Asteriks legionista

Tom 10 cyklu Asteriks

Do wioski niezwyciężonych Galów po długiej nieobecności powraca Falbala, która pobierała nauki w Condate. W tym czasie wyrosła na piękną kobietę. Jej wdziękom nie potrafi się oprzeć Obeliks i... zakochuje się. Jednak szybko okazuje się, że jest to miłość nieodwzajemniona, gdyż dziewczyna ma narzeczonego - Tragikomiksa. Pewnego dnia Falbala dostaje od niego list, z którego wynika, że Rzymianie siłą wcielili jej ukochanego do legionów rzymskich i wyruszyli statkiem na podbój Afryki. Asteriks, Obeliks i Idefiks ruszają mu na ratunek i postanawiają sami wstąpić do legionów, by odbić Tragikomiksa.

Informacje dodatkowe o Asteriks legionista:

Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Jarosław Kilian
Ilustracje:Albert Uderzo

Kup książkę Asteriks legionista

Asteriks legionista - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-07-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

ASTERIKS W WOJSKU

Na fali wznowień przygód Asteriksa wśród nowości na rynku znów pojawił się także tom „Asteriks Legionista”. Dziesiąta część tego kultowego cyklu, jubileuszowa można by rzec. Czy przez to szczególnie wybitna? Nie, bo trzyma ten sam poziom, do jakiego przyzwyczaiły nas pozostałe odsłony, ale w skrócie oznacza to po prostu kawał rewelacyjnej zabawy dla dużych i małych. Zabawy ponadczasowej, wciągającej, śmieszącej, a przy tym mądrej i aktualnej.

Każdy wie, jak to jest. Kiedy pojawia się kobieta, może pojawić się miłość, kiedy pojawia się miłość, może być ona niespełniona, a kiedy pojawia się owo niespełnienie…. Cóż, armia pełna jest mężczyzn, którzy swoje rozgoryczenie i smutki, zamiast w alkoholu postanowili utopić w wojnie.
Coś podobnego staje się udziałem naszych bohaterów, gdy do wioski wraca Falbala. Kiedy ją opuszczała, by pobierać nauki w Condate, była dzieckiem, teraz stała się piękną kobietą, a jej uroda sprawia, że zakochuje się w niej Obeliks. Problem w tym, że urodziwe dziewczę już ma narzeczonego imieniem Tragikomiks. Kiedy jednak okazuje się, że Rzymianie wcielili go siłą do wojska i wysłali na podbój Afryki, Asteriks i Obeliks decydują się wyruszyć mu z pomocą! Co czeka ich w trakcie podróży? I czym się ona zakończy?

Asteriks i Normanowie
René Goscinny, Albert Uderzo0
Okładka ksiązki - Asteriks i Normanowie

Czy wiecie, co to jest strach? Dawni wikingowie nie wiedzieli. Postanowili zatem wyprawić się na południe, by mieszkające tam ludy nauczyły ich trząść...

Asteriks u Brytów
René Goscinny, Albert Uderzo0
Okładka ksiązki - Asteriks u Brytów

Juliusz Cezar zdecydował się poszerzyć granice swego imperium i postanowił podbić Brytanię. Wykorzystując zwyczaje Brytów i atakując ich podczas...