Love, style, life

Pozwól, że zabiorę Cię w podróż do istoty stylu: od tego zewnętrznego (jak nosić ubrania) po głębszy, wewnętrzny (jak pokochać).

Od kawiarni Paryża, po ulice Nowego Jorku, w czasie moich podróży po świecie przekonałam się, że prawdziwy styl sprowadza się do jednego pytania: Co sprawia, że człowiek jest piękny?

Ostrzegam: To będzie niezła jazda: czasem niezdarna i niedoskonała, ale i bardzo efektowna, a przede wszystkim (mam nadzieję!!!) zabawna! Ruszajmy!

Informacje dodatkowe o Love, style, life:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Inne
ISBN: 97883240-3518-2

Kup książkę Love, style, life

Love, style, life - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2016-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek - 2016, Mam,
Love x Style x Life Garance Doré to książka, którą wypada mieć. Przynajmniej tak wmawiają nam blogerki, Instagram i kobieca kolorowa prasa. Kusiło mnie bardzo, żeby kupić tę przepięknie wydaną książkę, zwłaszcza że wygrałam w pewnym konkursie cudowny notatniko-szkicownik wydany przez autorkę, ale nie uległam. Los bywa jednak przewrotny, bo dostałam Love x Style x Life w prezencie. Kim jest autorka? Garance Doré (a właściwie Miriline Fiori, pochodząca z Korsyki córka Włocha i Berberyjki, to ikona stylu, nazywana przez New York Timesa "strażniczka wszelkiego stylu". To prawdziwa kobieta renesansu - jest ilustratorką (muszę przyznać, że to właśnie jej oryginalne rysunki zrobiły na mnie największe wrażenie), fotografką i założycielką odwiedzanego przez miliony fanów bloga. Poza tym publikuje w amerykańskim, brytyjskim i paryskim Vogue, New York Times'ie, Elle. Nieźle. Jej życie toczy się między Paryżem i Nowym Jorkiem i właśnie tym dwóm miastom poświęca wiele uwagi w swojej książce - mieszkańcom, stylowi, zwyczajom, różnicom i podobieństwom. Ponieważ mam słabość do poradników o francuskim stylu, nie byłam zawiedziona. Cała książka zbudowana jest wokół samej Garance - jej życiu, rodzinie, młodości, pracy, znajomym i perypetiach z mężczyznami. Książkę czyta się tak szybko, jak to tylko możliwe: styl pisania pani Doré jest prosty i lekki jak piórko, a w książce nie brakuje zdjęć, cytatów, wywiadów, ilustracji. Czasami jest zabawnie, niekiedy irytująco (miałam wrażenie, że autorka na siłę stara się być zabawniejsza niż jest naprawdę), a nieraz (jak we fragmentach o Paryżu i Nowym Jorku) całkiem ciekawie. Książka jest prawdziwą ozdobą mojej biblioteczki, ale na pewno nie zaliczę jej do swoich ulubieńców. Trudno, czasem tak po prostu bywa.
Avatar użytkownika - juliasokol22
juliasokol22
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Stylowe porady dla mlodych i starych! Nawet ja znalazam cos dla siebie. Corka pozyczyla mi ksiazke i zakochalam sie w Garance! Jej wyczucie stylu i humor sprawily, ze pochlonelam te ksiazke bardzo szybko.
Avatar użytkownika - kinderka
kinderka
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Garnce Dore to ikona stylu. Znają ją chyba naprawdę wszyscy. Jest niesamowita w pomaganiu dotarcia swojego stylu i wyglądania naprawdę super. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, obejrzeć piękne fotografie i zajrzeć do poradnika stylu - to książka dla Was!
Avatar użytkownika - adeleide
adeleide
Przeczytane:2015-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kupiłem żonie na prezent urodzinowy i nie mogła się oderwać! Ja też trochę podczytałem i gdybym był kobietą, pewnie chętnie przeczytałbym całość. Żonie bardzo się podobała, zachwyca się do teraz zdjęciami i pokazuje koleżankom.
Avatar użytkownika - kwiatek34556
kwiatek34556
Przeczytane:2015-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pełna wspaniałych rad, jak być stylową kobietą, pięknych fotografii i wspaniałego poczucia humoru Garance! Jeśli nie wystarczy Wam śledzenie bloga i chcecie mieć ją trochę na własność - koniecznie sięgnijcie po książkę.
Avatar użytkownika - pietraszek
pietraszek
Przeczytane:2015-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Byłam szarą gąską. Zawsze. Ale Garance powiedziała mi co zrobić, żeby wyglądać klasycznie, stylowo, nie wkładać żadnego wysiłku w strój, a wyglądać naprawdę fajnie! I zaczęłam wcielać w życie to, co mi poradziła i od tej pory ludzie mówią mi, że wyglądam naprawdę, naprawdę dobrze!
Avatar użytkownika - dalia22
dalia22
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Garance Dore to skromna, zwariowana dziewczyna, która swoje w życiu przeszła w dążeniu do celu i dzisiaj dzieli się z nami uwagami o paryskim i nowojorskim stylu. Prawdziwe dzieło sztuki! Do tego mnóstwo zdjęć, obrazków i wielu ciekawych porad. Polecam wszystkim, którzy o stylu nie wiedzą jeszcze nic.