Okładka książki - Kwiat Pustyni. Audiobook

ISBN: 978-83-247-1713-2
Czas trwania:8 godz.
Czyta: Agnieszka Judycka
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu nomadów. Wychowywała się pośród kóz, bydła i wielbłądów, w otoczeniu dzikiej przyrody. W wieku pięciu lat przeżyła obrzezanie - rytuał, który doprowadził do śmierci jej siostrę i dwie kuzynki, w wieku sześciu - została zgwałcona. Jako trzynastolatka miała być wydana za mąż za starca, ale - zdesperowana - uciekła z domu. Jej wielka wędrówka przez pustynię do Mogadiszu, a następnie Londynu, skończyła się w Nowym Yorku. W wieku 18 lat rozpoczęła karierę modelki, występując obok Naomi Campbell i Claudii Schiffer. Od wieli lat walczy przeciwko okaleczaniu kobiet, za co została wyróżniona tytułem ambasadora Narodów Zjednoczonych. Swą historię, o której długo z nikim nie mogła rozmawiać, opowiada w autobiografii Kwiat pustyni.

Kup książkę Kwiat Pustyni. Audiobook

Opinie o książce - Kwiat Pustyni. Audiobook

Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-03-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Tak wysoka ocena nie za wybitny poziom artystyczny książki, mieszkającej obecnie w Gdańsku, Waris Dirie, ale za przesłanie, jakie ta pozycja za sobą niesie. Dirie, poddana obrzezaniu i wychowana w muzułmańskiej rodzinie nomadów w Somalii znajduje w sobie tyle siły, by uciec przed aranżowanym małżeństwem z sześćdziesięciolatkiem. Bez rodziny, bez pieniędzy, bez znajomości reguł rządzących, innym niż dotychczas jej znany, światem postanowiła zawalczyć o swoje szczęście. A miała tylko kilkanaście lat! Każdy, kto chce się przekonać, ile siły może mieć afrykańska nastolatka, musi po tę książkę sięgnąć. Także dlatego, że jest ona głosem przeciwko rytualnemu obrzezaniu kobiet, a codziennie doświadcza tej zbrodni, jak mówi sama Dirie, sześć tysięcy dziewczynek!
Avatar użytkownika - Ica
Ica
Przeczytane:2013-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Najpierw trafiłam na film, po dłuższej przerwie pożyczyłam od koleżanki książkę. Rzeczywiście było sporo różnic, jednak książka jest zdecydowanie lepsza! Jest to opowieść oparta na faktach. Waris urodziła się w Somalii i tam została obrzezana. Fakt ten pozostawił piętno na całe życie.Na szczęście po ucieczce i całym trudzie jakim okazał się pobyt w zupełnie innym dla niej świecie Waris odnalazła się, a także zyskała pracę, miłość i rodzinę. Piękne jest to, że pozostała skromną dziewczyną, która potrafi dzielić się z innymi i im pomagać.
Avatar użytkownika - ewka200490
ewka200490
Ocena: 5, Czytam,
Choc napisana jest prostym językiem to może dlatego właśnie tak lekko sie ja czyta! Opowiada historię młodej Somalijki, która szuka lepszego życia z dala od Afryki. Ucieka przed biedą i zacofaniem, nieświadoma okrutnych zwyczajów jakie są praktykowane w jej ojczyźnie. Dopiero w nowoczesnej cywilizacji amerykańskiej dowiaduje się jak bardzo została skrzywdzona...
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wzruszająca, warta sięgnięcia
Avatar użytkownika - ARTa
ARTa
Ocena: 6, Czytam,
Słuchałam mp3. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że muszę mieć tę książkę.
Avatar użytkownika -

Książka bardzo mnie poruszyła choć czytałam wiele książek o tematyce podobnej jednak ta pokazuje jak ciężko jest żyć w Afryce,jakie panuje tam zacofanie a przede wszystkim jak okaleczają kobiety na całe życie. Bardzo mi się podobała i warto ją przeczytać
Avatar użytkownika - dona
dona