Liczenie baranów. O naturze i przyjemnościach snu

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7495-969-8
Dodał/a książkę: igneriss

Ile prawdy jest w powiedzeniu, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje? Czy niektórym ludziom naprawdę wystarcza parę godzin snu na dobę? Czy każdemu coś się śni? I czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek się jeszcze wysypia?

Nie ma wątpliwości: sen to coś wspaniałego. Ale choć przesypiamy jedną trzecią życia, nadal zadziwiająco mało wiemy na temat źródeł snu i jego celu.

W pouczającej i zabawnej książce Paula Martina znajdziemy wszystko, co już wiadomo o tej formie aktywności człowieka. Autor rozwikła tajemnicę ziewania, ukaże zagrożenia związane z lunatyzmem, nie zapomni też o nieodłącznych towarzyszu snu, czyli o marzeniu sennym.

Spanie i śnienie- Martin podkreśla ich ważną rolę dla naszego życia. 'Liczenie baranów' pozwala nam nabrać szacunku dla czasu, który możemy spędzać w oderwaniu od świata, i uczy nas czerpać ze snu jak największą przyjemność.

Kup książkę Liczenie baranów. O naturze i przyjemnościach snu

Opinie o książce - Liczenie baranów. O naturze i przyjemnościach snu

Avatar użytkownika - Igneriss
Igneriss
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka jest przyjemnie i lekko napisana, tak że nawet osoba która się spaniem i śnieniem nigdy wcześniej nie interesowała, od razu rozumie o co czym mowa. Autor przytacza wiele ciekawych faktów i eksperymentów, jednak nie znalazłam w tej książce za dużo rzeczy, o których już bym w tym temacie nie wiedziała.