Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-07-04
Dodał/a książkę: elibri

Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu!

Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze - wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć a la française. Teraz czas na Ciebie!

Jennifer L. Scott - autorka bijącego rekordy popularności lifestylowego bloga The Daily Connoisseur i inspirowanego nim poradnika Lekcje Madame Chic, który natychmiast po publikacji opanował amerykańskie listy bestsellerów. Pisze artykuły do "Huffington Post Style", współpracuje także z CNN, BBC, CBS News, "The New York Times", "USA Today" oraz "The Daily Mail". Mieszka w Santa Monica.

Kup książkę Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Opinie o książce - Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Avatar użytkownika - Versatile
Versatile
Kobiety z którego kraju na świecie są najczęściej podziwiane i najchętniej naśladowane? Oczywiście z Francji! Ludzie zachwycają się ich nienagannymi figurami, wyrafinowanym stylem bycia i wykwintną kuchnią. Jennifer Scott, która znalazła się w Paryżu w wyniku wymiany studenckiej, również zachłysnęła się francuskimi obyczajami i wzorami zachowań. Jej pobyt w mieście miłości zaowocował nie tylko zmianami w jej osobistym życiu, ale i wydaniem użytecznego poradnika „Lekcje Madame Chic”. Tytułowa Madame Chic to w rzeczywistości kobieta, w domu której zatrzymała się autorka w trakcie swojej zagranicznej podróży. Mając do czynienia przez ponad rok z zupełnie odmienną kulturą, autorka zauważyła wyraźną różnicę pomiędzy mentalnością Francuzek a swoich rodaczek. Przebywając pod jednym dachem z panią Chic i jej rodziną, Jennifer nauczyła się tego, jak wygląda życie prawdziwej damy i zasłużonej gospodyni. Nagromadziła duże ilości wytycznych, którymi teraz dzieli się z czytelnikami. Owszem, w „Lekcjach Madame Chic” znajdziemy wiele pożytecznych rad, które możemy wykorzystywać w codziennym życiu, jednak są one powszechnie znane. Chyba nikomu nie jest obca informacja jakoby ruch na świeżym powietrzu był znacznie lepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki niż podróżowanie samochodem. Prócz szeroko wiadomych faktów w książce znajdziemy ...
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-01-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam,
Dziesięć rzeczy w szafie i elegancja? Paryski szyk i umiar? Dobre maniery, a nie tipsy? Zdecydowanie tak Mądra, zabawna, inspirująca historia. Uczy, jak być chic. Polecam! - Małgorzata Kożuchowska. No cóż. Jestem bardzo ciekawa, czy Pani Kożuchowska ma w swojej szafie dziesięć rzeczy. Podobno uchodzi za ikonę stylu i jedną z najlepiej ubranych Polek. Naprawdę chciałabym zobaczyć jej garderobę. Dziesięć rzeczy? Nieprawdopodobne. Nie zachłysnęłam się tą książką tak jak Małgorzata Kożuchowska. Nie rozumiem tego szumu wokół Lekcji Madame Chic. Bestseller, też mi coś. Przyznaję, że nieźle się bawiłam, ale nie brałam prawie niczego na serio. Nie lubię poradników i bardzo rzadko je czytuję. Po tej pozycji moje zdanie o wszelkiej maści poradnikach się nie zmieniło. Jennifer L. Scott jest autorką bijącego rekordy popularności lifestylowego bloga. Lekcje Madame Chic czyta się właśnie jak kolejne wpisy blogowe. Owszem, jest dowcipnie i na całe szczęście czyta się bardzo szybko. Nie można więc mówić tutaj o stracie czasu, bo lektura tej niedługiej książeczki zajmuje naprawdę mało czasu. Ale nie wydaje mi się, żeby brać sobie wszystkie zawarte rady głęboko do serca. Młoda Amerykanka Jennifer, lekko nieokrzesana przedstawicielka luzu, wyjeżdża do Francji. Lekcje Madame Chic są więc zapisem jej półrocznej bytności w stolicy europejskiej elegancji. Kobieta zderza się z całkiem odmienną kulturą i obyczajami. Przyzwyczajona do pewnej beztroski, nie potrafi ogarnąć uporządkowanego życia Francuzek. Ale zaczyna ją to pociągać i fascynować. Podobno aż 65 % Francuzek deklaruje, że są zadowolone z życia. Przypuszczam, że zapytane kobiety innych narodowości nie osiągnęłyby tak imponującego wyniku. A Amerykanek lepiej w ogóle do nich nie porównywać. Nie dziwi więc, że Jennifer zachłysnęła się kulturą Francji. Lekcje Madame Chic zostały podzielone na trzy części: Dieta i aktywność fizyczna, Styl i uroda oraz Jak żyć z klasą. Dwie pierwsze części nie wniosły w moje życie nic twórczego, bo wiem, że nie należy podjadać, ruszać się i zadbać o swoją cerę i staranny makijaż. Trzecia ratuje ten poradnik. Jest ciekawsza, żywsza i naprawdę można się czegoś z niej dowiedzieć. Najważniejsze jest to, że ta książka niczego nie karze, jak większość poradników. Prowadzi czytelnika, ukazując mu możliwości zmian, bez wywracania naszego porządku do góry nogami. Książka co prawda mnie nie zachwyciła, ale znajdą się na pewno osoby, którym się przyda. Uważam, że nie wszystkie musimy być chic. Byłoby nudno, gdyby na naszych ulicach królowała wyłącznie elegancja i szyk. Potrzebne są też kolorowe ptaki, które wkładają na siebie, to co mają akurat pod ręką. Po przeczytaniu tego poradnika, nadal nie rozumiem, jak można mieć tylko dziesięć rzeczy w swojej szafie J Polecam miłośniczkom wszelkich poradników, a nade wszystko kobietom, bo mężczyźni nie zrozumieją.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Poradnik lifestylowy podzielony na trzy rozdziały:dieta i aktywność fizyczna, styl i uroda ( Szczególnie zwrócił moją uwagę rozdział ,,Wyzwól siebie dzięki szafie z dziesięcioma rzeczami") oraz jak żyć z klasą.Jak widać, pani Scott poruszyła tematykę, z której coś nas, czytelniczki, zainteresuje i może z czegoś w codziennym życiu skorzystamy. Opowiada to w sposób przyjemny, absolutnie nie drętwy, wplatając historie z pobytu w Paryżu (czasem zabawne), motywujące hasła. Ma to na celu ukazać jak można wg niej prowadzić satysfakcjonujące życie i być chic. Nie nastawiając się na rzeczy bardzo odkrywcze i przełomowe można przeczytać.
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Autorka książki, Jennifer L. Scott, dzieli się swoimi doświadczeniami, jakie uzyskała w czasie półrocznego mieszkania z rodziną Chic w Paryżu. "Lekcje Madame Chic" nie ograniczają się jednak, jak mogłoby się wydawać, tylko do porad w zakresie stylu. Publikacja dzieli się na trzy części: "Dieta i aktywność fizyczna", "Styl i uroda" oraz "Jak żyć z klasą". Autorka nie ogranicza się do suchych porad, tylko popiera je zabawnymi anegdotami ze swojego życia, a na końcu każdego rozdziału znajdziemy "skondensowane" porady do zapamiętania. Jedno trzeba przyznać tej książce: motywuje do działania. Nie minęły 2 dni od kiedy ją przeczytałam, a już zdążyłam pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafy, zaczęłam częściej sięgać po wodę i się prostować, a zanim sięgnę po coś słodkiego między posiłkami, zastanawiam się, czy chcę czuć na sobie karcący wzrok Madame Chic ;) Jednak w dużej mierze o tym, czy książka jest przydatna, zadecyduje styl życia osoby, która ją czyta. Niektóre porady (jak np. wyprawianie przyjęć dla artystów czy cotygodniowy masaż i manicure) wydały mi się odrobinę snobistyczne i nie do przełożenia na tryb życia Polaków. Nie jest to również książka dla osób, którym do pełni szczęścia wystarcza telewizor i komputer, a raczej dla tych, którzy chcą zainteresować się "kulturą wysoką", ale nie wiedzą jak zacząć. Mimo to polecam, sprawdźcie, czy Madame Chic pomoże wam choć odrobinę zmienić wasze życie na lepsze :)
Avatar użytkownika - Pinkberry
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 4, Przeczytałem,
Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?

Nowe lekcje od Madame Chic Bestseller dziennika ,,The New York Times" W japonkach do teatru? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie...

W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic. Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą...

Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka