Macromedia Studio 8. Oficjalny podręcznik

Polecane przez firmę Macromedia źródło informacji o pakiecie Macromedia Studio 8 * Zaprojektuj witrynę WWW za pomocą Fireworks * Napisz, korzystając z Dreamweavera, kod HTML zgodny ze standardami * Dodaj elementy interaktywne we Flashu * Użyj ColdFusion do utworzenia logiki biznesowej oraz połączenia strony z bazą danych Macromedia Studio 8 to wszechstronny pakiet przeznaczony dla twórców witryn i aplikacji WWW. Za pomocą wchodzących w jego skład aplikacji można kompleksowo zrealizować projekt nawet najbardziej skomplikowanego serwisu internetowego. Dzięki perfekcyjnej integracji elementów pakietu przygotowanie projektu graficznego w Fireworks, kodu HTML w Dreamweaverze, elementów interaktywnych we Flashu i elementów generowanych dynamicznie w ColdFusion to jeden, płynnie przebiegający proces. Dzięki książce "Macromedia Studio 8. Oficjalny podręcznik" poznasz narzędzia zawarte w tym pakiecie i nauczysz się wykorzystywać je, projektując witryny i aplikacje internetowe. Przygotowany wspólnie z działem pomocy technicznej firmy Macromedia poradnik będzie dla Ciebie doskonałym źródłem wiedzy o Fireworks, Dreamweaverze, Flashu, Contribute i ColdFusion. Realizując kolejne ćwiczenia, zaprojektujesz statyczną witrynę WWW i dodasz do niej elementy dynamiczne oraz interaktywne. Zapoznasz się z możliwościami poszczególnych składników Macromedia Studio 8 i dowiesz się, na którym etapie procesu produkcji witryny WWW są one przydatne. * Przygotowanie projektu graficznego witryny * Optymalizacja i eksport grafiki * Import kodu wygenerowanego przez Fireworks do Dreamweavera * Tworzenie szablonu strony * Definiowanie stylów CSS * Budowanie animacji i elementów interaktywnych we Flashu * Korzystanie z cyfrowego wideo w filmach Flasha * Integracja witryny WWW z bazą danych * Łączenie prezentacji we Flashu ze skryptami ColdFusion * Aktualizacja treści witryny za pomocą Contribute

Informacje dodatkowe o Macromedia Studio 8. Oficjalny podręcznik:

Wydawnictwo: Helion