi bohaterowie mają doświadczenie – przekazywanie tajnych informacji, śledzenie innych czy działanie pod przykrywką to dla nich nie pierwszyzna. Wyposażeni są także w pełen zestaw odpowiednich materiałów – na przykład lalki w ciąży lub kucyki Pony (bardzo przydatne w pracy szpiega!). Nie ma więc z nimi szans nawet dyrektor czy szkolna psycholożka (czyżby też byli w szajce?). Lepiej uważajcie – z tą grupą operacyjną nie ma żartów.

To druga książka z serii Akademia Szpiegów. Sprawdź też inne przygody młodych szpiegów w książce Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska.

Bardzo lubię książki z serii detektywistycznych i szpiegowskich.
Może w przyszłości będę detektywem? Kto to wie

Avatar użytkownika - laurence
laurence
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przeczytałam z przyjemnością razem z moim 9-latkiem :) Ciekawa fabuła z aferą szpiegowską w tle. Do tego wyraziste postaci, sympatyczni główni bohaterowie i dość nietypowe zakończenie - to sprawia, że oceniam wysoko. Lektura oznaczona dla dzieci w wieku 9+ i myślę, że może zaciekawić też nieco starszych czytelników.
Reginka szuka domu
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Reginka szuka domu

Wiosenne słońce budzi Reginkę z hibernacji. Jest królową trzmiela ogrodowego i musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo...

Mój Adam
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Mój Adam

Na początku roku akademickiego Ewa poznaje Artura, z którym szybko zaczyna ją łączyć bardzo intensywna relacja. Beata dostaje propozycję chodzenia...