Lustereczko, powiedz przecie... Rewolucja w myśleniu o własnym wyglądzie

Autorka, doświadczona brytyjska psychoterapeutka, przekonuje kobiety, jak rozprawić się z błędnymi, ale głęboko w nas zakorzenionymi przekonaniami dotyczącymi własnego wyglądu. Pokazuje, jak potrafią one wpłynąć na nasze samopoczucie, związki, stosunek do jedzenia, a nawet przyjemność robienia zakupów. Mało tego, kobiety uważają jednocześnie, że nie wypada się do tych problemów przyznawać, bo piękno (i młodość) powinno przychodzić samo, bez wysiłku z naszej strony. Doktor Linda nie zachęca jednak do rewolucji, bo doskonale wie, że ludziom atrakcyjnym żyje się łatwiej, że wygląd ma znaczenie np. w miejscu pracy. Chodzi jej o to, żeby kwestię urody przesunąć o kilka stopni w dół w naszej hierarchii wartości. Autorka ilustruje swoje tezy sympatycznymi scenkami rodzajowymi, a po każdym rozdziale proponuje zestaw ćwiczeń do przemyślenia i zastosowania na co dzień.

Informacje dodatkowe o Lustereczko, powiedz przecie... Rewolucja w myśleniu o własnym wyglądzie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2005-03-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-240-0538-2

Kup książkę Lustereczko, powiedz przecie... Rewolucja w myśleniu o własnym wyglądzie

Lustereczko, powiedz przecie... Rewolucja w myśleniu o własnym wyglądzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
"Lustereczko powiedz przecie..." opisuje w prosty sposób jak poprawić postrzeganie własnego ciała, jak docenić to, co mamy i wyzbyć się kompleksów, które tkwią w naszym umyśle od długiego czasu. Dowiadujemy się, czym jest obraz własnego ciała, jak bardzo ważne jest poczucie własnej wartości, co ma największy wpływ na to, jak siebie postrzegamy, jaki stosunek mamy do jedzenia i zakupów oraz co sugerują nam, bombardujące nas z każdej strony reklamy, moda i chirurgia plastyczna. Warto zapoznać się z tą książką. Pokazuje wszystkie błędy w myśleniu. Znajdziemy w niej również zadania, które pomogą nam przezwyciężyć własne obawy w odniesieniu do naszych ciał. Książka ta jest nie tylko ciekawostką i poradnikiem ,ale może być również wsparciem w dążeniu do akceptacji siebie.
W końcu czyje to życie?
Linda Papadopoulos0
Okładka ksiązki - W końcu czyje to życie?

Jak być dwudziestolatką i żyć według własnych zasad. Codziennie bombardują cię obrazy doskonałych ludzi, którzy odnieśli życiowy sukces. Media mówią...

Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety
Linda Papadopoulos0
Okładka ksiązki - Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety

Dwoje kochających się ludzi powinno porozumiewać się z łatwością. Dlaczego zatem zdarza się tak, że komplement partnera: \"Świetnie wyglądasz\", kobieta...